Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mindenki támadja a legjobb...

Mindenki támadja a legjobb barátomat. Mit kell tennem ilyenkor?

Figyelt kérdés

Sziasztok. 18 éves vagyok. Van egy 28 éves, elég makacs, önfejű barátom. Férfi. Tanár. Azért vagyunk barátok, mert nekem 3 évvel ezelőtt volt egy nagyon nehéz szakasz az életemben, ami pár évvel korábban neki is. Ezért ő állt mellém és támogatott amikor kellet, míg mások magasról tettek rám.

Szóval ahogy mondtam, elég nehéz természetű teremtmény. Én sem tudok nagyon hatni rá. Az utóbbi időben sok támadás éri. Szülők panaszkodnak, hogy ordít a gyerekekkel, csapkodja az ajtót, ha szólnak neki emiatt, akkor kioktatja őket, hogy miért magyaráznak neki, stb. Nem tudom mit kell ilyenkor tennem. Próbáltam beszélni vele, hogy hagyja el az ordítást, próbáljon meg valami más módszert. Én is dolgozom gyerekekkel, és néha tényleg nagyon idegtépőek. De akkor én leülök és addig nem szólalok meg,míg nem lesz tökéletes csend.


Már nekem is sokan panaszkodtak, de nem tudnak a barátságunkról. Próbálom védeni, beszélni a panaszkodókkal, tenni valamit. Eközben neki is öntöm a kiselőadásokat. De nem hat rá, mert megkaptam, hogy már én is ellene vagyok, és hogy ő akkor elmegy külföldre, mert itt senkinek nincs rá szüksége, meg mindenkinek csak vele van baja.


Igazából nem tudom itt néhány mondatban leírni a teljes helyzetet, lehet így nem is átlátható az egész. De ha van valami ötletetek, akkor segítenétek? Mit tegyek? Nem akarom, hogy azt érezze, hogy én is ellene vagyok, de mivel tudom, hogy jogos a panaszok többsége, nem is tudom vigasztalni azzal, hogy ne törődjön vele, nem igaz.


2013. dec. 5. 16:42
 1/2 anonim ***** válasza:
Hallottam egy olyan technikát, amiben ugyanazt csinálják az illetővel,mint amit ő csinál másokkal. Ordítozz vele egy kicsit, hátha rájön, h milyen sz*r, ha leordítják az embert.
2013. dec. 5. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Hát nem valószínű, hogy bevállna. Csak megsértődne....meg nen is jöhetek azzal, hogy figyelj csak most azért ordítozok, mert hallottam, h te is azt szoktad, és ez nagyon szar, remélem rájössz... Ő nem beszél ilyenekről, hogy ordítana meg csapkodna. Mindig csak azt mondja el, h vele milyen rosszul bánnak a munkahelyén, mindig kritizálják. Kicsit sz*rul jönne ki, ha a mástól hallott panaszokat hánytorgatnám fel, megkapnám, h másnak jobban hiszek mint neki...fogalmam sincs mit tegyek...
2013. dec. 5. 20:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!