Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Télen hogy oldjátok meg a...

Télen hogy oldjátok meg a bevásárlást?

Figyelt kérdés
Most lesz a első telünk 9 hónapos kisfiammal autónk nincs, eddig sétálva babakocsval jártunk bevásárolni, érdekelne ki, hogy oldotta meg a vásárlást ha bejöttek a nagy hidegek?
2013. nov. 17. 15:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
75%

ugyanúgy mint nyáron. nekem télen született a babám, 3 hetes korától mentünk minden nap közértbe és pékségbe.

nagybevásárlásra 3-4 hetente jártunk, eleinte a nagyszülők átjöttek addig hozzánk míg mi elmentünk, olyan fél éves korától meg jött velünk. mondjuk férjemnek volt akkor is autója, így a nagybevásárlást autóval intéztük.

aztán később én is vettem egy nagyon olcsó, kicsi autót, na azóta nagyon könnyű, bár a napi bevásárlást így is gyalog oldjuk meg télen-nyáron, ennyi séta kell :)

2013. nov. 17. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányom 7-10 hónapos volt tavaly téren, ugyanúgy vásároltunk, mint nyáron.
2013. nov. 17. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
93%

Mint nyáron!

Nem értem a kérdést!?

Nap mint nap viszem hozom a nagyot az oviba, a pici is jön velem, nincs kivel itthon hagyni, 5 hónapos.

Overál a rugira, az oviban míg a nagyot öltöztetem a picinek lehúzom a sapiját, az overálját kicipzároztam, ne süljön meg.

Szóval naponta 2x ha esik, ha fagy, ha fúj a szél, menni kell az oviba, de még boltba is megyünk az ovi után kenyérért, ott ugyan úgy kicsit levetkeztetem.

2013. nov. 17. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Köszi csajok! Akkor mi is bátran belevágunk majd jól felöltözünk. :)
2013. nov. 17. 15:58
 5/14 anonim ***** válasza:
48%

Télen felöltözteted a gyereket, beteszed a bababkocsiba és mentek bevásárolni.


A gyereknek semmi baja sincs, ha télen is kimégy vele a lakásból, söt sokkal kevésbé lesz beteges. Mellesleg ha dolgozni járnál és a gyereket bölcsödébe/óvodába kellene vinni, akkor is problémáznál?

2013. nov. 17. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Ne haragudj első véletlenül a félig hasznosra nyomtam, de nagyon hasznos volt a válaszod. :)
2013. nov. 17. 16:00
 7/14 anonim ***** válasza:

A fiam fél éves volt az első télen, de ugyanúgy jártunk sétálni, és bevásárolni is.

Ha valamiért a tescoba szerettem volna menni (kb. egy óra sétára van), és tényleg nagyon hideg volt, akkor megvártam, míg a férjem este (7körül) hazajött, és utána kimentem biciklivel, vagy néha ő hozta haza hazafeléjövet, amit kellett.

De ide a közeli boltokba, amik kb. 10 percre vannak gyalog (lidl, coop, spar..), simán elmentünk napközben gyalog. Nekem annyiból könnyebb helyzetem van, hogy nem kell minden nap pékáruért szaladgálnom, mert a férjem pékségben dolgozik, és onnan hozza minden nap a frisset.

2013. nov. 17. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Bocsi utolsó de ez az első telem a gyerekkel, még bele kell jönnöm, eléggé túl gondolok mindent és sajnos túl is parázok.
2013. nov. 17. 16:05
 9/14 anonim ***** válasza:
Ne aggódd túl! Én a 2 hónaposommal már a karácsonyi ajándékokat is megvettem :-)
2013. nov. 17. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Én otthon hagyom és hagytam a férjemmel, most 16 hónapos (tavaly 6 hónap körül volt) így nekem is kikapcsolódás a vásárlás, ők meg együtt bandáznak otthon. Belvárosban lakunk, a napi pékséget, zöldségest kisboltot a napi séta alkalmával megejtjük, de mindig van itthon tartalék, ha szar idő lenne és nem tudunk kimenni, a kaját rendelem.
2013. nov. 17. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!