Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Gonosz dolog azért barátkozni...

Gonosz dolog azért barátkozni valakivel, hogy kihasználjuk?

Figyelt kérdés

Adjon kölcsön pénzt, adjon cigit, vigyen el kocsival, adja kölcsön a cuccát...

Sokan csinálják ezt.

Féregség lenne, ha én is ezt csinálnám?

Ha már mások simán csinálják, én miért ne?



2013. dec. 19. 10:09
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Sokan ölnek embert, de attól még nem csinálja mindenki. Pontosan, hogy ez gonosz dolog. Ahogy talán neked is mondják a szüleid. "Attól, hogy a szomszéd gyerek egyest kap, neked még nem kell egyest kapnod." vagy "Ha a szomszéd gyerek a kútba ugrik, akkor te utána ugrasz?" Ne barátkozz ilyenekkel.
2013. dec. 19. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Egyértelműen az.

Azért ne csináld, mert akkor te is olyan leszel, mint ők.

Azért mert sokan viselkednek így, attól még nem válik ez jóvá.

Egyébként meg én becsülöm magam annyira, ha szükségem van valamire, akkor azt én majd megveszem magamnak, vagy elintézem. Nem vagyok senkire sem rászorulva és ez örömet okoz.

2013. dec. 19. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Csak akkor csináld, ha nem akarsz több lenni másoknál.


Amúgy igen, féregség lenne.

2013. dec. 19. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Te is gerinctelenné szeretnél válni? Akkor csináld azt! Attól hogy másoknál ez a divat, neked miért lenne jó? Én biztos nem válnék ilyenné, csak azért, mert az ismerőseim 90%-a ilyen. ( őket nem is tartom barátnak, és nem is kapnak tőlem semmit, ez fix... )
2013. dec. 19. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Igen az, nem csak gonoszság vagy "féregség" de a másik illetőbe lehet és biztosan beletiporsz akár lelkileg is.

Ha összeismerkedsz valakivel akinek jobban megy mint neked és ő barátságból arra törekszik, hogy neked is jó legyen, ott segít ahol csak tud azt a legrosszabb és legocsmányabb kihasználni. Ezt nevezik érdek barátságnak..

Hidd el, lehet, hogy a haszonlesőnek egy ideig jó míg van a jó barát, de utána a jó barát összetörhet.

Sajnos jól tudom és tapasztalatom is volt nem egyszer hiszékenyen, ez miatt nehezen kötök barátságok mostanság.

Jó dolog ha van egy barátod aki melletted áll, de viszonozni is kell "akárhogyan is" a kedvességet.

2013. dec. 19. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Szerintem rossz dolog, de inkább lealacsonyító is annak, aki csinálja. Persze van, hogy kölcsönösségi alapon megy a dolog, pl. nem akar egyedül mászkálni valaki a városban, ezért a haver elkíséri és cserébe kéri a cigit, stb. szóval mindketten jól jönnek ki belőle. De személy szerint utálom az ilyen lejmolós ismerősöket, nekem is van egy, aki mindig szívességet kér és nagy semmit ad vissza. Ezeket az ember szépen leépíti, kizárja a baráti körből, mert nincs rá szükség hosszú távon.
2013. dec. 19. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Szerintem már attól egy morális szakadékban vagy, hogy egyáltalán felmerült benned, és reálisan mérlegelted a dolgot. Innentől már nincs sokkal lejjebb, szóval akár már tarhálhatsz is. Később ne felejtsd el apróbb csalásokkal rászedni az ismerőseidet, tűnj el a kölcsönadott pénzekkel, lopd meg őket, legyél igazi Féreg!
2013. dec. 19. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Az ilyen "barát" nem barát. Az ilyen haverok elég hamar lemorzsolódnak az ember mellől. Nekem nincs sok barátom. Egy kezemen meg tudom számolni őket, de mindannyiukért tűzbe tenném a kezem és tudom, hogy ha bajba lennék ők is segítenének rajtam.

Akikről beszélsz az nem barát, hanem max. haver.

2013. dec. 19. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
69%

Olyan ember ellen aki nem gazdag, igen szemétség ilyet csinálni. Te sem örülnél neki, ellenben ha 900ft-os dobozos cigit szívnál mert telne napi 3 dobozra is, akkor nyilván nem esne nehezedre megkínálni a barátodat.

Tudod valaki szeret segíteni a másiknak önmagától is, és valakinek nyűg ha kérnek tőle.


Én betörném az orrát annak akiről úgyérzem kihasználna

21/F

2013. dec. 19. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim válasza:

Féregség, és a férgeket eltapossák - ez az agresszív verzió.

A normális meg az, hogy gondolj bele, neked hogyan esne, ha más tenné ezt veled. Ha nem megy az átérzése, akkor gyakorold ezt - az empátiát - mert ettől leszel jobb ember magadnak és másoknak is.

Amúgy akinek nem megy az együttérzés hosszabb távob sem, az a pszichopata - persze elég szélsősége és durva dolgokon át mérve.

2013. dec. 19. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!