Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Normális, hogy a legjobb...

Normális, hogy a legjobb barátnőm egy pasi miatt hanyagol, de ennyire?

Figyelt kérdés

Nem régóta vagyunk barátnők eddig nem volt komolyabb kapcsolata amióta ismerem.Viszont 1-2 hónapja megismerkedett egy sráccal és inkább vele van (ezt meg is értem) Viszont,hogy miatta én ennyire háttérbe szorulok kicsit rosszul érint.Mikor mondta,hogy barátnőire ő mindig szakít időt hiába van párkapcsolatban.


Háttérbe szorulást úgy értem,hogy megígéri hogy találkozunk végre,erre meg a találkozás jó része telefonálással telik(pasijával) Vagy pedig találkozik inkább a pasijával,engem meg lemond,de utolsó pillanatokban :/


Akkor velem nem képes facen beszélgetni,válaszra se méltat,persze a pasijával órákig beszélnek.


Azelőtt naponta kétnaponta több órát beszélgettünk most meg hogy lett pasija,meg munkája mintha nem is lennék.Időnként felhív,hogy mi van velem,de kb 3 percnél tovább nem nagyon beszélgetünk,mindig sietősen lerakja.


2014. ápr. 23. 22:55
 1/7 anonim ***** válasza:
50%

Alapul véve a későbbieket - közös élet, gyermekáldás - igen. Ő érzelmileg annyira telített a párkapcsolatában, hogy ennyi barátság, amennyit rád szán, neki elég is. Ő nem érzi kevésnek, ennyire van igénye, esetleg konstatálja az eltérő igényszinteket, de ennyi.


Az viszont már egy teljesen más lap, hogy a neked ígért idő is róluk szól. Éretlen még a kis barátosnéd. Hogy mi az a szint, ameddig ezt el kell nézni neki? Ez egyéni megállapodások kérdése minden barátságban. Gondolj azért bele, hogy ha neked lenne munkád és kapcsolatod is, mennyi energiád maradna a barátaidra? Nem sokkal több, de szerintem még kevesebb is, mint amennyit most gondolva képzelsz. Mert ha jól veszem ki, neked most se munkád, se kapcsolatod, így aztán nagyságrendekkel több időd van, mint neki. Ezt is kalkuláld bele. Azt kérheted, hogy amit megbeszéltek együtt töltött időnek, azt színtisztán legyen a tietek, ne pedig elcsalt percek összességéből álljon.

2014. ápr. 23. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Én 22,ő 21 éves.


Van munkám nekem is.Párkapcsolatom meg nem is volt még.


Hát amikor 12 órákat dolgoztam volt erőm neki írni,találkozni is pedig aztán olyankor a hátam közepére nem kívántam egy-egy találkozót,akkor neki nem volt munkája.


Nem azt mondtam,hogy csak velem legyen.

Csak ha már megígéri,hogy találkozunk akkor velem találkozzon.


De ha egy találkozón beszélni mer a pasijával én beszólok neki vagy ott hagyom. Fordított esetben tuti kiakadna és még a barátságunkat is eldobná.Az fix ahogy ismerem.

Csak én nem vagyok ilyen.

2014. ápr. 23. 23:24
 3/7 A kérdező kommentje:

Ja és ha én merek akár egy haverral beszélni telefonon(ami a fél év alatt 2x-3x ha előfordult) amikor vele vagyok akkor jön a féltékenykedés,meg hogy "én is itt vagyok" beszólások.


Hát nagyon kíváncsi lennék,ha nekem lenne pasim akkor én hogy viselkednék vele.Meg az is,hogy neki hogy esne,hogy lemondok néhány találkozót a pasim miatt.

2014. ápr. 23. 23:30
 4/7 A kérdező kommentje:

Ma estére is ígért egy találkozót,de ő bent maradt Pesten mert találkozik a pasijával -.-


Hát tudom utálni az olyan embereket akik nem tartják be az ígéretüket.

2014. ápr. 23. 23:32
 5/7 anonim ***** válasza:

Addig a szintig normális, hogy nyilván sok időt szán a pasijára (főleg hogy friss a kapcsolat, még nagy lángon ég, ilyenkor még "csimpaszkodóbbak" az emberek), és ezt az időt valahonnan el kell vennie, ez általában a barátság rovására megy, de normál esetben nincs ekkora elhanyagolás. Az meg, hogy ennyire megbízhatatlan, ennyire semmibe veszi az adott szavát, nem normális, csak őt minősíti.

Szerintem ha legközelebb sikerül vele beszélgetni, akkor ezt beszéld át vele, ne vádaskodóan, szurkálóan, ne úgy, hogy támadásnak vegye (ha rosszul tálalod, lehet hogy úgy érzi, hogy választásra kényszeríted a pasija és teközted), hanem normálisan. Értelmes emberekkel meg lehet ilyesmit beszélni, a helyes és egyenes kommunikáció csodákra képes. Ha nem elég értelmes hozzá, hogy ezt átgondolja, hogy át lehessen vele beszélni, akkor el kell gondolkozni, mennyire "barátnő" az ilyen.

2014. ápr. 24. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Én sem tudom hová tenni ezt a szintű elhanyagolást :/

Nehogy már ne legyen rám 1-2 naponta fél órája :(

Amikor látom fent van facen 3-4 órán keresztül,posztolgat meg ilyenek és nekem meg baszik válaszolni,vagy írni.


Hát remélem idővel változni fog minden.Majd beszélek vele,csak ilyenkor olyan hülyén tudok fogalmazni,meg felviszem a hangomat amiért kicsit haragszom rá.Ilyenkor persze,hogy támadásnak veszi,persze,hogy én vagyok a rossz utána.


Remélem összejön egy újabb melóhely ahol 12 órázni kell és akkor nem fogok ezen annyit kattogni.Mostani melóm csak takarítás 4órás.

2014. ápr. 24. 00:14
 7/7 A kérdező kommentje:
Tényleg én mellette álltam a nehéz időkben.Bármikor hívhatott mentem.Most meg ennyire elvagyok hanyagolva.Egy barátnőtől nem ezt várná az ember.Érdekes vannak haverjaim(lányok) akik egyetemre meg edzésre járnak mégis hetente többször beszélek velük és párkapcsolatban élnek.De van aki szintén dolgozik és párkapcsiban él,mégis tud nekem írni,mégis tud rám időt szánni. Egy elvileg legjobb barátnő meg nem? hát azért ez kicsit kiakaszt.Most nekem lenne rá szükségem,de a rózsaszín köd elvakítja.
2014. ápr. 24. 00:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!