Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Én már sosem leszek szerethető...

Én már sosem leszek szerethető ember?

Figyelt kérdés
Szó szerint szeretet hiányom van.Nincs senkim,se család se barátok. Illetve van egy "barát" féle akinek a szeretetét szó szerint megveszem. Teszem azt azzal,hogy bármit akar én azonnal ugrok és elintézem. Időszakos a szeretete mert ha nincs rám szüksége akkor nem foglalkozik velem.Annyira szánalmasnak érzem magam,hogy leírni sem tudom. Nagyon rossz természetem van és nem tudok mit tenni mert hiába próbálok változni sajnos nem megy.Belefáradtam az egészbe.Ha van valaki aki tudna tanácsot adni vagy esetleg hasonló helyzetét jobbá tudta tenni és megosztaná a történetét velem annak nagyon örülnék.
2013. nov. 30. 00:15
1 2
 1/16 anonim válasza:
Azért gondolod, hogy rossz természeted van, mert csak magad miatt teszel szívességeket, hogy ne maradj egyedül? Mert ettől még lehetsz szerethető, csak találnod kell valakit akit te is szeretsz. Remélem kapsz majd használhatóbb tanácsokat is és sikerül változtatnod, mert én is tudom, milyen magányosnak lenni...
2013. nov. 30. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
0%
sosem leszel
2013. nov. 30. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
én is ettől tartok és emiatt szeretnék változtatni....
2013. nov. 30. 08:17
 4/16 pokahontas ***** válasza:

És miből áll a rossz természeted?


Könnyen önsajnálatba lehet esni, ami egy ördögi kör és minél jobban sajnálod magad annál jobban beszippant...


A Szeretetre mindenki éhes, csakhogy a Szeretetet mindenki másképp értelmezi, kinek mit jelent. Az emberek emberi módon szeretnek ami önközpontú, kivétel akiben már ébredezik a lélek és vagy él az igazi Szeretet..:)


Ha megfáradtál és bele fáradtál a kínlódásba, ez már egy jó dolog..olyan értelembe, hogy kiinduló pont lehet egy új

tudatállapot fele, amibe nincs (annyi) szenvedés, sem önsanyargatás, sem másoktól való függés, sem a másoktól való boldogság elvárása...


ha érdekel, szívesen mesélek róla


A boldogságot ne egy másik személytől várd.

2013. nov. 30. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
pokahontas! A rossz természeteim közé tartozik a hiszti,a túlzott ragaszkodás és e kettő együtt már sok. Állandóan ki akarom harcolni,hogy figyeljenek rám,hogy szeressenek,hogy fontos és nélkülözhetetlen legyek. Gyakorlatilag elüldözök magam mellől mindenkit.Tudom mik a hibáim csak a változás nem akar menni.Érdekelne a véleményed és a tanácsod!
2013. nov. 30. 14:42
 6/16 pokahontas ***** válasza:

Azt biztosan tudod, hogy NINCS ember hiba nélkül. Kinek mi a hibája, de hiba nélkül nincs ember. Kérdés, hogy megtud-e nyilvánulni az amilyen belül az ember? Sokszor a csendes emberekben ott van az agresszió de nem tud megnyilvánulni (pl képmutatás, megfelelési kényszer, nevelési bakik) így nem tudják kiélni azt ami tulajdonképpen belül bennük van. Ez nem jó, mert addig nem tud ez a "rossz" természet megnyilvánulni (a felszínre kerülni) és tisztulni vagy gyógyulni és átalakulni hanem ott lappang a mélyben (a lélekben).


Tehát ettől már jobb a te eseted, sokkal! Mert: megnyilvánul és nem utolsó sorban tudsz is róla és a belátás már fél gyógyulás! :)


Tehát hisztis vagy és figyelem követelő. Sok ember küzd ezzel, én is jól ismerem ezeket a tulajdonságokat mivel én is hisztis vagyok (és jobban az voltam, de már remélem gyógyulgatok) és szeretem ha velem foglalkoznak, nevezhetjük nyugodtan önzésnek.


