Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit tehetnék vele? Mit mondjak...

Mit tehetnék vele? Mit mondjak neki, hogy felfogja, tönkreteszi magát? Ő a legjobb barátnőm,14 évesek vagyunk

Figyelt kérdés
A lényeg az, hogy néhány hete elkezdődött nála ez a furcsa viselkedés. Aztán rájöttem, hogy drogozik, majd rá néhány napra beismerte, hogy egy haverjától kapott egy doboz gyógyszert, és minden nap úgy jött a suliba, hogy reggel bevett kettőt vagy hármat. Egy éve pedig folyamatosan vagdossa magát. Először arra gondoltam, hogy leülök, és egy-két órán át beszélek vele, vagy ha kell, beszélek az osztályfőnökkel, vagy az iskola pszichológussal, de aztán rájöttem: Igazából nem is vagdossa magát, csak karcolgatja, és a gyógyszer is csak valamilyen antidepresszáns, amiből az előírt mennyiség 2 darab, és mindezt azért, hogy figyeljenek rá. (tudniillik, a családi helyzete nagyon rossz, mert a szülei is drogoznak, és soha nincsenek otthon, ő vigyáz a testvéreire, rá soha nem figyelnek) De azt szeretném neki valahogy elmagyarázni, hogy bármi baj lehet még a karcolgatásból, vagy az antidepresszánsból is nagyon nagy baj lehet. Hogy segíthetnék neki? Sokat szoktunk beszélni, és én nagyon odafigyelek rá. Mindig végighallgatom, kíváncsi is vagyok rá. Mit tehetnék?

2013. okt. 18. 21:31
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Igazából ez pont olyan helyzet, ahol a legtöbbet egy normális szülő tudna segíteni, de hát így? :/

Antidepresszánst honnan szerzett?

(Tudom, hogy milyenek azok a szerek. Van, amelyik teljesen megöli az ember személyiségét.)

Itt igazából te nem sokat tehetsz. :( Annyit, hogy mellette vagy, és amiben tudsz, támogatod. De mondjuk én az iskolapszichológust sem tartom rossz ötletnek. (Már ha normális. Pszichológusból is sajnos eléggé felhígult a szakma.)

2013. okt. 18. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 doncikeee válasza:

hosszú távon az lenne jó a gyerekeknek ha elkerülnének otthonról, mert a 14 éves és annál fiatalabb gyerekeknek törődésre van szükségük, nevelésre, mert ha nem kapják meg pár éven belül elindulnak a leejtőn lefelé(börtön, drog, prostitució) kivéve ha nem egy erős jellem és megpróbál kitörni, és az szülő nem példa hanem elen példa de erre nagyon kevés az esély főleg ha már most elkezdett kifordulni magából :s

esetleg próbálj te a saját szüleiddel beszélni, hogy hogya tudnátok segíteni :-)

2013. okt. 20. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!