Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Én rontom el a barátkozásokat...

Én rontom el a barátkozásokat a találkozással vagy ilyenek az emberek?

Figyelt kérdés

Máshol nem tudok, így a neten barátkozom, férfi létemre főleg lányokkal. Elég sokan kiesnek a távoli lakóhely miatt, így velük el sem kezdek beszélgetni. Közelben lakóval alapból úgy írunk egymásra, hogy megemlítem a találkozást, tudjanak róla, hogy nem internetes barátokat keresek. Beszélgetünk, Facebook elérhetőséget kér, ott tovább beszélgetünk, kérdezem mikor érne rá, majd ígérgetni kezd mindenki de konkrét találkozás egyikből sem lesz.

Egy személlyel egymástól 1 km-re azonos városban laktunk, volt egy közös ismerősünk de ez sem volt elég a találkozáshoz.

Egy másik személy több és hosszabb üzenetváltás és május óta tartó ígérgetés után októberben elkérte a számom, hogy szól ha ráér de nincs netközelben. Még most is ígérgetne, ha novemberben nem unom ezt meg és szakítom meg a kapcsolatot.

Egy harmadik emberrel személyesen ismerkedtem meg (iskola), sokat beszéltünk neten és személyesen, volt időszak mikor hetente többször találkoztunk. Vele is megszakítottam a kapcsolatot, lévén több hónapja nem tudom kidumálni a gép elől, mindig jön a nincs időm vagy hasonló kifogásokkal, közben meg a legjobb barátjának nevez.

...és még rengeteg hasonló történet az évek folyamán. Teljesen lemondtam róla, hogy legalább egy barátom legyen, akivel lehet közös programokat szervezni és ne kellene az országot átutazni hozzá.

Úgy érzem én vagyok az egyedüli aki tényleg barátkozni akar, mindenki más csak a saját maga szórakoztatására beszélget a neten, valós szándék nincs mögötte. Tudom, általánosítás. Akinek nem inge, nem veszi magára, akinek meg igen, öltözködjön fel.



2013. dec. 28. 12:00
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj, hogy sokan bizalmatlanok a netes találkozással a sok kamu ember miatt, ezért nem akarnak mindjárt másnap találkozni, ami tök érthető. Viszont neked se kéne ennyire erőszakosnak lenned, mert így csak elriasztasz mindenkit magadtól. Ha engem csesztetnél nap mint nap egy hetes ismeretség után, hogy találkozzunk, valószínű, én szakítanám meg a kapcsolatot veled.
2013. dec. 28. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szerintem is bizalmatlanok ami érthető,rengeteg kamu-s ember van.

Én is barátkoztam neten,de vhogy az első hónap után jött csak fel,hogy találkozzunk.Erőszakoskodni meg nem jó! Velem is csinálta ezt egy lány,hogy 3 napja beszéltünk,de találkozzunk már.Én meg bevallom kicsit féltem is.Nem tudhatja az ember,hogy a valóéletben mire számíthat.

Meg mivan ha pl neten jól elbeszélgettek,de vhogy a valóéletben más minden és mégsem olyan szimpi az ember mint gondoltad,szóval a találkozást nem lehet sietettni!!

2013. dec. 28. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én mindig több hónap után találkoztam azzal, akit megismertem neten. Volt egy srác, aki konkrétan ki akarta zsarolni egy hónap után azt, hogy találkozzak vele, de ettől csak még jobban elment a kedvem. Amúgy se kedvelem az erőszakos, önző embereket. Miért nem lehet megérteni, hogy vannak olyanok, akiknek időre van szükségük?
2013. dec. 28. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Előbb tisztázd a saját szándékaidat. Férfiként miért lányokkal "barátkozol"?
2013. dec. 28. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Biztos velem van a probléma (#1), nem egy hét, már fél óra után felhozom a találkozást. Alapból úgy kezdek minden ismerkedést, hogy találkozás. Nem cseszegetek napogik senkit, ha egyszer nem jön, nem írok rá folyton, hogy mi van, békén hagyom.

Mert a saját nememmel nem jövök ki, kellemetlenül érzem magam férfiak társaságában, (#4).

Csak a neten tudok ismerkedni, de nem tudok a neten beszélgetni. 10 perc után már kínszevedés írnom bármit, egy óráig sem tudom fenntartani a beszélgetést. Utálom a szokásos kérdéseket, utálok a neten beszélgetni.

2013. dec. 28. 13:19
 6/10 anonim ***** válasza:
Nőként biztos arra gondolnék, hogy ez fel akar szedni és még csak nem is őszinte.
2013. dec. 28. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Én ahhoz túl hülye vagyok, akár mint a barátkozáshoz.
2013. dec. 28. 15:22
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem volt még párkapcsolatod?

Gondolom tipikusan olyan nőket találsz meg a neten, akik csalódottak, nem tűrik az egyedüllétet, és kell valaki, akivel megoszthatják a gondjaikat, enyhítve ezzel rövid időre a magányt, vagy az önbizalom hiányt, vagy akármit. Ilyen feltételekkel ne várj barátságot, párkapcsolatot se. Mozdulj ki a komfort zónádból, és ismerkedj a való életben.

2013. dec. 28. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Még nem volt.

Nem tudok. Tehetetlen vagyok. Csak a szombámban ülve tudok keseregni vagy a neten ismerkedni. :(

2013. dec. 28. 15:36
 10/10 anonim ***** válasza:
Dehogynem, egyszer el kell kezdened. Talán nem is akarod igazán. Vagy félsz a negatív tapasztalatoktól. Pedig az sem haszontalan, sokat lehet belőle tanulni. Ráadásul ha számítasz rá, mindjárt nem is olyan rossz. Az esély pedig mindenre fele-fele, így biztos nem adod meg magadnak az esélyt.
2013. dec. 28. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!