Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan győzzem meg egy barátnő...

Hogyan győzzem meg egy barátnőmet, hogy ő igenis értékes ember?

Figyelt kérdés

Egyik barátnőmnek nagyon kicsi az önértékelése, állandóan azt mondogatja hogy csúnya és buta, pedig már több fiúnak tetszett eddig, és 4es fölötti átlaga van az egyetemen, szóval egyik állítása sem igaz, mégsem hiszi el hogy van értelme az életének és hogy valaha megint lesz barátja, állandóan csak önsajnálatba merül.


Mit tudnék neki mondani, hogy ne gondolja így? (a sablonosabb szövegekkel már próbálkoztam)


2014. febr. 27. 17:27
 1/5 anonim ***** válasza:

Igen, az én barátnőm is ilyen (volt). Aztán egy idő után észrevettem, hogy mindezt azért mondogatja hogy azt hallhassa hogy ő igenis milyen szép, okos, és mennyire fontos.

Csak mire észrevettem, már késő volt, a régi szerény "kislánynak" nyoma veszett és mára már igencsak duzzad az önbizalomtól és úgy le tud szólni másokat hogy legszívesebben elfutnék a szégyentől ha a közelében vagyok.

2014. febr. 27. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ne pátyolgasd az önbizalmát, mert attól csak lassabban jön rendbe, olyasmi ez, mint a fájdalomcsillapító: a tünetet kezeli, de a problémát nem oldja meg.

Nem kell semmit se csinálni vele, majd észreveszi, hogy nem fogod pátyolgatni, akkor talán rádöbben, hogy ez így nem mehet tovább és megpróbál segíteni magán.

Csináljatok mindent úgy, mint eddig, járjatok el szórakozni, stb., de amikor rákezd az önsajnáltatásra, akkor ne reagálj rá, vagy szólj rá, hogy most már fejezze be, mert semmi értelme annak, amit mond, vagy csinál.

2014. febr. 27. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Egyetértek az 1-es válaszolóval.

Többször is így jártam. Felpuffadtak és vagy mások vagy az én fejemre nőttek. Érdekes jelenség. Hogy miért csinálják ezt így nem tudom, de kíváncsi vagyok, talán valaki tudja a választ.

2014. febr. 27. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mondd neki, hogy noha egészben csakugyan eladhatatlan; "alkatrészenként" a feketepiacon jó áron értékesíthető. Keress statisztikát, hogy mennyiért cserélnek gazdát vesék, szívek, zúzák..
2014. febr. 27. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
tedd fel vaterára aukcióra, 1ft nmá. és amennyit adnak érte annyit ér, annyira értékes
2014. febr. 28. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!