Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » A pszichológus tud segíteni?

A pszichológus tud segíteni?

Figyelt kérdés
15 éves vagyok és már nagyon sok rosszat átéltem, lehet hogy furán hangzik, így van. Kiskoromtól kezdve szinte belém nevelték hogy rossz vagyok ennek hatására van egy kisebbségi érzésem emberekkel szemben. Teli vagyok gátlásokkal és sokszor inkább hallgatok mert azt hiszem hogy amit én akarok mondani az rossz. Próbálok nyitni az emberek felé, próbálok ismerkedni de nehezebben megy mint egy úgymond egészséges embernek. Gondolkoztam már azon hogy pszichológushoz megyek de nem tudom hogy lenne e eredménye. Szerintetek tudna segíteni? És ha igen hogyan? Nagyon szeretném ha ezek a gátlások feloldódnának bennem.
2013. nov. 12. 16:26
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha nem tudsz elötte megnyílni nem viszont ha mindent elmondassz valószínű :D csak vigyázz nehogy sittre vágjanak a nagy kitálalás közepette :D
2013. nov. 12. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Vörösnefelejcs ***** válasza:

Ha van egy barátod, az is jó. Lényeg, hogy beszélj valakivel, aki megért, és pozitivan viszonyul hozzád. Nagyszülők, idősebb rokonok, akárki megteszi.


A pszichológus vagy pszichiáter ott nagy, hogy ő már találkozott sok ilyen problémával, és neki jobban elhiszed, amit másnak nem. De ez attól is függ, hogy milyen ember a pszichológus, vannak rosszak is. A másik előnye, ha terápiára jársz, hogy végiggondoltatja veled a dolgokat, kibeszélitek. Erre nem mindig van lehetőség, ha baráttal beszélsz, mert ott a dolog kölcsönös, vagy annak kéne, hogy legyen. A fizetett terápián meg az dolga, hogy téged hallgasson, cserébe nem kell neked az ő problémáját meghallgatnod.

Szóval, ha van olyan barátod, aki ezt a "gyóntatatást", mesélést, kibeszélést elvégzi nálad, akkor felesleges költeni. Lényeg, hogy találj valakit, akinek elhiszed, hogy nem te vagy a rossz (egy gyerek nem rossz és kész, a körülötte lévő felnőttek felelőssége, hogy milyennek nevelik, hogy viselkedik, stb), hogy senki sem tökéletes, és hogy rájöjj egyedül vagy segítséggel, hogy milyen irányba változz, hogy jobban érezd magad. Mert sajnos, csak arra van hatásod, hogy saját magadon változtass. Lehet, hogy krokodíilbőrt kell növesztened, de lehet, hogy neked kell máshogy viselkedned. Ehhez egy másik ember tanácsai mindenképpen szükségesek.

2013. nov. 19. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!