Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mi van velem? Mit csináljak?

Mi van velem? Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Van egy osztálytársam, akivel egész nap együtt vagyok. Mivel az osztályt csoportokra osztották, és a csoport osztás szerint vele mindig együtt vagyok az órákon. Eddig nincs gond. De vannak nekem az osztályon kívül barátaim, akiket szeretek elkapni és váltani kettesben egy két szót. Viszont ez az osztálytársam sokszor jön, és akkor nem tudok rendesen beszélni senkivel... nem vagyok olyankor önmagam teljeeen, mert rá is kell figyelnem. Viszont hozzá sok türelem kell és emiatt máshogy is viselkedem. Ma pedig a következő volt:

Ebédlőnél egyik fiú barátomhoz leülük beszélgetni. Jön mellém. Most nem velem, hanem másik osztálytársammal beszél, így tudok mesélni a barátomnak, tudok vele beszélni. Igen ám, csak mikor befejeztük az ebédet és mentünk fel, elkezdett vele beszélni. Nem baj. Nekem a gondom ott kezdődött amikor elfelejtettek... bementünk a suli könyvtárba, leültünk egy asztalhoz és igyekeztem visszakapcsolódni a beszélgetésbe. Sikerült is, de aztán az osztálytársam belevágott a szavamba és nem hagyott szóhoz jutni. Bár én akartam valamit mondani... kezdtem kissé ideges lenni. Utána a telefonomat kezdte nyomkodni, s azzal elvolt. A barátommal a géphez ültünk, hogy megmutasson valamit. 2 mp nem telt bele, megint ott volt. Egy ideig tűrtem, de aztán kiakadtam. Én csak picit akartam kettesbe lenni egy barátommal. Így felálltam és szó nélkül elmentem, mielőtt még rájuk zúdítom a haragom.

Később visszamentem nyugodtan, barátom sehol. Útközben találkoztunk, szóval nem volt gond. Aztán mentem rajzolni és közbe bejött egy másik barátom. Oda mentem hozzá, hogy beszéljek vele valamiről. Mire oda jött az osztálytársam és kezdte a szokásos csipkelődést. De akkor már nem voltam jó kedvemben. Mondta: hagyd már szegényt!

Bár én vagyok vele jobb viszonyban, biztosan kínzom. De nem volt erőm hozzá, így mérgesen beleegyezve elmentem. Utána békén hagyott... de volt még egy két ilyen aznap.


Mit tegyek, ha nem bírom, hogy oda jön és nem tudok beszélni bármelyik barátommal? Miért érzem ilyenkor magam rosszul? Mintha féltékeny lennék, vagy nem tudom. Az is igaz, hogy ilyenkor úgy érzem ő sokkal érdekesebb... mit tegyek szerintetek? Mi van velem?


13/L



2014. jan. 18. 00:01
 1/4 anonim válasza:
Mindenki van ilyen helyzetben. Nekem is ez volt egy darabig a bajom, de aztán idővel rendbe jött minden. Talán nem árt, ha egy kicsit türelmesebb lennél.
2014. jan. 18. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Alapvetően nagyon türelmes vagyok. Az osztályban sokan nem is kedvelik őt, mert nagyon sok türelmet igényel. Én nem szoktam leszidni, se semmi. Csak amikor látom, hogy nem is azért jön oda beszélgetni hozzánk, és vonja el a partnerem teljes figyelmét, mert érdekli, akkor kicsit bosszant. Mert engem érdekelne a másik ember. :(

Én tényleg nem akarok semmi rosszat, csak az nem normális, ha nem tudok két szót váltani egyik barátommal se külön. Legyen az lány, vagy fiú. :(

2014. jan. 18. 19:36
 3/4 anonim válasza:
Háát... Akkor beszélj vele. Mond meg neki szépen, hogy ritkábban "legyeskedjen" az ismerőseid körül, amikor velük beszélsz.
2014. jan. 19. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Rendben. Köszönöm a tanácsot!
2014. jan. 19. 17:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!