Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Barátnőnek lehet nevezni, aki...

Barátnőnek lehet nevezni, aki ilyeneket csinál?

Figyelt kérdés

Van egy osztálytársam, akivel állítólag nagyon jó barátnők vagyunk, de sokszor nagyon furcsán viselkedik velem. Szünetekben szinte mindig együtt vagyunk, beszélgetünk. Van az osztályban egy hát mondhatni elkényeztetett lány, de alapból aranyos, meg érdekli a tanulás, mint engem, így néha szoktam vele is beszélgetni. A másik barátnőm úgy vettem észre, mintha ezt nem szereti, hogy néha-néha ezzel a lánnyal is beszélgetek, mert azután nem nagyon szól hozzám, meg húzgálja a száját. Ugyanezt csinálja, ha éppen mással beszélgetek, amikor vele nem beszél más, pedig csak épp kérdeztek tőlem valamit vagy fordítva.

Ugyanezt csinálja, ha épp összefutok a suliban pár szóra a többi barátnőmmel, akik más osztályba járnak. Bezzeg, az sosem baj, ha észre se veszi, ha mondok neki valamit, mert ő éppen mással beszélt, akit "jobbra tart" nálam. Még mikor ő beszélget azzal a lánnyal, akit fent említettem, az nem baj, pedig utána nekem mindennek elhordja.

Órákon mellette ülök, de már kezdem unni, hogy hiába próbálnék figyelni a tanárra és normálisan jegyzetelni, ő állandóan mondogatja nekem, hogy előző nap hány fiú mondta neki, hogy ő mennyire jó nő meg stb.. Próbáltam már, hogy figyelek a tanárra, de nem veszi a lapot, ugyanúgy mondja-mondja tovább. Közben meg ebből a fele sem igaz. Már abba is belemagyaráz mindent, ha egy fiú csak véletlenül ránéz. Nekem van barátom, de sosem dicsekedek neki, sosem dörgölöm az orra alá, még mesélni is ritkán szoktam róla. Ha véletlenül kicsúszik a számon, hogy milyen aranyos volt a fiútól, hogy vett nekem valami apróságot, vagy ilyen-olyan cuki dolgot csinált, rögtön felül akarja múlni, hogy neki idegen fiúk ilyen meg olyan pl rózsacsokrot küldenek.

Én próbálom terelni a témát az ő hülyeségeiről, mert nem vagyok bunkó és nem akarom a szemébe mondani, hogy engem hidegen hagynak az ő kitalációi, meg hogy mindenben felül próbál múlni. Ha nem a képzelgéseit meséli, tök jól lehet vele beszélni, de már kezdem unni, hogy mindig az a téma, hogy hány fiú milyen jó csajnak tekinti. Jó, örülök annak, hogy tetszik nekik, de mindennap naponta többször hallgatni ugyanazt más fiúkkal a főszerepben már kicsit unalmas. 17 évesek vagyunk és kb 2-3 éve ismerjük egymást, a gimi eleje óta.


2014. máj. 11. 12:02
 1/6 A kérdező kommentje:
Jogosan érzem azt, hogy engem ilyen szinten csak kihasznál, mert nincs más, akinek elmondhatná a képzelgéseit?
2014. máj. 11. 12:05
 2/6 anonim ***** válasza:
Az elején azt gondoltam, hogy csak féltékeny. De szerintem kihasznál... Kérdezz rá. Jó, tudom, hogy ilyet könnyű mondani, és nehezebb megtenni, de akkor is... :P
2014. máj. 11. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Nem lehet,hogy pont azért amiért ilyeneket kamuzik és csak erről beszél,hogy emiatt nincsenek barátai és kivan közösitve és csak azért van veled mert mindenki más leszarja öt?
2014. máj. 11. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én a végén is azt gondoltam, hogy féltékeny, illetve magányos. Nyilván kihasznál, de nem tudatosan, hanem mert nem akar egyedül lenni. Viszont a megoldás,hogy ekmondod neki unod a fiú témáit ésne hozza fel. Ha értelmes ember, akkor megérti, ha nem, akkor talán nem is érdemes vele bajlódni.
2014. máj. 11. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Hát én nem nevezném... Ez annyira szánalmas, hagynám a francba.
2014. máj. 11. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 M.Encsi válasza:

Ismerős a téma,ugyanis én a volt barátnőmmel 11 éve ismerjük egymást. Mindíg együtt voltunk nem lehetett minket leválasztani.Sokszor elrángatott ha én mással beszélgettem.Őt az nagyon zavarta hogy én jóba lettem az egyik lánnyal,ugyanis a közelbe költöztek és együtt mentünk suliba.(Azóta elköltöztek innen sajna.)

Tavaly lettünk rosszba hamis dolgokat terjesztett rólam,sőt kórházba is kerültem miatta. :(

De ebben a tanévben is kritizált volt olyan nap h senki nem beszélt velem.Anyuéknak elmondtam ők meg átt akartak kéretni a másik osztályba.

Mostanra már szerencsére megnyugodott,már nincsenek viták,de már nem vagyunk barátok,csak néha beszélgetünk.

Én így jártam

2014. máj. 11. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!