De a jó hír, hogy van ezekre a bajokra is gyógyszer, persze nem konkrét értelembe vett gyógyszer hanem tudati hozzá állás megváltozása..:) saját életutamon tapasztalom ezt. Átéltem és működik. Bár még én is tanuló vagyok.


Nem tudom hogy ezt itt folytassuk e vagy magán levelezésbe, részemről bárhol lehet.

2013. nov. 30. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Ha lehet választani akkor egyenlőre folytassuk itt mert hátha nem csak nekem hasznos amit írsz hanem másnak is segítség lesz aki hasonlóan érez. Ahogy olvasom a soraidat valami megmagyarázhatatlan nyugalom tölt el,hogy van megoldás és a mostani állapot nem végleges.Te hogyan fogtál hozzá az öngyógyításhoz és mik azok a változások amit ennek köszönhetsz? Hol kezdjem?
2013. nov. 30. 15:49
 8/16 anonim ***** válasza:

Ugyanaz a problémám, mint neked. Nekem is így volt régen egy rakás barátom, hogy engedtem kiszipolyozni és kihasználni magam, mert különben nem maradt volna mellettem senki. Amikor kipróbáltam, hogy milyen az, amikor nem hagyom ezt tovább, tehát nem adok se lelki, se semmilyen más segítséget nekik, akkor ezek után szépen elkerültek, lekoptak, nem kerestek többé. Ez egy nagyon durva tükörkép. Évek teltek el és még mindig nem bírom felfogni, hogy ennyit értem, ráadásul még új barátokat se találtam.


Pocahontas, nagyon jókat írsz! Én sajnos pont a csendes emberek közé tartozok, akiket senki sem ismer igazán és így észre se vesznek. Pedig nagyon szívesen részt vennék a társasági életben, de nem megy, kész, ez van, nem bírok kitörni. Engem is érdekelne a történeted.

2013. nov. 30. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
És Te az évek alatt amíg egyedül voltál mi csináltál? Én már megőrülök ettől a helyzettől mert egyre rosszabb. Nincs már kedvem semmihez csak úgy eltelnek a napok.
2013. nov. 30. 18:18
 10/16 pokahontas ***** válasza:

Jó reggelt,


Mindenki az életéről egy regény írhatna, és nagyon sok ember szenved akik nem azok úgy tesznek mintha nem lenne problémájuk (strucc politika) és a problémák jönnek is, a megpróbáltatások, és hogy hogyan állunk a problémák mellé az csupán attól függ: milyen az élet szemléletünk, milyen az én képünk, a hitünk, hogyan látjuk az Életet, hogyan éljük meg..


Sokan vagyunk, sok félék, különböző hitrendszerrel, tudati állapottal, élet felfogással, olyan ez mint egy kavargó színes forgatag, egy vásár, ahol aztán minden van

mindenfajta ember és mindenki eladni próbál valamit vagy épp vásárolni..


Úgy is lehetne fogalmazni, hogy mindenki boldog szeretne lenni az Életben, bármit megtenne érte...az emberek keresik a boldogságot ki mibe próbálja megtalálni: gazdagság, pénz, szerelem, birtoklás, evés-ivás, szex...

Bármi ami boldoggá teszi..

Keresik a megoldást, és nagyon sokszor csalatkozni kell: mert ezek nem időálló állapotok, minden lesz és minden elmúlik...

Nem is csoda, mert az idő Törvénye alatt vagyunk: minden változás alatt van és minden elmúlik akár a fiatalság, akár a szerelem (vannak kivételek) akár a gazdagság, kapcsolatok dőlnek össze és ha mégis más nem akkor a halál "veszi el" azt amit az életben megszereztek.


A mulandóság állapota uralkodik...csak egy valami örök és maradandó és nem mulandó: a Szeretet. Ez a Szeretet nem azonos az emberi szeretettel. Szeretet és szeretet ég és föld.


:) most megyek a vásárba, majd jövök

2013. dec. 1. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!