Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » A vendégeim nagyon otthon...

A vendégeim nagyon otthon érzik magukat nálam, mit csináljak?

Figyelt kérdés
18 éves vagyok,lány, és kb 1 éve megismertem az ex barátom által egy kis csapatot. Nem a legelitebb emberek közé tartoznak, régen amikor még nem éltem külön nem is nagyon beszélgettem velük, sokszor lehordtak már akkor is a hátam mögött. Mostmár amióta elköltöztem, majdnem mindennapos vendégek nálam, ami nagyon zavar, és tudom, hogy tudnék ellene tenni, de nagy a szívem és nem tudom elutasítani, amikor felhívnak, hogy itthon vagyok- e mert benéznének.. Ilyenkor, van amikor a saját lakásomban bunkóznak velem, kritizálnak, vagy direkt nem vonnak be a beszélgetésbe. Kérdés nélkül elveszik a laptopomat és olyan zenéket tesznek pl amiket én nem hallgatok, és ezt tudják nagyon jól.. Tudomásomra jut sokszor, hogy a hátam mögött kibeszélnek amikor nem itt vannak.. Majdnem mindenem már úgymond "közös tulajdon" amiért ha szólok, még ők vannak felháborodva. Segítsetek légyszíves, hol találhatnék úgymond "normális", segítőkész embereket, akik nem csak a lakásom miatt érdekeltek, és velük mit kezdjek.
2014. jan. 30. 12:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
86%
Na legalább felhívnak előtte. Akkor egyszerű, azt mondod, hogy nem vagy otthon, nem érsz rá.
2014. jan. 30. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Más dolgod van és különben sem átjáróház a lakás.

Szedd össze magad és tanulj meg nemet mondani.

Az ilyenek egyébként sem barátok, hanem élősködők!

2014. jan. 30. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Mond azt nem vagy otthon vagy pár perc múlva elmész.Ha felhívnak akkor a legegyszerűbb vmit kitalálni!Annak örülj,hogy nem csengettnek és csak úgy váratlanúl megjelennek.Amúgy az ilyen embereket próbálnám lekoptatni,nyilván azért lógnak nálad,mert máshol nem tudnak.Te meg nem szólsz semmiért,mindig otthon vagy.Kihasználják a jó szívűségedet!! Ezt ne hagyd!

Folyamatosan le kell őket koptatni!!Egy idő után már úgy is hagynak a francba.De ez ne keserítsen el,mert ezek a kihasználós emberek csak leszívják a normális,kedves embereket.

Esetleg ha tudod,hogy mit utálnak azt is beszerezném.


Egyik ismerősöm hasonló szituban volt,csak neki egy "barát" lógott ott naphosszat kb mintha ott lakna,csak ő váratlanul jelent meg a kapuban.Ismim nem akarta elküldeni,mert szegény milyen az,nincsenek neki barátai stb. Egy idő után annyira elviselhetetlen volt.Hogy úgy gondolta tesz vmit.Tudta,hogy az emberke fél a nagy kutyáktól.Örökbe fogadtak egy nagytestű kutyát(amúgy tervben volt nekik a kutya amúgy is).Azóta a szomszéd heti 1x jár át és akkor is oda telefonál :D


Szóval a következőket teheted:

1.olyat teszel amit a többiek utálnak (pl kutyás eset) maguktól lekopnak majd

2.folyamatosan azt hazudod,hogy nem vagy itthon vagy vannak nálad rokonok stb

3.Meg mondod nekik,hogy nem tetszik a stílusuk,meg hogy ennyire otthon érzik magukat.( bár ezt úgysem veszik komolyan.

2014. jan. 30. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
*szomszéd helyett barátot akartam írni
2014. jan. 30. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Én szívesen felmennék hozád mielőtt jönnek és megérdeklődném mi a bánatnak jöttek....
2014. jan. 30. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

És ha már a barátod is ex, nem lehetne, hogy ez a kis csapat is ex-szé váljon???

Az exbarátod is feljár?

Úgy tűnik nagyon tudnak ezek téged befolyásolni, és uralkodnak rajtad. Kérdés, hogy tényleg ennyire engedékeny vagy? Vagy pedig veszélyes emberek is egyben, és attól félsz, hogy bántanának, ha elzavarnád őket???

Egyáltalán nem mindegy, hogy mi is van....!


Ha nem bántanának, akkor meg kell mondanod, hova vége, ezt befejezted, nem akarod, hogy feljárjanak, esetleg nyilvános helyen vagy hajlandó összejárni velük.

Ha veszélyes alakok, akkor viszont finomabb, óvatosabb megoldás kell... Kezdetben a szöveg, hogy most nem érsz rá, hogy most tanulnod kell, ez-az-amaz, hogy először is ritkuljanak az alkalmak... Aztán egy új barát is lehetne elriasztó...

Ha meg semmi, akkor lelépsz egy új lakásba. (ha albérlet, akkor még egyszerűbb is...)

2014. jan. 30. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Miért nem mered azt mondani nekik, hogy csukják be az ajtót maguk után, és felejtsék el, hogy hol laksz?
2014. jan. 30. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2014. jan. 30. 14:19
 9/12 anonim ***** válasza:

"A vendégeim nagyon otthon érzik magukat nálam, mit csináljak?"


erre a helyzetre van egy archaikus megoldási séma...

szerző: Homérosz , mű címe: Odüsszeia

:-)

elhatárolódom

:-)

2014. jan. 30. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
A leírásod alapján ezekkel az emberekkel szóba sem kellene állnod, nem hogy beengedni őket a lakásodba!!
2014. jan. 30. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!