Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Szerinted rossz az, ha valaki...

Szerinted rossz az, ha valaki néha undok valakivel, és ő válaszképp sokkal undokabb lesz?

Figyelt kérdés

sosem értettem, hogy miért kezdeményezik az undokságot emberek, alapjábavéve nagyon kedves vagyok, de ha valaki megbánt, akkor nagyon megtudok rá sértődni.. emiatt vesztettem el már sok olyan embert, akik az elött fontosak voltak, de egyszerűen megutáltam..rájöttem, hogy talán nem veszem észre, hogy talán undokabb voltam, mint ők, én is megbántottam őket, de ezt megbocsájthatónak tartom magamra nézve, ha semmit sem szóltam volna, amig más nem kezdi el a rosszmájúságot, amit nem értem miért tesz.

tudom, sokan gyerekesnek tarthatják a kérdést, de kiváncsi vagyok mások nézőpontjára.


2014. ápr. 19. 23:48
 1/9 anonim ***** válasza:
Mit értesz pontosan undokság alatt?
2014. ápr. 20. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
bármi amivel tudjunk, hogy megbántjuk a másik embert, vagy igazságtalan dolgok..
2014. ápr. 20. 23:01
 3/9 anonim ***** válasza:
Hát szerintem az undokságnak nincs mérőszáma. Akkor akarnak megsérteni mások, ha az ellenszenvüket fejezik ki. Innentől kezdve nem nagyon érdekel, hogy kicsit undok valaki, vagy nagyon. Aki undok, azzal szakítom a kapcsolatot, oszt cshő!
2014. ápr. 20. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
hát neked oké:)).
2014. ápr. 21. 17:05
 5/9 A kérdező kommentje:
amúgy undokság alatt tényleg nem arra gondoltam, hogy megbántunk valakit, pl. "k.aanyázzuk" vagy bármi:)) Inkább azt, hogy nem figyelünk rá annyira, ami nem föltétlenül az ellenszenv miatt van, és késöbb mi magunk is megbánjuk.
2014. ápr. 21. 17:07
 6/9 anonim ***** válasza:

Ha csak nem figyelt oda rád, akkor miért sértődtél meg? Miért nem beszélted meg vele a dolgot?


"én is megbántottam őket, de ezt megbocsájthatónak tartom magamra nézve, ha semmit sem szóltam volna, amig más nem kezdi el a rosszmájúságot, amit nem értem miért tesz."


Hát én ebből pedig nagyon is azt szűrtem le, hogy undokak vagytok. Szerintem csak félsz bevallani magadnak, hogy nem szól többről a dolog. Majd rájössz, ha elkezdenek kibeszélni a hátad mögött.

2014. ápr. 23. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
gyakori hibám, hogy megsértődöm ezen:-/..és azzal rosszabbitom, hogy kevés barátom van általában, vagyis akik azok is, már azokban sem bizom eléggé, még ha okom is lenne rá, néha zavar a tudat, hogy magányosnak érzem magam, ezt próbálom elűzni, és eléggé kötödök egy-egy emberhez..megakartam beszélni vele a dolgot, de elég nehéz, csak félre értjük egymást.
2014. ápr. 24. 10:21
 8/9 A kérdező kommentje:
amúgy igazad van, lényegében én is rájöttem, hogy "nem szól többről a dolog", de nem értem, az elején miért meséltük/mesélte be nekem hogy sokról szól, úgy igazán, aztán néha fel-fel lépett a közömb vagy a piszkálás. útólag én is rájöttem, hogy kicsit túl reagáltam ezeket, de én sosem lennék ilyen ahhoz, aki fontos.. én meg "nem vagyok az" ezt elhiszem, de ilyenkor nem értem miért csodálkozik, hogy csalodótt vagyok.
2014. ápr. 24. 10:26
 9/9 anonim ***** válasza:
Hát igen van ez így. Az ember néha csak próbálja kiismerni a másikat, azt pedig nem veszi figyelembe, hogy lehet, már nem is érdemes vele foglalkozni. Mindig érdemes abból kiindulni, hogy te vajon viselkednél-e a másikkal undokul (vagy akárhogy hívjuk), ha a másik nem ad rá okot. Velem is volt ilyen helyzet és én is inkább a magyarázatot kerestem, mivel homályosan láttam az egészet. Kívülről úgy tűnt, mintha a haverjaim lennének. Ugyanúgy együtt volt a "csapat", de mindig kaptam a szúrós megjegyzéseket, amit meg nem értettem, hogy miért. De szép lassan rájöttem, hogy azért kapom őket, mert már nem tartanak havernak. Ez van. Nem sajnálom az esetet, mivel egy normális ember szerintem lekoptatja a másikat, és nem lóg vele annak ellenére, hogy nem kedveli. Szerintem egyszerűen csak nem merik bevallani, hogy már nincs kedvük veled lógni, ezért inkább a piszkálást választják.
2014. ápr. 24. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!