Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Van esély/lehetőség felnőtt...

Van esély/lehetőség felnőtt korban igaz (legjobb) barátra szert tenni? Hány éves korodban szereztél így barátot?

Figyelt kérdés
Hogyan definiálnád felnőttkorban a legjobb barátot? Mit teszel meg érte, mennyit beszéltek, mennyit találkoztok?
2014. jan. 11. 18:12
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Számomra az a barát,aki a bajban ott van és keres rendszeresen!
2014. jan. 11. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem olyan barátság, mint a gyerekkoriak, mármint olyan belsőségeset nem igazán lehet kialakítani felnőttként. Most írhatja valaki, hogy felnőttként is talált, de olyan sose lesz, mint egy gyerekkori szinte testvéri viszony.

Sokszor volt, hogy egyéb okok miatt eltávolodtunk, volt hogy nem is beszéltünk egymással, közben jöttek mentek más suliból, munkahelyből adódoan barátok, haverok de a végére mindig egymás mellett kötöttünk ki. Sok Kollégámat is baráomnak vallom összejárunk stb., de az sehol nincs a gyerekkoriakhoz képest.

2014. jan. 11. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Spongya Bob Kocka válasza:
100%
Előző jól írja. Sőt eleve barátkozni/ismerkedni nehezebb felnőtt korban mint gyerekként, kamaszként.
2014. jan. 12. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A szuleim szamtalanszor bebizonyitottak, hogy minden korban van lehetoseg baratokra szert tenni. Mind2nek 2-2 gyermekkori baratjuk/baratnojuk van s a tobbit idokozben ismertek meg, ugy, hogy mar en is idosebbke voltam. A nagyi 75 evesen spanolt ossze a szomszedasszonnyal(amugy mar 82), bar neki tobb osztalytarsa is el meg es rendszeresen talalkoznak szinhazba mennek egymashoz templomba stb.

En akkor nevezek valakit a baratomnak ha gyakran keres es erdeklodik felolem. Az is fontos, hogy segitsen ha baj van de ne csak azert mert nincs szive cserbenhagyni. Tehat nekem fontosabb, hogy legyen ott CSAK UGY NI, nem kell ehhez kulonosebb ok, csak h birjuk egymast. Ez a baratsag alapja.

20/L

2014. jan. 15. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
#4: Nagyanyád össze spanolt a szomszédasszonnyal aha xD de a többi se semmi, amit leírtál, tök komolyan lehet venni...:D
2014. jan. 15. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Ravel ***** válasza:
100%

Szerintem lehet idősebb korban is igaz barátságokat kötni. A legtöbben viszont nem képesek az ELFOGADÁSRA.

Már bocsánat, de az átlag magyarnak az érzelmi intelligenciája a béka s*gge alatt van.

Csak nézz körül itt gyakorin, tele van olyan kérdésekkel, hogy a legjobb barátnőm vetélytársként kezel, folyton beéget, többször szóltam neki, h ezt és ezt ne csinálja mert ez nekem nem jó -és egyebek, amiket fél oldalban sorol, h mi nem tetszik neki, majd a végén közli, h de azért jól megvagyunk. A szomorú h ilyen kérdéseket nem csak a tizenévesek írnak ki.

Barátságnál nincs külön fogalmam a felnőttkorira. Az alapján nem különböztetem meg a barátaimat, hogy mikor hozott össze minket az élet. A találkozás is változó, vannak elfoglaltabb időszakok amikor úgy összejönnek a dolgaink h egyikőnknek sem jó - de a modern technika elég sok lehetőséget nyújt a kapcsolat tartására. Szóval alapvetően nekem nincs ezzel problémám.

Azt már aláírom, hogy nem könnyű olyan embert találni akivel értelmes baráti kapcsolatot lehet ápolni.

2014. jan. 16. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!