Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Egy sikertelen öngyilkossági...

Egy sikertelen öngyilkossági kísérlet után lábadozó embert hogyan kell kezelni? Jól tettem, hogy felajánlottam, hogy egy időre költözzön hozzánk?

Figyelt kérdés

A legjobb barátomról van szó. Öngyilkos akart lenni, de végül sikerült megmenteni, és holnap kiengedik a kórházból. Aggódott a lakása miatt, eleinte nem tudtam miért, de kiszedtem belőle, hogy nem akar oda visszamenni, mert minden a barátnőjére emlékezteti (a lány 2 hónapja halt meg autóbalesetben, ezért akart a srác is meghalni).

Felajánlottam neki, hogy egy időre költözzön hozzánk (a nejemmel élek, ő is beleegyezett). Végül a srác is belement a dologba. Ez így azért is jó lesz, mert tudunk rá figyelni, nehogy megint hülyeséget csináljon.

Jól tettem? Hogyan viselkedjek vele szemben ha már itt lesz? Ugyanúgy mint eddig amikor bent voltam nála a kórházban?

Előre is köszönöm a válaszokat!



2014. febr. 11. 19:28
 1/6 A kérdező kommentje:
Sajnálom, hogy ilyen helyzetben vagy. Igen, az élet nagyon igazságtalan.:(
2014. febr. 11. 19:46
 2/6 A kérdező kommentje:
Hoppa, mire írtam törölték az 1. kommentet.
2014. febr. 11. 19:47
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg jó, ha egy ideig veletek van, de két dolog, amire figyeljetek.


1. Világosan mindjátok meg neki, hogy a problémáit neki kell megoldania, nem nektek. Járjon pszichológushoz, dolgozza fel az öt ért tragédiát, de ezt más nem tudja helyette megtenni.


2. Úgyanígy tisztázni kell azt is, hogy átmenetileg lakhat nálatok, de végleges megoldásként ez nem megy. Segítsetek neki a régi albérletet felmondani, és egy újat keresni (esetleg a közeletekben), de azt tudomásul kell vennie, hogy egy átmeneti idöszak után nélkületek kell élnie a mindennapjait.


Ami meg a vele való viselkedést illeti, legyél természetesn, ne akard túlságosan kímélni, mert azzal csak rontod a helyzetet. Ha rosszabb napja van, akkor hallgasd meg, de próbálj úgy hozzáállni, mint régebben tetted volna, ez az eset elött. Kérdezz rá a kezelöorvosra, hogy mi az, amire oda kell figyelni az esetében.


Ami még fontos, hogy arra azért figyelj, hogy a mindennapjaid ne csak arról szóljanak, hogy neki segítesz, a feleséget ne hanyagold el emiatt.

Ugyanis az szép töle, hogy beleegyezett, hogy a barátod beköltözzön hozzátok, mert ez már eleve bekorlátozza a parkapcsolatotokat, de ha emellett rá nem jut idöd, akkor érthetö módon probléma lesz belöle kettötök között.

2014. febr. 11. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Attól, hogy törölték a kommentet, még itt van az első válaszadó. :) Bízom benne, hogy egyszer megtanulom élvezni az életet, ha már élnem kell.
2014. febr. 11. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 axonbite válasza:
55%

egy filmet ajánlok talán másképp szemlélitek majd az élet értelmét https://www.youtube.com/watch?v=5UelAE265X0



Élet a halál után és a halál előtt. Tömören és röviden a film tartalma. Azonban ettől mégis jóval többről szól ez a történet. Nézése közben azt éreztem, hogy jó lenne, ha ez igaz lenne. A film a történet főhősének halálával kezdődik, azzal, ahogyan a purgatóriumban találja magát. Az ott lévő lelkek kitagadják, bántalmazzák, öngyilkosként kezelik. A szó szoros értelmében azonban nem az. Nem saját kezével vetett véget az életének, mégis öngyilkos. Nem árulom el, hogy miért, ha végignézed a filmet, megérted. Főhősünk imával, könyörgéssel bebocsátást nyer az Otthonunkba, ahol folyamatos tanulás veszi kezdetét. A film szól arról, hogy az őszinte megbánás, a szeretet teljes cselekvés és a jó tettek kiemelnek a pokolból, azonban vissza is taszítatthatunk, ha nem megfelelően gondolkodunk és cselekszünk. Szól az újjászületésről, szeretetről, alázatról. Az akciófilmek kedvelői ne kezdjenek bele, de ha érdekel a spiritualitás, akkor érdemes megnézni.

2016. febr. 20. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
47%
szerintem nem tetted jol mert könnyen a nyakatokon maradhat ... és mivel látta, hogy az öngyilkosság miatt befogattad, elég nehéz lesz kitessékelni mivel amikor megemlited neki, hogy ideje lenne menni akkor majd fenyegetőzni fog, hogy ujra öngyilkos lesz stb., amikor rég jol fogja magát érezni akkor is fogja mutatni, hogy neki milyen rossz, mert igy meg ugy, közben meg csak kihasznál, és eltartatja magát, szép dolog az empátia... de ez kétélű dolog
2016. júl. 31. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!