Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ki hogy birkózott meg azzal,...

Ki hogy birkózott meg azzal, ha tönkrement egy nagyon fontos barátsága?

Figyelt kérdés
Már nagyon régóta tudtam, hogy ebbe én tette bele többet, de elegem lett belőle és ennyi elég is ahhoz, hogy vége legyen az egésznek... Ez volt a legrégebbi barátságom és érzem is azt az űrt, amit maga után hagyott.

2013. nov. 1. 21:58
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Én is érzem a hiányàt de azért tartom magam annyira hogy ne alázkodjak meg. Hazudott, rengetegszer. Azon kívül irigy volt rám amiből következik hogy megprobàlta tönkre tenni a kapcsolatomat. Bele kell törődni ez van. A jövőm fontosabb nem tehetem meg hogy elhagyom magam.
2013. nov. 1. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Hogy nyílvánult meg, hogy te tettél bele többet? Én is hasonló cipőben járok mint te, szinte szóról szóra.
2013. nov. 1. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Ha jobban érdekel írj rám privátban és ott kifejtem.
2013. nov. 1. 22:07
 4/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat.
2013. nov. 1. 22:07
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egy 24 éves barátságom ment tönkre, a mai napig nem tudom, hogy miért. Úgy érzem én mindent megtettem, de a totális közöny volt a válasz. Azt hiszem meg is gyűlöltem azóta. :(( Fogalmam sincs, hogy mi változott.

Nehezen barátkozom, de úgy voltam vele, hogy inkább ne legyen egyetlen barátom sem, de nem alázom magam tovább azzal, hogy futok utána, ha nem kér a barátságomból. Fájdalmas ez, és az okát sem tudom.

2013. nov. 1. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok.

Így visszagondolva már én is látom, hogy sokkal többet tettem bele.

Nekem is kifejtheted a történteket ha van kedved.

2013. nov. 1. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Nekem is elmesélheted.

Mostanában egyre többször jut eszembe ez a régi barátság, elég hülye módon szakadt meg. De azt hiszem, már nem akarnám feléleszteni. Nagyon különböző irányokba változtunk, már nem is tudtuk volna egymást erősíteni. Én is úgy vagyok vele, hogy az utolsó évben sokkal több erőfeszítést tettem meg, mint ő. Nagyon remélem, hogy nem hagyta el magát emiatt, hogy vannak barátai, akik támogatják.

2013. nov. 1. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

én ha nekem ő fontos, akkor továbbra is nyitva hagynám az ajtót és időnként küldenék felé valami kis szondát, hátha olyan fázisba kerül az élete, ahol újra felvehetjük a szálat.


sok ember amúgy nem azért nem tesz valamit visszafelé, mert hogy ne lenne neki jó dolog ez a kapcsolat, csak valahogy nem érti, hogy ezért tenni kéne, hogy ápolni kellene. és csak akkor kap észbe, amikor ez a szál már elhalt. és mivel nincs gyakorlata abban, hogy mit kell ilyenkor csinálni inkább úgy is hagyja.

2013. nov. 1. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Velem ugyanez történt, évekig még hittem, hogy majd javul a dolog, meg hitegettem magam, hogy csak én látom úgy, hogy én teszek bele többet stb. Ha hónapokig felém se nézett, nem válaszolt az üzeneteimre, nem szólt, hogy megváltozott a száma, hitegettem magam, hogy csak nagyon elfoglalt. Még akkor is, amikor sorra tette fel facebookra a képeket, amiken a barátaival bulizik. Aztán amikor egy közös ismerősünk kérdezte tőle, hogy kik a legjobb barátnői és engem a "nem olyan jók" közt sem említett meg, végre észbekaptam. És már bántam, hogy mennyiszer megalázkodtam, csak nem mert nem akartam elhinni, hogy ennek vége. Négy éves korunk óta állandóan együtt voltunk, a többi barátnőm mindig cserélődött, de ő mindig ott volt, rengeteg dolog kötött össze minket, egy csomó közös emlék, egy csomó dolog, amikről csak mi tudtunk, viccek, amiket csak mi értettünk stb. Közel húsz évig mindig mindent tudtunk egymásról, ha baj volt, egyértelmű volt, hogy neki szólok, nagyon sokmindent megtettünk egymásért. Nemtudom miért alakult így, nem is volt konkrét oka, egyszerűen eltávolodtunk egymástól, neki már másokra volt szüksége, sokat változott és a mostani életébe én már nem férek bele, másfajta társaságra van szüksége. Sokáig rettegtem attól, hogy biztos voltam benne, ilyen közeli barátságot már soha senkivel nem fogok tudni kialakítani. Aztán szép lassan rájöttem, hogy egyedül az számít, hogy saját magammal jóban legyek, mert valójában ez a legrégebbi barátságom. Csak magamra szabad számítani, mert semmi más nem biztos. Kedvesnek kell lenni mindenkivel, ha szimpatikus valaki, azzal barátkozni kell, de nem szabad függeni tőlük, nem szabad alapozni rájuk. Te legyél magadnak a legfontosabb.
2013. nov. 1. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
9es ezt én is írhattam volna.
2013. nov. 1. 22:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!