Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit tegyek, hogy az osztálytár...

Mit tegyek, hogy az osztálytársaim és a közeli ismerőseim végre leszálljanak rólam?

Figyelt kérdés

Lassan egy éve küzdök (mióta gimnáziumba járok) a problémával, hogy az osztálytársaim a testvéremmel piszkálnak. Hülye kérdéseket tesznek fel és olyan szavakkal illetik, amiktől kinyílik a bicska zsebemben.

Mindezt azért, mert a bátyám tetraplég (négy végtag bénult) és én is nagy szerepet játszok az ápolásában. Anyum ápolónő és az évek alatt nagyon sok mindent megtanultam tőlem, hogy mit, hogyan kell. Ez eddig nem nagy dolog, általánosban az osztálytársaim tudták, hogy mi van a testvéremmel, hogy én is segítek neki és nem igen érdekelte őket. Nem szekáltak miatta.

De amióta gimibe járok, szinte az első naptól kezdve megkapom, hogy milyen szerencsétlen vagyok, mert egy nyomorékkal kell egy fedél alatt élnem, meg milyen anyám van, hogy elvárja tőlem (pedig nem, önszántamból csinálom), hogy ápoljak valakit. Lassan kezdek teljesen megőrülni ettől.

A hét öt napján el kell ezt viselnem, ha megyek az utcán, akkor már ott is hallom... Én, megmondom őszintén, szeretné jóban lenni az osztálytársaimmal, mert még jó pár évet ki kell húznom mellettük csak fogalmam sincs arról, hogyan állítsam le őket. Attól félek, hogyha egyszer igazából betelik nálam a pohár (ami eddig szerencsére nem történt meg csak mindig közel voltam hozzá) akkor olyat teszek, amit később megbánok. Ha van valaki, aki mellett kiállok, az a bátyám.

Tudom, hogy nem vall valami nagy eszességre, hogy itt kérek segítséget, de már semmi ötletem sincs a gond ellen. Ti mit tennétek, mit mondanátok a helyemben?



2014. máj. 5. 19:54
 1/5 anonim válasza:
Nos biztosan nem valami értelmiségek az osztálytársaid . Ez undorító , ilyen ostoba emberekkel nem lehet semmit sem kezdenk ,ha valaki ennyire érzéketlenül debil azokkal nem lehet mit kezdeni. Ne aggódj úgy is takarító lesz mindegyikbó . Ne foglalkozz velük az ilyenekkel nem kell foglalkozni nézd le őket
2014. máj. 5. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szegény :( Ha csak egy napra a bátyád bőrében lennének, soha a büdös életbe egy szavuk se lenne hozzád. Undorodom az ilyen emberektől...
2014. máj. 5. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Undorítóak is, mindegyik, ezzel tisztában vagyok.

Szerintem még annyi eszük sincs, hogy belegondoljanak: ő velük is történhet valami olyan, ami miatt mások segítségére szorulnak. Megnézném, akkor mernének-e egy szót is szólni valakire, akit soha nem is ismertek.

2014. máj. 5. 20:35
 4/5 anonim ***** válasza:
Sajnáld őket sokkal nagyobb fogyatékkal élők mint a bátyád és valószínűleg náluk ez örökletes ha a szüleik kifelejtették a nevelésükből hogy az ilyet (hogy valaki olyan helyzetben van mint a bátyád) nem illik gúnyolni mert nem tehet róla és ugyan olyan ember mint bárki más (amúgy szerencsés a bátyád hogy ilyen testvére, családja van sokaknak ennyi sem jut)
2014. máj. 5. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Soha nem szoktam írni az ilyen kérdésekhez, de elképesztően nehéz elhinni, hogy vannak még ennyire érzéketlen és lelkiismeret nélküli emberek. Én szintén gimis vagyok de bármennyire is görény valaki azért talán ennyi tisztelet még benne is van.
2014. máj. 7. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!