Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért erőltetik a haverok az...

Miért erőltetik a haverok az alkoholt? Milyen módszerrel (mit mondjak nekik? ) tudnám rávenni őket, hogy ne erőltessék az alkoholt és a barátság is megmaradjon?

Figyelt kérdés

A családomban édesanyám élettársa és a nagybátyám voltak alkoholisták és ezért nem iszok, mert nem akarok azzá válni. Meg ezenkívül már felnőttem, 15 évesen én is buliztam, meg minden hétvégén disco-ban voltam és ittam, de most már kinőttem a tinédzser korszakot.

Haverok is annyi idősek amennyi én (22).

Elmondtam nekik négyszemközt szépen, hogy nem szeretnék alkoholt inni, mert alkoholisták voltak a családomban.

Egyik haverom azt mondta, hogy jó akkor ne igyak, de ő iszik, azt mondtam oké. Utána vizet töltött a borba, hogy akkor igyam meg higítva, meg egy órán át keresztül mondja, hogy miért igyak, meg ő egyedül nem akar inni és mit csináljon a sok borral. Másnap reggel maradt sok sör meg bor, és kiöntöttem az összeset és megmondtam a haveromnak, hogy többet ide ne hozzon alkoholt. A következő hétvégén mintha mi se történt volna ugyanúgy megveszi a bort meg a kólát. Most az lett a vége, hogy kopog és nem engedem be.

Olyan haverjaim vannak akik egymást nem ismerik (tehát x helyen lakok, x helyen vannak ismerőseim akik ismerik egymást, y helyen vannak ismerőseim akik ott ismerik egymást, de x-ek és y-ok nem ismerik egymást), szóval a többi haver is ugyanúgy erőlteti, meg azt csinálják, hogy akkor én nem kell igyak és ők elkezdenek inni, és folyamat nekem mondják, hogy miért nem iszok meg félek stb. , nekem meg már elegem van és beszólok olyanokat, hogy megsértődnek, közbe a legelején elmondtam, hogy ne erőltessék.


2014. márc. 22. 23:24
 1/6 Zsömii válasza:
Nekem is van hasonló tapasztalatom. Próbáld meg elengedni a füled mellett a megjegyzéseiket. Az a fontos,hogy te tudd miért nem iszol és,ha te anélkül is jól érzed magad, ne törődj velük. Egy idő után leszállnak a témáról szerintem.
2014. márc. 22. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Eljátszódott ilyesmi itt is, egy idő után belátták, hogy kár próbálkozni, úgy sem fogok, azóta nem is szekálnak vele, bevett dolog előtt, ha összejövünk akárhol akkor én maradok az üdítőnél...
2014. márc. 23. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

1. mert hülyék

2. haver vagy barát? egyik sem. az ilyen embereket jobb otthagyni és értelmes, valódi barátokat keresni.

2014. márc. 23. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
a haverok általában megértik az embert és nem erőltetik rá a másikra azt, amit nem szeret... másrészt, te döntésed, hogy iszol-e alkoholt, vagy nem, de ha alkalmanként megiszol egy pohár sört vagy bort a haverjaiddal, attól még nem leszel alkoholista... én is eljárok haverokkal, hétvégente egy-kát pohár ital mellett elbeszélgetünk, mégsem vagyok alkoholista, hétközben eszembe se jut, hogy igyak valamit munka után... egy huszonéves fiú
2014. márc. 23. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha az alkoholon múlik a barátság akkor nem barátság.
2014. márc. 23. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"ha alkalmanként megiszol egy pohár sört vagy bort a haverjaiddal, attól még nem leszel alkoholista... "


szerintem észre kellene venni, hogy pont ezekből a kifogásokból van elege, és jól tudja, milyen kifogásai vannak egy alkoholistának is arra, hogy mennyit iszik. a kérdés az, hogy el tudják e mások fogadni azt, ha ő semennyit? nem, mert mindenki "csak 1 pohárral" akarja itatni.

és be kel lvallani, az alkoholisták is csak 1 pohárral kezdik.

2014. márc. 23. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!