Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért viszonyulnak így a...

Miért viszonyulnak így a férfiak a barátsághoz és a kapcsolathoz?

Figyelt kérdés
Megismertem valakit, nagyon rendes embernek tűnik, már az elején közöltem hogy van párkapcsolatom ( tartós! ) viszont mivel értékes embernek tartom, a baráti körömben el tudnám képzelni a későbbiekben is. Sosem titkoltam hogy van párom, mindig tényként közlöm, ha megismerek valakit. Ő azonban nagyon úgy néz ki, hogy ezt annyira nem tudja tolerálni. Pedig mondta, hogy elfogadja. Miért van az, hogy a férfiak inkább megszakítanak egy jónak induló ismeretséget, minthogy megmaradjanak barátnak? Az értékes embereket én mindig sajnálom elveszíteni.. elvégre nem lehet az ember mindenkivel párkapcsolatban! Ezt ők miért nem értik meg???

2014. jan. 9. 11:36
 1/6 anonim ***** válasza:
Gondolom azért mert mindenki a legjobbat keresi magának! És ez nem csak a barátságra érvényes! Van akinek elég a barátság is és van aki többet akar.
2014. jan. 9. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

"Lehet-e barátság férfi és nő között, és ha igen, miért nem?"


Karinthy Frigyes


Sajnos így van. Többen is megírták már mindenfelé. Az a gond ha te egy szingli sráccal úgy foglalkozol, mint egy barát (törődsz vele, közös van bennetek, elnevetgéltek), akkor azt ő egyértelmű üzenetként fogja venni (hangsúlyozom) ösztönből.


De ugye az állati ösztöneinket már rég kinőttük és nincs szükség ilyesféle feltételezésekre, így van?


Voltam én is hasonló helyzetben nekem is megtetszett egy lány, akit eljegyeztek, de meg kellet hogy értsem, hogy Ő már másé. Egyedül maradtam, időközben én is megismertem egy lányt aztán pár évvel később két új barátom is lett az egyik az akkorra már férjezett már említett lány a másik pedig az ő férje.


Barátkoztasd meg a pároddal hátha, vagy gondolkodjon ő maga ezen el.

2014. jan. 9. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ez olyan egyszerű! Ő nem barátságot akar tőled. Ha fülig beleszeretünk valakibe, akkor nem elég, hogy "nem kellesz, de érdekes ember vagy, tökjól mutatnál a baráti körömben".
2014. jan. 9. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Az az értelmes viselkedés egyébként, hogy ha valakitől én többet akarok, ő meg csak barátságot, akkor inkább megszakítjuk a kapcsolatot, mert ez a barátság csak neki jó, nekem csak szenvedés és igazából a lelkem mélyén mindig reménykedni fogok, nem tudok addig tovább lépni, amíg le nem zártam.
2014. jan. 9. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem is az a legjobb megoldás, ha bemutatod a párodnak. Onnan kezdve már nem egy ismeretlen ember nőjét nyúlná le, hanem a "haverjáét". Ez valahol tabu náluk. Ezután vagy elfogadja a helyzetet és közös baráttá válik, vagy nem keres többet.

Nálam ez bevált.

2014. jan. 9. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ezt egy nő sohasem fogja átérezni. A férfiak barátsága sokszor erősebb egy párkapcsolatnál is. Atavisztikus probléma. Az ősember férfi tagjai nagyon egymásra voltak utalva, pl egy mammut, vagy egyéb apróság elejtése közben. Ott nem fért meg intrika, egymás elleni áskálódás, mint a barátnők között. Szent kötelék volt, a szó jó értelmében. Amellett azt se felejtsd el, hogy a férfiaknak az a dolga, hogy megtermékenyítsék a nőket, nem az, hogy barátkozzanak velük.
2014. jan. 10. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!