Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Egy idő után mindig eltűnnek...

Egy idő után mindig eltűnnek a netes barátaim/haverjaim. Hogyan lehet hosszan tartó baráti/haveri/csevegőtársi kapcsolatot kialakítani? (hosszú)

Figyelt kérdés

Egyszer leveleztem valakivel, nagyon sokat írtunk egymásnak, aztán egyre hosszabb időközönként válaszolt. Később kifogásokat keresett, aztán mára már teljesen eltűnt, úgy értve hogy nekem nem ír semmit.

Valószínüleg megunt, unalmassá váltam a való életbeli barátaihoz képest.


Egy másikkal nyáron beszélgettem, mindennap cseteltünk, vicces képeket, linkeket küldözgettünk egymásnak, viccelődtünk, néha együtt játszottunk. Egy ideig én is és ő is egyformán kezdeményeztünk beszélgetést, de aztán már csak én. A negyedik alkalom után elhatároztam várok egy kicsit, hátha akkor majd ő ír nekem, de aztán nem így lett. Próbálkoztam olyannal hogy arról rakok ki képet, vagy írok valamit amit ő mutatott, közös kedvencünk de még nem beszéltünk róla annyit, de ekkor sem írt. :/ Egyszer küldött valamit, de mikor visszaírtam rá nem lett belőle beszélgetés (pedig lehetett volna rá válaszolni)

Szerintem itt háttérbe szorultam, mert más netes barátaival találkozott élőben, közös programokra mentek, én meg ahhoz túl messze lakom. Aztán a későbbi sulijában még népszerűbb is lett.


Volt egy másik is, vele is poénkodtunk, kommenteltük egymás műveit, közös kedvencekről beszélgettünk. Egyszer aztán ő sem írt többé, pedig vele még személyesebb dolgokról is elcsevegtünk.

Lehet hogy úgy érezte túl sokat mond, és több közös témája volt mással.


Egy barátnőmnek van egy kb. 3 éve tartó netes barátsága. Nem tudom milyen rendszerességgel beszélgettek, de nem találkoztak még, és segítették egymást, személyes dolgaikat is meg tudták beszélni. Ugyanazon az oldalon találták egymást ahol én azt akit utoljára említettem.

A barátnőm nem nagyon ismerkedik a neten, konkrét ismerkedési céllal nem szokott írni senkinek.


Egy barátomnak már egy közel 6 éve tartó internetes barátsága van. Egy játékban ismerkedtek meg, aztán felvették egymást, beszélgettek, és a mai napig együtt játszanak különféle játékokon. Személyes problémákról is beszélgetnek, mondhatni legjobb barátok.



Mit tehetnék hogy tovább tartson egy netes barátság?

Lehet hogy több helyen kéne keresgélnem?

16/L



2013. dec. 25. 16:26
 1/7 A kérdező kommentje:
Bocsi, kicsit furán sikerült megfogalmaznom.
2013. dec. 25. 16:31
 2/7 anonim ***** válasza:
79%

A hosszú barátságok nem gépeken keresztül alakulnak ki.

Élő, személyes beszélgetés kell hozzá.


Neten ismerkedni kényelmes.

Ez a mai kor csapdája. Minden ami kényelmes, értéktelen.


Személyesen beszélgetni nehezebb, ott igazán figyelni kell a másikra és ott nem lehet elbújni.


Válaszd a nehezebb utat.

2013. dec. 25. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Úgy vettem észre, hogy két idegen embert a közös élmények, érdeklődés tart össze leginkább, szóval hosszú távon csak ezek megléte mellett lehet fenntartani a kapcsolatot.
2013. dec. 25. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is van olyan barátnőm aki neten ismertem meg és 2 éve tartjuk a kapcsolatot. Egy fórumon ismertem meg, segítségre volt szükségem és Ő ott volt. Kb két üzenettel elintéztük a "nyomoromat" és utána elkezdtünk beszélgetni. Ezt csak azért írtam le, hogy létezik ilyen :)


Azért jót tesz egy ilyen barátságnak ha van közös témátok és nem túl nagy a korkülönbség. Kitartónak kell lenni. Jól tud jönni egy netes barát, kötöttségek nélkül lehet vele beszélni.

Az előzőknél elveszett az érdeklődés, előfordul. Van hogy én is egyszerűen csak lusta vagyok visszaírni...

2013. dec. 25. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ami nem megy, azt nem lehet erőltetni. És a nem netes barátságok azért értékesebbek, mint az online dolgok, ezt el kell ismerni. Nekem amúgy van kettő 5 éves barátságom, amiket blogolás közben kötöttem, de akkoriban sok emberrel beszélgettem, rengeteg blogot olvastam, és mégis csak ők ketten maradtak meg - talán azért is, mert ők ketten is összeismerkedtek és bírták egymást. Azóta egyikükkel együtt lakom. Egyszer volt olyan, h itt akartam barátnőt keresni, és mázlim volt, mert épp egy olyan lány találtam pont ezen az oldalon, aki kb negyed órányira lakik tőlem (BP) és ugyanannyi idős és jófej is és bírom. De am ezek véletlenek szüleményei általában.

21/L

2013. dec. 25. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
És általában olyankor születnek nagyon jó netes barátságok, amikor az egyik fél szarban van. Amikor depressziós és segítségre van szüksége. Amikor már alapvetően személyes dolgokról is beszéltek, amikor mindent megosztotok egymással, mert "úgyis messze lakik, úgyse ismer, miért ne".
2013. dec. 25. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ja, de am ezt a depressziósságot nem nagyon komoly defektre értem, csak olyan tinilányos világfájdalomra. :D
2013. dec. 25. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!