Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért szeretünk valakit?

Miért szeretünk valakit?

Figyelt kérdés
Lehet, ez így túl filozófikusan hangzik, de arra lennék kiváncsi, mi a különbség két emberben, ha az egyiket szeretjük, és a másikat meg nem. Mi okozza ezt? Lehetne fordítva is? Csak tőlünk függ, kit szeretünk, vagy ez az ő tulajdonsága is? Van, akit mindenki szeret? Mi a titka? Van, akit senki? Ha van, miért nem szeretik őt?

2013. nov. 8. 10:14
 1/2 anonim ***** válasza:

Fájdalmas lesz amit mondok, és igen, magamból indulok ki, de azt tapasztalom, hogy nem vagyok képes ok nélkül senkit szeretni. Azokat szeretem, akik valamivel lenyűgöznek, vagy tudom, hogy az életemet szebbé tehetik. Akik nem tudnak ilyet produkálni, azokkal csak "elvagyok", akik meg ezzel ellentétesen viselkednek, azok az "ellenségeim" (kikerülöm őket). Szóval azt szeretem, aki megszépíti az életem. Akit mindenki szeret, az mindenkinek tud valamit adni (lehet apróság, lehet felszínes, lehet értelmetlen, vagy hazug is, de valami kell belőle "mindenkinek". (hírnév, elismertség, pénz, hatalom, lazaság, akármi)


Az, hogy kit szeretünk meg, befolyásolható a gondolkodásunk módosításával, de nagyon nehéz számomra... (lehet másnak könnyű)

2013. nov. 8. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Mert van bennetek valami közös, jól el tudtok beszélgetni, jól kijöttök. Akit pedig nem kedvelünk, azt általában azért nem kedveljük, mert valamilyen oknál fogva idegenkedünk tőle, nem igazán találjuk vele a közös hangot.

Én mindenkit kedvelek, mert egy elég barátságos, pozitív hozzáállású ember vagyok. Ez nem jelenti azt, hogy mindenkivel 5 perc alatt legjobb barátok leszünk, de szinte mindenkivel el tudok csevegni. Azért szinte, mert aki alapból bunkó és ellenséges, azzal mondjuk nem könnyű megtalálni a közös hangot.

2013. nov. 8. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!