Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit jelent számotokra az igaz...

Mit jelent számotokra az igaz barátság?

Figyelt kérdés
nemet és életkort is kérek!

2014. febr. 26. 18:24
 1/4 anonim válasza:

Szerintem az alapja az hogy elfogadjuk egymást úgy amilyen. Őszinteség, megbeszélni ha gond van de persze a toleranciát használjuk! Bízni kell egymásban. Szerintem ezek fontos dolgok. Megtaláljátok a közös hangot

14/L

2014. febr. 26. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Valamiért a Sárkányszív c film jutott eszembe , és egy idézet:


"Az igaz lovag bátor

Szíve mindig nemes

Kardja az árvát védi

Ereje a gyengét segíti

Mindig igazat szól

Dühe a rosszakra sújt"


Lefordítva:


Az igaz barát bátor (megmondja a szemedbe ha hülye vagy, és segít téged mindig , mindenhol)

Szíve mindig nemes (nem hazudozik a szemedbe, őszinte veled, és meghallgat)

Kar(d)ja az árvát védi ( kiáll érted )

Ereje a gyengét segíti (ha épp olyan állapotban vagy, hogy nem vagy képes motivált, és boldog életvitelt élni, felsegít, feltölt energiával)

Mindig igazat szól (fokozottan igaz rá. Nem hazudozik neked semmiről, hisz nincs értelme, 110%-s a bizalom köztetek.

Dühe a rosszakra sújt (És ismét, megvéd azoktól, akik rosszat akarnak neked, a hátad mögött is felvállal, és valósat állít).


Nekem 1 igaz barátom van, aki szinte a testvérem lehetne, pedig csak 5-6 éve ismerjük egymást. Ha rá gondolok, akkor büszkeség tölti el a szívemet, mert tudom hogy egy nagyszerű ember, és bármit elmondhatok neki, nem fog rajtam nevetni, max velem. És ugyan ezt elvárja tőlem is! Nagyszerű érzés , ha az ember talál egy ilyen embert magának. Mert ez egy életre szól. (remélhetőleg) :)


24/F

2014. febr. 27. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Igaz barát az, aki kápes túl lépni a sérelmeken és megbocsátani.Mivel nem vagyunk tökéletesek ezért elkerülhetetlen,hogy soha ne okozzunk csalódást.Igaz barát az is aki támogat a céljaidban,akiben van kitartás és hűség ami ahoz kell,hogy ragaszkodjon a baráti kapcsolathoz,és ne mondjon le róla olyan könnyen.Akiben van önzetlenség,tehát fontosabb a számára a másik jóléte mint a sajátja.

De ahoz,hogy mi ilyen igaz barátra találjunk, előszőr nekünk kell azzá válni!

Üdv!

2014. febr. 28. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Az az igaz barát, aki sosem hagy cserben, bármi történjék. Mindig őszinte veled és támogat, ahol tud.


Szerintem még az is fontos, hogy sokat legyetek együtt és sokat nevetgéljetek, de persze ez nem alapkövetelmény.


17/F

2014. márc. 9. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!