Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Csak illúziók alapján szeretün...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Csak illúziók alapján szeretünk bele valakibe? Vagy mitől alakul ki?

Figyelt kérdés
Azt figyeltem meg, hogy sokszor nem is ismerjük akibe beleszeretünk csak felruházzuk tulajdonságokkal, idealizáljuk, nem a lelkét szeretjük meg. Néha mondják, hogy ne tárja ki önmagát az embet, valami titok mindig maradjon. Viszont mi értelme egy olyan kapcsolatnak ami illúziókra épül és akivel nem lehetünk őszinték; mert vagy belénk sem szeret ha magunkat adjuk vagy más jobban érdekli utána. Azok a nők akikbe beleszeretnek másokra vágynak, csak néha mutatnak érdeklődést vagy elérhetetlennek tűnnek. Tényleg ennyire nem éri meg őszintének lenni és hagyni, hogy megismerjen valaki, ne idealizáljon és önmagamért szeressen? Érdekelnének mások gondolatai. Ti mi alapján szerettétek meg azt akit? Idealizáltátok? Mennyire ismertétek meg mire beleszerettetek? Mennyire ismertétek félre? Szerintetek kell egy kis titok és tényleg nem szabad kiadnia magát az embernek teljesen?
2013. okt. 7. 12:38
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
Bocsi a hibákért, mobilról írtam. :)
2013. okt. 7. 12:38
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Tök igazad van!!! De tényleg
2013. okt. 7. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 Lina93 ***** válasza:

Csatlakozom az előző válaszolóhoz, igazad van.

Mi párommal úgy ismertük meg, úgy kedveltük meg egymást, hogy nem is láttunk még csak képet sem egymásról, a vonzalom már azelőtt meg volt. Utána is csak 1-1 képet.

Elég jól megismertük egymást még az első találkozó előtt, utána előjött 1-2 negatív dolog ismerkedés/kapcsolat közben, de nem volt vészes, elfogadtuk egymást teljes mértékben.

Mi szerintem szerencsések vagyunk nagyon.


Abból van sok csalódás, amit mondasz kérdező, hogy bizonyos tulajdonságokkal felruházzák az embereket és ha mégsem úgy van, akkor az fájdalmas tud lenni.

2013. okt. 7. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

Szerintem férfinél, nőnél egyaránt bent van a biológiai programban, hogy ismerkedéskor önmagához mérten minél sikeresebb (szépség, belső értékek, anyagi javak kombinációja, egyénenként változó prioritásokkal) párt keres, ennek érdekében természetes az, hogy önmagát is jobbnak kívánja mutatni.


Tökéletesen soha senkiben sem bízhatunk meg, ez az élet legnagyobb tanulsága.

2013. okt. 7. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
De én nem akarom jobbnak mutatni magam. Szeressenek önmagamért.
2013. okt. 7. 12:57
 6/21 A kérdező kommentje:
És persze hátrányba sem szeretnék kerülni az őszinteségem miatt.
2013. okt. 7. 12:59
 7/21 anonim ***** válasza:

Kérdés az, hogy saját önértékelésed mennyire egyenletes szintű?


Nekem pl. kis sikerektől felspannolt állapotban (legyen az munkahelyi, sport vagy magánéleti) is egy fokkal magasabb az önértékelésem.

2013. okt. 7. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

Én most egy kicsit más oldalról fogom megközelíteni a kérdést. Hasonló kérdések foglalkoztattak engem is, úgy egy évvel ezelőtt, de közben nagyon sok mindent tanultam önmagamról, a kapcsolataimról.


És arra jutottam, hogy elsősorban ÖNMAGUNKAT idealizáljuk! Mert amikor én úgy érzem, hogy valamit nem kapok meg a kapcsolataimban, akkor egyáltalán nem biztos, hogy arról van szó, hogy nem kapom meg, hanem inkább arról, hogy nem tudom megélni.

Konkrétan: miért vágysz arra, hogy elfogadjanak önmagadért? Én a magam részéről azt tudom erre a kérdésre felelni, hogy azért, mert nekem ebben nem volt részem a korai kötődés, az elsődleges szocializáció során, tehát hiányt szenvedek elfogadásban, abban, hogy azt érezhessem, hogy önmagamért szeretnek. Igen ám, de mivel nem volt ilyen tapasztalatom, nem TANULTAM MEG, nincs rá semmilyen pozitív sémám, így akkor sem tudom értékelni, ha esetleg megkapom. Tehát könnyen lehet, hogy önmagamért szeretnek, elfogadnak olyannak, amilyen vagyok, de észre sem veszem! Nem tudom elhinni, nem tudom elfogadni, megélni, nem tudok rá pozitívan reagálni!

Ugyanígy tudnék még rengeteg olyan tényezőt említeni, amikor azt várom valakitől, hogy a meg nem élt hiányaimat pótolja be, de hát képtelenség, hiszen éppen azért élem meg hiányként, mert nincs elegendő tudásom, tapasztalatom arra, hogy megéljem.

A megoldás? Újra kell tanulni a kapcsolati mintázatokat, meg kell tudni fogalmazni önmagunkban, hogy miért hiányzik az adott dolog az életemből, és miért nem vagyok képes megélni, befogadni. Nagyon kemény munka ám! De elengedhetetlen ahhoz, hogy működőképes kapcsolataink legyenek.

2013. okt. 7. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Ha úgy szeretsz bele, hogy alig, vagy felületesen ismered, akkor illúziós. Én is szerettem bele így emberekbe de mivel jó emberismerő vagyok óvatos voltam ha kellett. Sokszor ért (akkor már nem meglepetésként) hogy a delikvens mégsem olyan tökéletes mint ahogy én elképzeltem. Ilyenkor vagy alábbhagy a "szerelem" vagy közbejön az a tényező, hogy elfogadás.
2013. okt. 7. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Nekem mindig kellett pár hónap mire megszerettem valakit lehet eleinte csak felruházol valakit bizonyos tulajdonságokkal de az kevés jót rosszat egyaránt megismered vagy egy részét és úgy is szereted az a biztosabb. Mivel senkit nem lehet kiismerni kb soha ezért nem ezekalapján szeretjük meg egyből. Viszont ismerkedés során ha olyan tulajdonságát ismered meg amit szeretsz ill ami inponál akkor hamar megszereted annak ellenére hogy milyen hibái vannak
2013. okt. 7. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!