Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért van az, hogy én mindig...

Miért van az, hogy én mindig csak második vagy sokadik lehetek? Nem vagyok elég szerethető?

Figyelt kérdés

Gyerekkorom óta többször átvertek, nem kellettem csak egy ideig mint legjobb barátnő, a végére mindig egyedül maradtam. Az évek alatt szépen eljutottam arra a pontra, hogy tudom, én nem vagyok elég szerethető, én nem vagyok elég ahhoz, hogy valaki legjobb barátnőjeként tudjon szeretni. Valamit rosszul csinálok. Pedig annyira vágyom rá.

Több jó barátnőm is van, de mindnél ott a "De". Fontos vagy, "de ő az első".

Lehet, hogy sokaknak ez nem számít, de sajnos a sok kudarc miatt ez rosszul érint lelkileg.

Akit a legjobb, legfontosabb barátnőmnek tartom, szerintem neki is egy másik lány az igaz barátnője és csak utána én.


Mit csinálok rosszul?

24/L



2014. ápr. 22. 13:58
 1/4 anonim ***** válasza:

Ez nem a szerethetőségen múlik.Akit az ember "első" helyre rak annak oka van. Például régebb óta ismeri,sok mindent megtettek egymásért ezért szorosabb a kapcsolat.Jobban egy hullám hosszon vannak.


Ez ellen sok mindent nem tudsz tenni,sokat találkozol vele,beszélgettek,menjetek el ide-oda.Legyen közös élményetek stb.


Lehet olyan lányt kell találnod akinek bár vannak barátnői de egyik se a "legjobb"


Én is így ismerkedtem meg a legjobb barátnőmmel,neki is voltak bnői,de igazán egyikbe se bízott meg nálam is ez volt a szitu.Aztán "egymásra találtunk" :) Most már eléggé szoros a barátságunk.

2014. ápr. 22. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Semmit nem csinálsz rosszul. Attól még, hogy te kicsit kihasználható vagy, és hogy sokan "eldobnak" az csak azt bizonyítja, hogy van szíved. És annak ellenére, hogy sokan kihasználtak téged, még mindig van lelki erőd újra megpróbálni. Ne aggódj, egyszer majd jön valaki, aki ezt igenis értékelni fogja benned. Gondolok itt egy IGAZ barátra, vagy egy IGAZ szerelemre. És ha ez eljön, akkor te boldog leszel. És mindenki, aki eddig eltaszított magától, vagy nem értékelt eléggé, az észreveszi, hogy mekkorát is hibázott. Az már rajtad múlik, hogy megbocsájtasz-e majd nekik, avagy sem. De ha megbocsájtasz, akkor kezükbe adod a lehetőséget, hogy újra ugyanezt tegyék veled. Ez is csak azt mutatja, hogy mekkora szíved van.De azért válogasd meg az embereket. :) És hidd el, veled minden rendben van. Az már más dolog, hogy ők nem képesek befogadni az életükbe. Ezek szerint ők nem nyitottak. Tehát gyengék. De te próbálkozz. Ne add fel. Nem tudhatod, hogy milyen közel is vagy a célhoz. :)
2014. ápr. 22. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Először önmagaddal barátkozz meg.A kudarcok, mindig az elvárásaiddal a vágyaiddal egyenlő mértékben érinthetnek téged.Előbb szabadulj meg azoktól a gondolatoktól amelyekkel önmagadat hipnotizálod, önmagadat hibáztatod.Ne azonosulj be ilyen gondolatokkal, hogy (én nem vagyok elég szerethető).Mert az, hogy szerethető vagy-e vagy nem, az nem rajtad múlik, hanem azon a személyen aki vagy képes szeretetre, vagy nem.

Igazából azért vágyhatsz ennyire egy igaz barátnőre, mert úgy érzed valahol mélyen, hogy egy baráton keresztül leszel képes szeretni, megérteni, elfogadni, és tisztán látni önmagadat.Mert amikor egy igaz barátnőd előtt megnyílsz, egyúttal önmagad előtt is megnyílsz.Egy igaz barátnődbe vetett bizalmad, egyúttal önbizalmadat is erősíti.

Viszont valamit soha ne felejts el.Mégpedig azt, hogy az ember mindig egyedül van.Még a legmélyebb szerelemben is csak pillanatokra érezheted egynek magadat a szerelmeddel.

Azt kérded,(Mit csinálok rosszul?)

Foglalkozz többet önmagaddal.Szeresd jobban önmagadat, és törekedj arra, hogy élvezd az egyedüllétedet, és mindent amit csinálsz!Ne azt nézd, hogy kinek milyen barátnője van, vagy, hogy a barátnődnek te mennyire vagy jó barátnője!Mert most ahogyan ezt olvasod, sem máson múlik hanem rajtad, hogy mennyire fogod élvezni a mai napodat.Ne tedd fügővè senkitől sem magadat!Akkor lesz igaz barátod, ha te magad is arra törekszel, hogy önmagadd barátja is legyél egyben.

2014. ápr. 22. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat, nagyon jól esett, hogy ilyen bőven kifejtettétek a véleményeteket. Vannak még itt jó emberek. :)

Igen, tudom, hogy sajnos mostanra az önbizalmam a nullával egyenlő és ezen kéne javítanom, de úgy érzem, hogy pont az segíthetne ezen, ha valakinek olyan fontos lennék, mint vágyom rá.

Nem kifejezetten csak az a vágyam, hogy legyen egy barátnőm, aki engem szeret és a legfontosabbnak tart, hanem, hogy tehessek a másikért, hogy adhassak, mert tudom, hogy rám van szüksége.

2014. ápr. 23. 10:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!