Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit csináljak ha meg akarja...

Mit csináljak ha meg akarja ölni magát?

Figyelt kérdés
A legjobb barátnőm aki 17 éves, tavaly szakított a párjával és ez nagyon megviselte. Fejébe vette hogy aznap öli meg magát amikor összejöttek, az most lesz egy hónapon belül. Nem tudom kezelni a helyzetet, belehalnék ha megtenné... Sajnos tudom hogy nem csak blöfföl, mert vitte már el a mentő evégett..
2013. nov. 28. 19:47
 1/6 anonim ***** válasza:
Ez most nagyon bunkó, tirpák módon hangozhat, de ölje meg magát akkor. Nem akarom rábeszélni természetesen a gyilkosságra, de ha ennyitől kész van, akkor nem sok esélye van a boldog, vagy legalábbis normális életre. Ezzel amúgy a szeretteit bünteti, nekik tesz rosszat. Ha ezt elmondod neki, ha értelmes, és képes felfogni a jelentését, és a súlyát egy ilyen tettnek, meg fogja gondolni magát.
2013. nov. 28. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
igen egyet értek az előzővel,just do it!
2013. nov. 28. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

#1: "Ha ezt elmondod neki, ha értelmes, és képes felfogni a jelentését, és a súlyát egy ilyen tettnek, meg fogja gondolni magát."

lehet akármennyire értelmes és okos, egy depressziós embert akkor sem olyan könnyű meggyőzni

2013. nov. 28. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Na az a tipikus válasz, hogy nyugodtan tegye meg, az nem megoldás. Persze egy fenyegetőző embert, aki egyébként nem gondolja komolyan, eltántoríthat. De az olyat, aki komolyan gondolja, nem hogy eltántorítja, jóformán utasításnak veszi.

Az, hogy látszólag kis dolog egy szakítás az éltben, az nem jelenti azt, hogy neki is kis dolog, így lehet ennyire összetört és lehet depressziós.

Valahogy le kell beszélned róla, habár szerintem nem fogja meghatni az a dolog hogy másoknak okoz fájdalmat. Ő úgy látja, nincs miért élnie, ezért akar öngyilkos lenni.

Világíts rá, hogy igenis van miért élnie, és foglalkozz vele sokat. Éreznie kell hogy ő még fontos, és ér valamit!

2013. nov. 28. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

a elgegyszerűbb ha elmondod neki, hogy neked szükséged van rá, és nem szeretnéd, ha megtenné, akár egy baráti ölelés vagy valami megerősítés is jól jön. hiszen pont elutasították, neki most arra van szüksége, hogy valaki pótolja az űrt és szeressék, megérték. beszéljetek sokat róla, és ha kibeszélte magát, találjatok valami lazító időtöltést, ami erősebbé teszi a barátságotokat.


viszont ha benned is csalódik, az nagyobb lesz.



"Na az a tipikus válasz, hogy nyugodtan tegye meg, az nem megoldás. Persze egy fenyegetőző embert, aki egyébként nem gondolja komolyan, eltántoríthat. De az olyat, aki komolyan gondolja, nem hogy eltántorítja, jóformán utasításnak veszi. "


nem, aki csak blöfföl abból figyeleméhes ember lesz, és súlyosbítja, aki eleve lehangolt, az valóságnak éli meg.


én annak idején úgy akadályoztam meg 1 ismerősöm öngyilkosságát, hogy érveltem neki, hogy nincs értelme megtennie, bármikor később megteheti, addig meg próbálkozzon az eséllyel, hogy vlaami jobb lesz.


volt olyan akit meg inkább azzal mentettem meg, hogy sok időt töltöttünk együtt, sokat besézlgettünk meg szórakoztunk.


személyiségfüggő. én a lányokra inkább a 2-at találnám jónak.

érdemes elvonni is a figyelmét néha róla, programokat szervezni, perze ehhez rá kell venni hogy érdekelje őt, hogy létezel.

meg jó lenne neki vlami értelmeset is mondani, de bizonyára tapasztalatlan átlagos ember vagy, aki semmi hasznosat enm tud felhozni neki. ilyenkor nyugodtan legyél őszinte és megértő, mondd ki amit érzel, éreztesd vele, hogy fontos neked is az ő állapota.

2013. nov. 29. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Na mi lett?
2021. aug. 17. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!