Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Antiszociálisok, ti hogy...

Antiszociálisok, ti hogy oldjátok ezt meg?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy nem is jó a szó.

A lényeg, hogy én a saját társaságomban (2-3 fő) nagyon jól érzem magam, beszélgetek, nevetek, "viszem a prímet", de ha idegenek közé kerülök, akkor leblokkolok. Fogalmam sincs, miről beszélgessek, hogyan viselkedjek, ezért általában "beülök a sarokba" és várom, hogy vége legyen.

Néhány hét múlva a párom legjobb barátja búcsúbulit szervez, mielőtt külföldre megy dolgozni. Rengetegen lesznek, és én a páromon és a legjobb barátján kívül sekit sem ismerek. Nem tudom, hogy mit csináljak, sajnos már nem húzhatom ki magam a buli alól, és nem is szeretném, mert páromnak nagyon fontos, hogy megismerjem a többi barátját is.

Csak... már előre félek, hogy milyen lesz, hogy milyen leszek (leginkább kuka...). Ráadásul a buli vidéken lesz, tőlünk több, mint 200 km-re, szóval azt se tudom megtenni, hogy 1-2 órát maradok, aztán lelépek...

Ti hogy oldjátok ezeket a helyzeteket meg? Hogy éritek el, hogy ne szorongjatok egy halom idegen között, akikben jó benyomást kéne kelteni?

25N


2013. nov. 20. 18:08
 1/3 anonim ***** válasza:

Ismerős a szitu, csak én 18 múltam.

Buliba mentünk a párommal(messze, a legjobb barátjához, akit én is ismertem, mert kétszer találkoztam már vele). Nekik este ott voltak a legjobb haverjaik, akikről én sem tudtam az ég világon semmit. De hogy ne csak a sarokban kuporogjak én is, néha oda-oda mentem hozzájuk, vagy valami vicceset próbáltam kicsikarni magamból. Semmi reakció, nem is törődtek azzal hogy én ott vagyok-e egyáltalán. Azt hittem ezzel elástam magam, de nem sokkal később ők jöttek oda hozzám, kérdezgettek rólam, összebarátkoztunk.

Az első lépés a legnehezebb, de megérte, mert ha nem kezdeményezek azzal hogy megszólalok, akkor aztán várhattam volna ki fog engem a sarokban megsajnálni és odajönni hozzám.

Szóval csak bátran! Jó szórakozást!

2013. nov. 20. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Saját magam köszönt vissza a soraidból. :)

Én is pont ugyanilyen vagyok, a saját társaságommal jól elvagyok, de más emberekkel képtelen vagyok szót érteni, témát sem nagyon találok.

Eddig én egyszer kerültem hasonló helyzetbe; az egyik barátnőm meghívott magához vidékre, a szülővárosába, ahol elmentünk az ottani, régi barátaival bandázni este. A másik barátnőnk sikeresen elvegyült, természetesen a meghívónk ugye a régi barátokkal volt, én meg kívül rekedtem. Nem akartam színészkedni, meg még rosszabbul sem szerettem volna érezni magam (nagyon feszélyeznek az ilyen társasági események), úgyhogy csendben leültem, elkértem a wifijelszót és vigyáztam a többiek táskájára, míg billiárdoztak. Nem voltak mérgesek vagy ilyesmi, én is elvoltam, meg ők is.

Mondjuk a párod miatt neked gondolom, nehezebb a helyzet... Szerintem próbálj meg vele maradni, akkor mégsem leszel egyedül, legyél kedves mindenkivel és próbáld meg valahogy túlélni. :C

Sok sikert!

24/l

2013. nov. 21. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi, Lányok, rendesek vagytok :)

Ahogy így leírjátok, nem is tűnik olyan nehéznek, majd erre gondolok, amikor ott leszünk! :)

2013. nov. 21. 12:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!