Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért közösítenek ki a főiskol...

Miért közösítenek ki a főiskolán másokat?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Elkezdtem egy főiskolát,ami konkrétan olyan,mint egy középiskola. 30 alatti a létszám a szakon.Mindenki ismer mindenkit. Kialakultak klikkek. Vannak,akik állandóan buliznak,vannak,akik nem tanulnak és vannak a nagyon okosak meg olyanok,akik olyan ráérősek,hogy másokkal vannak elfoglalva.

Nagyon szeretem ezt,amit ott tanulok,de sose gondoltam volna,hogy még itt is ilyen emberek vannak,ahol csak arról szól minden,hogy kit tudunk megszólni és kibeszélni.

Én egy szorgalmas lány vagyok,akit egyáltalán nem érdekel ez a fajta stílus. Nem foglalkozom vele.

Ha valaki segítséget kér szívesen segítek.Viszont az utóbbi időben ki lettem közösítve. Azt látom,hogy kerülnek. Próbálok beszélgetni,kedves vagyok(talán ez a legnagyobb baj?) és én nem kapok soha egy kedves szót. Egyre jobban bánt. Órákon van jelenléti..tudják a többiek,hogy vannak olyan problémáim,hogy nem mindig tudok részt venni,de arra se számíthatok rájuk,hogy egyszer aláírjanak nekem,hogy ott voltam. Egymásnak meg szó nélkül megteszik.

Mit tegyek? Már kezdem feladni és beletörődni.



2014. máj. 7. 20:19
 1/3 anonim ***** válasza:
Én erre visszakérdeznék. Miből gondolod hogy benned van a hiba? Honnan veszed, hogy ők a jók és te vagy a rossz? Ha valóban olyanok, mint amilyennek lefestetted őket, akkor tényleg ilyen emberek társaságára vágysz? Még ha egy idő után sikerülne is, ilyen emberektől, akik egy jelenlétit képtelenek neked aláírni mire számítanál? Szerintem az ilyeneket kerüld el. Engem annyiszor kiközösítettek már, hogy te jó ég, pedig semmit nem tettem érte, csak néha kell valaki, akit valami alapján a többiek kibeszélhetnek, a csordaszellem. Egyik hülye vonzza a másikat. Fogd fel ezt úgy, hogy jól jártál mert nem kell az idődet és az energiádat gyökerekre pazarolnod. De gondolod írhatsz és megpróbálhatok segíteni neked. 23L
2014. máj. 7. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem szívesen lombozlak le, de sajnos az iskolán kívül, élet minden területén ez van. Saját példámból is tudom, hogy az ember csak magára számíthat, leszámítva a családot és a barátokat. Igazából a mai fiataloktól ne is várj segítséget, mármint a legtöbbjétől. Túl sok az egoista, felszínes birka. Ha pedig segítesz is nekik figyelj oda, mert végén simán kihasználnak.
2014. máj. 7. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ne foglalkozz velük, alapvetően a diplomáért mentél oda nem barátkozni. Ha annyit hiányzol, hogy abból bajod lehet kérd meg a tanárt, hogy referálhass, mert x és y miatt nem tudsz menni, nem azért mert lusta vagy, sok szakon ezzel ki lehet váltani a dolgot. Én egy nagyobb szakra járok, de egy-két ember hozzáállásán csak lesek, már nem is segítek az embereknek pusztán szeretet alapján.
2014. máj. 7. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!