Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Küzdöttél már valaki barátságá...

Küzdöttél már valaki barátságáért? Mi lett a vége?

Figyelt kérdés
Mesélnél róla egy kicsit?
2014. máj. 12. 14:13
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a barátok önszántukból maradnak meg egymás mellett. Küzdeni felesleges érte, kivéve, ha előzőleg visszaéltél vele.
2014. máj. 12. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Igen, de nem lett jó vége. Akinek küzdeni kell a barátságáért, az sosem lesz az igaz barátod.
2014. máj. 12. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Egy volt kollégám valamiért nagyon rokonszenves lett egy idő után, és szerettem volna a legjobb vagy legalábbis nagyon jó barátja lenni.


Sajnos ő nem érzett hasonlóan irántam, én meg hiába próbálkoztam elmélyíteni a kapcsolatot, nem nagyon sikerült. Mindenesetre elhatároztam, hogy az egyetlen amit tehetek, ha mindig elérhető leszek számára.


Az élet már elsodort minket egymás mellől, szóval már nincs meg ez a vágyam iránta, de még tartjuk a kapcsolatot, így azt hiszem valamennyire eredményes volt az erőfeszítésem :)

2014. máj. 12. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Jó párszor, és mindig sz**ás lett a vége, de legalább megtanultam, hogy küzdeni soha sem szabad ezért.
2014. máj. 12. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ráfoghatjuk, de egy kicsit más.

Úgy volt jogy volt egy nagyon jó baráti közösség ahova beszabadult egy szarkavaró és tette azt amihez ért. A legjobb barátom kiutálták, és én ebből nem kértem. Inkább kitartottam mellette. Engem is megutáltak, de nem zavart addig míg a legjobb haverom elkezdett kerülni és visszanyalta magát.

Az nagyon szarul esett, de azóta vannak új barátaim.

2014. máj. 12. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Igen.

Osztálytársaimmal akikkel csak szimplán jó viszonyban voltam.Olyan haveri kapcsolat vagy még kevesebb.Akartam némelyikkel szorosabb kapcsolatot,hogy ki alakuljon a barátság aztán meg az igaz barátság. 5 év eltelt a gimiben és minden évben közelebb kerültem xyhoz majd eltávolodtam.A lényeg,hogy bármit tettem pl állandóan kerestem,hívtam ide-oda,kedves voltam,szerethető,ezek ellenére sem látta meg bennem senki azt,hogy szorosabb kapcsolat legyen közte meg köztem mint szimpla jó oszt.társi viszony.Pedig nem voltam nyomulós!

Utána vége lett a giminek.Feladtam.Ősszel elkezdtem dolgozni és a melóhelyen össze ismerkedtem egy lánnyal,eleinte eléggé unszimpatikus volt,nem is akartam vele beszélgetni :D Aztán mit ad Isten legjobb barátnők lettünk.Nem kellett érte küzdeni,hanem magától szépen lassan napról napra ki alakult a barátságunk.El választhatatlanok vagyunk mostmár,mint a testvérek.

Voltak vitáink,ami az én hibám volt és akkor kicsit többet kellett tennem a barátságért,mert azt hitte barátnőm én nem gondolom olyan komolyan mint ő.Pedig de,csak nem volt még ilyen szoros barátságban részben és nem tudtam kezelni a helyzetet,hozzászoktam az egyedül léthez,meg hogy ritkán beszélek a haverjaimmal.Az elején rájöttem mondjuk hogy ő más,vele minden nap kell beszélni aztán pár hónap alatt hozzá szoktam a napi találkozásokhoz,beszélgetésekhez.Mára már vágyok arra,hogy együtt lóghassak vele,vagy akár ha 5 percre is de beszéljünk :) Ő mutatta meg nekem,hogy barátokat TALÁLNI lehet.Nem lehet őket keresni,nem kell értük küzdeni.Ez is hasonló mint a szerelem,nem lehet két emberre rá erőltetni,ha magától nem alakul ki akkor annyi!

2014. máj. 12. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!