Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Érezheti magát kellemetlenül...

Érezheti magát kellemetlenül a másik, ha drágább ajándékot kap, mint amire számít?

Figyelt kérdés

Az illetővel általában kis jelképes, pl. kézzel készített apróságokat szoktunk adni egymásnak, én viszont tudom, hogy valamivel nagyon meg tudnám lepni, amire szüksége is volna. De ugye ez egy bolti cucc, több ezerért.

Szerintetek sülhet el rosszul, amiért "túlköltekeztem", vagy mivel tudom, hogy jól jön neki, csak örülni fog?


2013. dec. 4. 20:16
 1/3 anonim ***** válasza:

Igen, én már éreztem úgy magam. Általában nem költünk sokat, de a barátnőm igencsak kitett magáért. Tök szÄr volt, hogy én nem adtam neki olyan értékben :S Tudom hogy nem az ajándék értéke a fontos, de legyen hasonló értékben, mert különben olyan furi lesz az egész.


De attól függ: mennyibe kerül az adott dolog?

2013. dec. 4. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha rosszul érzi magát, mondd azt, hogy majd egyszer meghívatod magad vacsizni.

Legrosszabb esetben elfelejti.

2013. dec. 4. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nekem az a véleményem, hogy az ilyesmi kibillenti a kapcsolatot az egyensúlyból. Az aki drágább ajándékot vesz az fölénybe kerül, akkor is ha nem ez a szándéka. Aki kapott, az egyenlíteni igyekszik majd, tehát leterhelő lesz a számára, mert a jövőben "muszályból" nem pedig örömszerzésért fog ő is drágább ajándékot venni. Az emberek nagy része viszonozni szeretné azt amit kap. Tehát rákényszerül,hogy ő is többet adjon, és itt ezen a ponton veszik el az öröm.

Engem kifejezetten bosszant az, hogy egyesekkel apróságokkal kezdtük, és ahogy múlt az idő növekedett az ajándékok értéke. Általában nem csak egy ember fontos a számunkra, több embert szeretünk és mindenkit szeretnénk megajándékozni. Ha drága dolgokat vásárolunk az teher lesz, mert az ajándékozás mellett egyéb költségek is vannak. Én nem örülök ha drága ajándékot kapok, mert nem ez az ajándékozás lényege.

2013. dec. 4. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!