Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hol lehet értelmes emberekkel...

Hol lehet értelmes emberekkel ismerkedni manapság? Vagy aki értelmes, eleve visszahúzódó?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy eleve kevés ilyen ember van, meg minél több helyen van az ember, annál nagyobb az esélye, de már nincs erőm és időm a fölösleges dolgokra, lassan már semmi esélyét nem látom annak, hogy egyszer értelmes emberre akadok.


Én magam is visszahúzódó vagyok, mert már nehezen viselem el az embereket.

Budapesti vagyok, főképp innen keresek, ami hátrány , mert "vidéken" értelmesebb embereket találni.



2013. dec. 17. 03:17
 1/7 anonim válasza:

Szerintem ez attól függ, hogy mit jelent neked az értelmesség. Én is ugyanígy gondolom, hogy nem találok ilyen embereket. Illetve van egy barátnőm, aki értelmes, meg van a neten 1-2 ismerősöm, akik szintén értelmesek és tudok velük beszélgetni.

Ez egy elég relatív dolog, mert itt vagyok én és mindenféle beképzeltség nélkül: én értelmesnek gondolom magam.

DE: Biztos vagyok abban, hogy minden egyes ember így van ezzel és értelmes gondolja magát.


Nincs egy elfogadott értelmességi szint sem, mert minden ember számára ez mást jelent. Marha egyszerű példa, hogy pl. két kisebbségi, tanulatlan, ápolatlan, dolgozni nem akaró ember megbeszéli egymás között, hogy ők az értelmesek, mert nekik meggyőződésük, hogy amit tesznek és ahogy élnek, az úgy jó.

Velük szemben 2 teljesen átlagos felfogású ember már értelmesebbnek számít, amit maguk között szintén megbeszélhetnek, hogy "na, mi vagyunk az értelem", de még tőlük is lehetnek értelmesebb csoportosulások, társaságok.


Az tehát, hogy találsz-e számodra értelmes embereket, szerintem főként érdeklődési körtől és hasonló gondolkodásmódból fakad.

Nagyon nehéz ilyen embereket találni, az biztos.

De sok sikert kívánok neked!


Ja, hogy a kérdésedre is válaszoljak:

Én a helyedben regisztrálnék olyan fórumokra, vagy egyéb oldalakra, ahol olyan témákról van szó, ami érdekel. Pl. ha érdekel az ezotéria, akkor fórumozz, csevegj hasonló érdeklődésű emberekkel.

2013. dec. 17. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Na, meséld el, mihez kell a szellemi partner!
2013. dec. 17. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

"Pl. ha érdekel az ezotéria"


ez a mondat kizárja az értelmességet.

2013. dec. 17. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

első: köszönöm a kifejtést, gyakorlatilag úgy vélem, aki értelmes, annak a levezetésed triviális.


mondhatok példát: engem az egészség érdekel, de nem találok ilyen embereket, vagy ha találok is, nem pestiek, vagy nem értelmesek (pl képtelenek mondatot értelmezni), stb.


""Pl. ha érdekel az ezotéria"


ez a mondat kizárja az értelmességet."


nálam nem, de tény, hogy szinte mindenki hiedelmeket ért ezotéria alatt, az engem sem érdekel.

2013. dec. 17. 18:15
 5/7 A kérdező kommentje:

"Én a helyedben regisztrálnék olyan fórumokra, vagy egyéb oldalakra, ahol olyan témákról van szó, ami érdekel."


még annyit, hogy nem ismerek jó oldalakat az érdeklődési körömnek megfelelően.

2013. dec. 17. 18:17
 6/7 anonim ***** válasza:
Milyen egészségi témáról szeretnél beszélgetni? Tanulni is szeretnéd?
2013. dec. 17. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

mondhatjuk. főképp a táplálkozás érdekel.

nem ismerek jó ilyen témájú portálokat/fórumokat.

2013. dec. 18. 03:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!