Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért hagynak cserben az...

Miért hagynak cserben az olyan emberek akikre barátként számítok?

Figyelt kérdés

Hívtak a barátaim többször hogy menjek el buliba, kocsmába egyszer elmentem velük a héten, aztán kétszer nem mentem. Viszont ők mégis elmentek annak ellenére hogy nekem nem volt kedvem és én kiakadtam.

Dührohamom lett, a falba vertem a kezemet és össze is vesztem velük. Megmondtam nekik hogy ha tényleg fontos lennék nekik akkor nélkülem sehova se mennének. Nagyobb empátiát várnék el tőlük!!

Emiatt vagyok most kiborulva hogy cserbenhagytak, sokszor remegek, ideges vagyok.


Mit tegyek ilyenkor? Nektek volt hasonló eset?? Barátok az ilyenek egyáltalán vagy csak haverok?



2014. máj. 3. 20:32
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
59%
Nekem meg nincs pénzem bulira meg kocsmára, egy jó darabig nem is lesz, semmi jövőm, semmi ötletem, mégis teljesen megvagyok az életemmel, úgy gondolom, nem lesz ez mindig így... A te remegésed talán inkább az alkohol-megvonás miatt lehet.
2014. máj. 4. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 hektorr7 válasza:
100%

Hogy a barátai elmentek nélküled, azt ha te is jobban meggondolod, akkor jogos. Ha azt várnád tőlük, hogy vígasztaljanak, az még lehetne, de hogy ők se menjenek, miközben te egyedül kuksolsz otthon...?


Empátia? Miért nem te vagy empatikus velük, és mész el a kocsmába?


Nem is értem. Viszont összességében azt gondolom hogy neked súlyos személyiségzavarod lehet (vszeg borderline) és szerintem azt kellene kiderítened, hogy mitől is vagy ilyen labilis.


Remélem tudtam valamennyi segíteni..

2014. máj. 4. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Komolyan elvárnád, hogy mások is unatkozzanak, szarul érezzék magadat, csak azért, mert te nem akarsz menni?! Te nem vagy normális basszus. Igen, csináltak már velem ilyet, és én is csináltam. Soha nem akadt fenn rajta senki, mivel ez így normális. Ha nekem punnyadni van kedvem, akkor nem várom el senkitől, hogy ők is alvással meg gépezéssel töltsék el az egész estét, ha igazából bulizni akarnak. És ez fordítva is így van.
2014. máj. 4. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Arra kéne gondolnod, hogy ha te nem mehetsz, akkor legalább ők érezzék jól magukat. Tényleg valami bajod lehet, de ezt te nyilván tagadod. Bennem sohasem fordult meg, hogyha valaki nem ér rá, akkor én se menjek el sehova, mert ő attól jobban fogja magát érezni, hogyha én is csak otthon tespedek egyedül. Ezt sem gondolhatod komolyan. Bármennyi fáj, nem táncol mindig mindenki úgy, ahogy te fütyülsz. Néha ez bizony rosszul eshet, mindenkivel előfordult már ilyen, de hamar, percek alatt elszállt ez az érzés, és nem jutott el addig a stádiumig, hogy ki kelljen ide írni. Nyilván, ha nem tudsz valakivel találkozni, akivel akarsz, az rossz érzés és fáj, de valószínűleg egy másik alkalommal már sikerülni fog. Ha mondjuk az általad leírt eset mondjuk már ötödjére fordulna elő, akkor érthető, de dührohamot azért így se kéne kapni. Én ilyenkor inkább csalódottságot éreznék, mintsem düht. Amúgy szerintem az, hogy valakikkel kocsmába meg buliban jársz, az nem barátság, de talán még csak haverság sem. Inkább olyan ismerős, ivócimboraszerűség. Nem tudom tisztában vagy-e a három fogalom közötti különbséggel. De most látom, hogy kérdeztél ilyet, hogy ők barátok-e. Ha csak ennyit írsz ki, hogy "Barátok vagy haverok azok, akikkel inni járok?" akkor is egyértelmű a válasz. Szerintem kevés embernek adódik meg az igazi barátság. Rendezett gyerekkor nélkül eleve esélytelen, mert szükség van egy kifejlett érzelmi intelligenciára. Tudni kell különbséget tenni haver és barát közt, még ha néha nagyon nehéz is. Érezni kell, hogy ki hogy viszonyul hozzád. Nem tragédia, ha sok emberrel csak haverságot, vagy csak ismerősi kapcsolatot tudsz kialakítani. Vagy ha úgy érzed, hogy megszerezted azt az 1-2-3 igaz jóbarátot, akkor nem is muszáj már nyitni ilyen mély kapcsolatok felé.
2014. máj. 5. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!