Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Nem tudom mit tegyek. Mindenki...

Nem tudom mit tegyek. Mindenki most akar velem lenni. Szerintetek hogy lenne a helyes?

Figyelt kérdés

Ezen a héten békültem ki barátommal, előtte két hétig nem voltam valami jól, úgy volt, hogy szakítunk. két barátom állt mellettem. Most, hogy kibékültünk és lassan három hete, hogy nem voltunk együtt, vele szeretném tölteni a hétvégét.


Na már most. Két barátnőm is most szakított a barátjával. Az egyik szombat este koncertre akar menni, a másik szintén szombat este beülni valahova. Holnap barátom unokatesója elhívott vásárolni, de fél 5-ig dolgozok. Mivel egyedül nem engedik el, fel kéne menni hozzá és haza is vinni. Valahogy nincs kedvem még munka után vele szaladgálni.. Másik barátom, aki mellettem állt a nehéz időkben, elhívott bowlingozni. Arra igent mondtam, szívesen elmegyek vele. Vasárnap meg mondta a főnököm, hogyha van kedvem mehetnék hozzá takarítani. A pénz jó lenne, de valahogy nincs kedvem, múlthéten vasárnap is egész nap ott voltam nála. Tanulnom is kéne.


Nem tudom, hogy osszam be az időm. Főleg, hogy munka miatt fáradt is vagyok, szívem szerint egész hétvégén itthon lennék a barátommal. De nem akarom megbántani barátnőimet sem, annyira nincs kedvem most hallgatni a bajukat. Ők sem voltak ott velem, mikor én voltam szarul.. Szívesen segítek nekik és mellettük állok, de nekem most jött rendbe a kapcsolatom, szeretnék egy kis időt a barátommal tölteni.


Önző vagyok? Vagy most mit csináljak? Csináljam azt amihez kedvem van és ne akarjak másoknak megfelelni?


2013. okt. 3. 21:19
 1/4 Ravel ***** válasza:

A másoknak való megfelelés nem ugyan az a mások mellett való kiállással.

Amúgy, hogyha igazi barátom lenne rosszul én próbálnék neki segíteni, vagy ha azt nem is tudnék legalább meghallgatni, vagy csak ott lenni vele.

Ha inkább csak haver az illető akkor az nem az én dolgom.

De attól, hogy nekem adott pillanatban jó, attól még nem felejtkeznék el másokról.

Ha pedig annyira kimerült lennék, akkor elnézést kérnék, hogy nem tudok elmenni velük (de akkor egyik nap sem mennék sehova).

Én így látom. Azt meg, hogy neked mi a jó elvégre mégis csak te döntheted el.

2013. okt. 3. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Azért nehéz a döntés, mert a két lány akikkel most szakítottak nem olyan nagy barátnőim. Bár az egyik meg van győződve róla, hogy mi legjobb barátnők vagyunk. Még csak egy éve ismerem őket, nekem azért idő kell, hogy valakit a legjobb barátomnak nevezzek.


Aki a nehéz helyzetben mellettem állt, őt évek óta ismerem, vele szívesen elmegyek bowlingozni. De a csajokkal.. hát nem is tudom. Meghallgattam őket, tudom ilyenkor mit éreznek, szóval ahogy tudok, segítek nekik, tanácsokat adtam. De őszintén szólva nincs kedvem most velük lenni. Két hétig én is szarul voltam, rossz kedvem volt, végre egy kis boldogságra vágyom. Dolgozni sem megyek úgy döntöttem. Barátommal töltöm a hétvégét és pihenek.

2013. okt. 3. 23:36
 3/4 Messor725 válasza:
össze vissza beszélsz... úgy kezded, hogy melletted álltak, aztán azt írod, hogy nem voltak melletted, amikor annyira szarul voltál... döntsd el, mert így nehéz bármit is írni... úgy érzem csak magyarázkodsz, mert legbelül érzed, hogy gáz, de Te most a barátoddal akarsz lenni.... és igazad van... Te nem vagy igazi barátjuk, ezt akár nyugodtan meg is mondhatod nekik... legalább őszinte lenne.
2013. okt. 4. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Miért beszélnék össze-vissza? Olvasd vissza akkor, ha valamit nem értesz. Négy emberről van szó, barátommal együtt öttel.


Két ember mellettem állt mikor szarul voltam, őket évek óta ismerem. Az egyik el is hívott bowlinogzni és szívesen megyek.

A másik ember barátom unokatesója, 11 éves kislány. Vásárolgatni akar velem, de munka után még el kéne mennem érte és haza is vinni, amihez nagyon nincs kedvem. Így lemondtam. A másik meg, hogy már megígértem, hogy megyek bowlingozni.

A harmadik és a negyedik ember ez a két csaj. 1 éve ismerem őket, egy dolog ami összeköt minket: a suli. Sulin kívül is szoktunk együtt lógni, de nekem mindig is idő kellett ahhoz, hogy egy barátság kialakuljon. Közülük az egyik pedig annyira ragaszkodó, ő azt állítja én vagyok a legjobb barátnője. Mindkettő szombat este akar találkozni. Én a hétvégét szeretném barátommal tölteni, szóval a nagyon ragaszkodós csajnak mondtam, hogy akkor találkozzunk ma bowling után, kíváncsi vagyok fog-e jönni, mert már így is haragszik rám, amiért nem találkozunk szombaton. A talit nem mondtam le, csak áttettem.. A másik csaj pedig nem fog megharagudni, mert ő több embert is hívott a koncertre.

2013. okt. 4. 09:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!