Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Unalmasak a barátaim, úgy...

Unalmasak a barátaim, úgy érzem elvesztegetem az életemet, mit csináljak?!

Figyelt kérdés

17 éves vagyok, idén végzek gimiben, és már őszintén szólva nagyon várom, hogy otthagyjam ezt az egészet, és úgymond új életet kezdjek.

Én az a középnépszerű lány vagyok, senki nem utál, de nem is vagyok középpontban, inkább kevesebb, de közelebbi barátom van, de már egyszerűen nem szeretek velük lenni. Ami azt illeti, nem is csinálunk már együtt semmit (régebben se nagyon, de akkor még ennyire nem zavart ez az egész), meg alig beszélünk, mert egyszerűen nem lehet rávenni őket semmire. Én naponta dobok be ötleteket, mint valami hülye, hogy mi mindent csinálhatnánk, és hogy menjünk már el valahova, de mindig ugyanaz, hogy jó majd jövőhéten, mert most tanulni kell (hagyjuk már... úgyse tanul senki ennyit), meg hogy most fáradt vagyok, meg anyám f....

És akkor én meg itt vagyok egyedül és csak telnek a napok és elszáll az életem, pedig elvileg ezek a legjobb évek...

Jó értem én, hogy fontos a tanulás, de ne ez kegyen már az életük... vagyis lehet, de akkor nem is értem, hogy mi miért lettünk mi barátok?! Én egy csomó mindent szeretnék kipróbálni az életemben, de nem egyedül... És mondtam nekik, hogy van valami, amit szeretek, és örülnék, ha egyszer eljönnének velem, mert szeretném megosztani a barátaimmal, csak egyetlen egyszer!! (Egyébként már évek óta mondom nekik.) Na erre mondták, hogy jó... két hónapja, és még mindig nem sikerült eljutni, és van egy olyan érzésem, hogy nem is fogunk. És nem azt kértem tőlük, hogy mostantól mindig jöjjenek velem pl. kosarazni, pedig tudom, hogy utálnak, hanem hogy egyetlen egyszer jöjjenek el, és ha nem tetszik, nem kell többet... De nem mert ŐK nem akarnak... Én mentem velük az előreláthatólag esélytelen duplarandiktól kezdve művészeti kiállításig egy csomó helyre csak miattuk, és nem ezért cserébe akarom, hogy ők is eljöjjenek, hanem mert azt hittem, ez is a barátság része...

Nem értem, hogy őket egyszerűen hogy nem zavarja, hogy nem csinálnak semmit, ők nem érzik úgy, hogy csak egy életük van?!

Meg ha már most ennyit tanulnak, mi lesz később?

Már elhatároztam, hogy hagyom őket fenébe, és nem kezdeményezek semmit, akkor hátha észreveszik magukat, de nem bírom csinálni, mert úgyse fogják, és csak magammal cseszek ki.

Meg néha elgondolkozok azon is, hogy soha nem is érdeklődtek úgy igazán utánam, mármint, hogy nem is taudják miket szeretek/szeretnék az életben, mert sosem kérdezik, tudják, hogy zongorázom, tudják, hogy ezt imádom a legjobban, és egyszer sem kérték, hogy játsszak nekik, pedig számtalanszor voltak nálunk, és ott volt az a cseszett zongora, de soha nem érdekelte őket, hogy hogyan játszom...

Najó már kezdem nagyon elragadtatni magam, de érdekelne, hogy csak én látom, úgy hogy nem is igazi barátaim, vagy más is? Vagy velem van a baj?



2014. febr. 2. 16:16
 1/9 A kérdező kommentje:
Igazából ehhez hozzájön még az is, hogy nehéz időszakot élek meg, és ők ezt tudják, de még így se érdeklem őket...
2014. febr. 2. 16:24
 2/9 anonim ***** válasza:

Ők nem igazi barátok, talán soha nem voltak azok. Iskolán kívül kellene ismerkedned ha az iskolában nem megy, de nem tudom, hogy hol és mikor, ugyanebben a problémában szenvedek 23 évesen. Nekem egyátalán nincsenek barátaim, nem tudok senkit elhívni sehová pedig volna egy kevés ötletem ahová mehetnénk. Nem is tudok ismerkedni, az informatikához igen, az emberi kapcsolatokhoz nem értek, így elég nehéz dolgom van. Nincs veled baj, csak nem találtad még meg azokat az embereket akikkel jól érzed magad és barátnak nevezheted őket. F

Merre laksz? (Tudom, hogy messze, de mégis?)

2014. febr. 2. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Egyébként én is elvesztegetettnek tartok néhány évet. 17-20 éves koromig kicsit, 20-23 koromban nagyon. Ilyenkor mindeki más barátkozik, bulizik, barátnőzik, éli az életét, én meg társaság hiányában alig mozdulok ki a négy fal közül. Szinte nincsenek emlékeim amik mosolyt csalnának az arcomra.
2014. febr. 2. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Könnyű azt mondani, hogy szerezzek máshonnan barátokat... Sajnos ez nem így megy. :/ Meg amúgy is nehezen tudok mostanság megnyílni új embereknek... Sajnálom, hogy te is így jártál, te is próbáld megfogadni a saját tanácsodat. :D Amúgy Pest megye, de a netes ismerkedésben nem bízom, ne haragudj.
2014. febr. 2. 17:04
 5/9 anonim ***** válasza:

Pest megye az még közel lehet, de valószínű nem a déli felén laksz, ami valóban közel van.

Neten már én sem szívesen ismerkedem, a második kérdésem úgy is az lett volna, hogy mikor találkozunk és esetleg telefonszám, ne a neten beszéljünk. Ilyenkor szoktak faképnél hagyni, de szerencsére néha akad kivétel. :)

2014. febr. 2. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
A netes ismerkedéssel pont az a bajom, hogy úgysem mernék találkozni veled, mert nem tudom ki vagy. :D Szóval ez halott ügy... és valóban nem a déli rész. :)
2014. febr. 2. 18:31
 7/9 anonim ***** válasza:
Akkor halott ügy, de tegyük fel megadnám az igazi Facebook profilom (mert hamis nincs), meg telefonon felhívnálak és beszélgetnénk (olcsón tudok telefonálni) küldök friss képet amin bizonyítom, hogy én vagyok stb. Akkor benne lennél? :D
2014. febr. 2. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Na, ne tegyünk fel semmit, utálok telefonálni. :D
2014. febr. 2. 19:09
 9/9 anonim ***** válasza:
Reménytelen eset vagy. :D Pedig valamikor a közeljövőben megyek Pestre, az remélhetőleg közel van hozzád, lassan el kell kezdenem délutánra valami beszélgetőtársat kereni. :) Már csak több eséllyel talál az ember Pesten mint ahol én lakok.
2014. febr. 2. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!