Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit tegyek ha a barátnőm...

Mit tegyek ha a barátnőm kórházban van és lehet engem hibáztatnak?

Figyelt kérdés

Sziasztok.!

Barátnőm kórházba került tegnap. Az anyuja engem hívott fel, hogy én mit tudok róla és mennyire ismerem. (Csak internetről ismerem, mert messze lakunk egymástól) Az a baj, hogy a barátnőm tőlem kérdezgette, hogy mitől tudna meghalni én meg válaszoltam rá, és csak utána mondtam, hogy ne csinálja, nem éri meg. Nem tudjuk, hogy miért csinálta amit csinált, valószínűleg a rosszakarók miatt, pedig állandóan mondtam neki, hogy ne foglalkozzon velük és úgy jó ahogy van. De szerintem engem fognak okolni miatta.:/

Nagyon félek, hogy elmondják anyukámnak ezt az egészet meg a magánügyeimet is amiket leírtam neki. Amúgy anya tudja, hogy beszéltem a barátnőm anyukájával telefonon meg, hogy miről. De nem tudja, h én adtam neki eleinte tanácsokat. Mármint én mondtam el neki, hogy melyik gyógyszertől halhat meg és melyiktől nem. Most mit tegyek ?:/ Mennyi esély van rá, hogy akár csak így ismeretlenül ráírnak anyukámra Facebook- on ?:(


2014. márc. 20. 15:27
 1/9 anonim ***** válasza:
56%
Elvileg a barátnőd és tippeket adtál neki? Szép ember vagy...
2014. márc. 20. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Megkérdezte, ha bevesz sok nyugtatót attól meghalhat. Mondtam neki, hogy tudtommal nem, csak alszik tőle.(nekem ezt mondták). Aztán megkérdezte, ha sokféle gyógyszert bevesz attól. Mondtam, hogy attól szerintem igen, de ne csinálja, nem éri meg. Azt mondta megpróbálja, de nem ígér semmit. És most megtette...de nem gondolta senki, hogy megteszi. És nagyon sok mindenbe hazudott nekem, szóval már nem is tudjuk, hogy miért csinálta..
2014. márc. 20. 15:35
 3/9 anonim ***** válasza:
Most akkor adtál neki tanácsokat, vagy sem? Nagyon nem mindegy...
2014. márc. 20. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Rosszul fogalmaztam meg. Nem konkrétan tanácsokat adtam neki. Nem azt mondtam, hogy csinálja és, hogy-hogy csinálja. Csak rákérdezett én meg elmondtam neki, bár eleinte azt se tudtam, h miért kérdezi, csak utána mondta el, hogy mi is történt vele. De nem tudjuk most, hogy miért csinálta, mert nem mondta el, nekem meg az anyukája elmondásai szerint csomó mindenben hazudott.
2014. márc. 20. 15:59
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Válaszoltál a kérdéseire, ennyi. Nem te vagy a hibás! Aki ilyet tesz, annak leginkább a környezete az akit okolni lehet, hiszen nem segítenek neki megoldani a problémát, sok esetben ők idézik elő a tragédiát.

Azt hiszem elsősorban az anyjának kellett volna észrevennie, hogy valami ennyire nem stimmel.

2014. márc. 20. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Erre voltam kíváncsi. Ne aggódj, nem hibáztathat téged senki.
2014. márc. 20. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy van erre a Btk.-ban paragrafus. Amit leírtál az alapján nem hiszem, hogy felelős lennél a történtekért, de ha a barátnőd családja a fejébe veszi, akkor tud belőle ügyet csinálni. Szerintem avasd be anyukádat őszintén.
2014. márc. 20. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nekem nem mondták, hogy én lennék a hibás csak félek, hogy engem fognak okolni. Mindenkinek mást mond. Valakinek azt mondta szülei miatt, valakinek azt, hogy a rosszakarók miatt valakinek pedig, hogy fiúk miatt csinálta...anyukája nekem annyit mondott,(mert ugye védtem a barátnőmet) hogy a barátnőm sem tökéletes és faggatott, hogy Ask.fm- en miket szoktak neki írni és, hogy tudok- e valamilyen ellenségéről. Meg, hogy hol ismertem meg. Meg elmondta, hogy nagyon sokat hazudott nekem. Meg mondta, hogy nekem sokmindent leírt, mert én tanácsokat is adtam neki. Bár azt nem értem mire írta. Meg, hogy még hívni fog. Röviden ennyi..:/ És nagyon szépen köszönöm az eddigi válaszokat.!:)
2014. márc. 20. 16:33
 9/9 anonim ***** válasza:

#7: ügyet bárki tud csinálni. Bárki feljelenthet bárkit.

Viszont sem jogilag, sem erkölcsileg nem vagy hibáztatható. A jog nem tiltja a gyógyszer-túladagolások mellékhatásainak ismertetését. Te meg nem tippeket adtál neki, hanem válaszoltál egy kérdésre.

Mellesleg google-n 2 perc alatt rákereshetett ugyanerre. Semmi titkos információt nem mondtál.

Az viszont tényleg elgondolkodtató, hogy valaki hogy juthat el erre a szintre. Ott náluk nagyon komoly problémák lehetnek.

2014. márc. 21. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!