Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Nincsenek barátaim. Hol...

Nincsenek barátaim. Hol ismerkedhetnék? És miért ilyenek velem az emberek?

Figyelt kérdés

VIGYÁZAT!! BETŰK!!

Szerintem hosszú lesz, de jó lesz magamból kiönteni.


Általános iskolától kezdve mindig magányos voltam. Sehol sem fogadtak be. Ezt egészen 8. osztályig észre sem vettem, mert addig nem voltam "társas" lény, de utána valahogy mindig azt vettem észre hogy mindenhonnan ki vagyok rekesztve, és egyre többször éreztem azt hogy kiba.szás az életem. Úgy bántak velem, mint a kutyasz.arrral, mindenkinek ott voltam ha kellett valami, de viszonzást egyáltalán nem kaptam, sőt...

Tanáraim is utáltak, emiatt végig 3-as átlagom volt... Aztán jött a felvételi, és egy egész jó iskolába vettek föl. Vagyis addig azthittem, hogy jó.

Annyit kell tudni, hogy ezt a sok nyomi dolgot, amilyen voltam, egy gyerek (vele mentem abba a suliba) szépen elmondogatta mindenkinek... Végülis 4 szemközt jófej, de ott úgy kezel mint a kutyasz.art. Na mindegy visszakanyarodva a történethez fölvettek, és szereztem kemény 3 igaz barátot. Amíg mindenki haverkodott mindenkivel addig én nemnagyon akartam. Ők viszont az elején még úgy érezték hogy biztos valami rajcsigyerek vagyok én is, emiatt eleinte volt 15-20 barátom, akik 1-2 hónap után szépen lassan megutáltak. Mondjuk közben kiderült, hogy nem az iskola sza.r, hanem csak az az osztály ahova én járok, a többi viszont sokkalta jobb viselkedés terén. Namindegy, így jártam. Közben ugye volt tanáraim szépen adták az infót a többi tanárnak hogy itt is szivassanak meg (annyit kell tudni, hogy a magyar tanárom az egyik régi tanárom közvetlen szomszédja, aki szintén utált), így itt még rosszabb átlaggal fogok zárni, mint áltiba. Időközben volt egy lány, akivel szintén összeismerkedtem, akiröl kiderült, hogy alig különbözük valamibe... 90%-ban minimum megegyeztünk. Hát mondom ilyen nincs, végre fordul a kocka és talán jobb lesz az életem kicsit, mivel már 1 nap után megmondta hogy bír engem. :))

Ez tartott 2 hétig, amikor megmondta hogy nem akar ő barátságnál többet. Mély depresszió, ésatöbbiésatöbbi nyálas sza.r. Majd utána összejött egy másik gyerekkel, megin mély depi, ésatöbbi... 8.-ik csalódásom... Ráadásul az egyik gyerek megtudta hogy én szerelmes vagyok, és azóta b*sztat mindig azzal, ha meglátja hogy "Ott a XY csaja". És ez már mindkettőnket zavar. Azért elég gyerekes 15 éves létére ilyenekkel cs.eszegetnie minket. Namindegy.


Alapvető dolgok amik miatt utálhatnak:

Utálok g*cizni másokkal, utálom az osztályom (mostmár, kivéve azt a 3 embert aki az igaz barátom), Szeretem a tanáraimat, nem tudom mi az a swag, meg hogy mi az a yolo, nem volt még barátnőm, nem tudom hogy kell csókolózni, utálom a focit, totál különbözök a többiektől, nem cigiztem, nem iszok alkoholt, nem vagyok kint este 10 után (vagy csak nagyon ritkán, akkoris szülői engedéllyel) szeretem a szüleimet, főleg anyukámat, alacsony vagyok, gyenge, és szerintem emiatt szeretnek b*szogatni, meg utálni.


Hobbim: Autókkal kapcsolatosan szinte bármi, motorok, repülők, vonatok. Imádok fotózni, szeretem az állatokat, a modern zenét, meg a régit is, szeretem Pestet, szeretek utazni, szeretek olvasni, gyűjtögetni (retro cuccokat, hely van nekik végülis) szeretem a 4-es metrót (najó ezt miért írtam? xD), és biciklizni imádok. Főleg amióta összeépült a régi országúti Csepel bringám.


Igazából csúnyának gondolom magamat, ugyanis bárhol vagyok, mindenhol ezt hallom hogy decsúúúnya... Ez annyira jól esik... Szerintem ezek miatt vagyok mostanában egyre többször depi meg antiszoc...

Nem vagyunk szegények, de nem is élünk nemesi módra, emiatt NEM telik 800 cipőre és kétszer ennyi Pull&Bear, meg Adidas cuccra.


Lányok terén nem adom magasra a mércét. Tehát hogy nézzen ki valahogy, meg legyen aranyos. A testi adottságai engem nem érdekelnek. Minden lány az ilyen k*csög gyerekekkel van elfoglalva, akiknek 800 csajuk van, engem meg meg se néznek. Vagy ha igen, kiröhögnek.


Kisregény vége, ha elolvastad kapsz kekszet. :))


Tehát kérdéseim:

Miért ilyenek velem?

Az ilyen dolgaim miatt nincs barátnőm?

Van-e valami oldal (ismeretlenek.hu kilőve) ahol barátkozni lehet?

Ti milyennek találtok? :)


16/F


2014. máj. 24. 20:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Ahogy olvastam, összetett problémával nézel szembe, de megpróbálok segíteni neked, végül is szorult helyzetben tartsunk össze, ha már így alakul.


Először kivégezném a konkrét kérdéseket:


"Miért ilyenek velem?"

Valószínűleg azért, mert más vagy.Mindig az van kiközösítve, aki más, mint a többség, viszont jelen esetben nem hiszem, hogy veled van a probléma.Ugye nem cigizel, iszol, s a többi, de gondolom az osztályodban ez az általános, így ez okozza a problémát.Ismerem az ilyenek fajtáját és nem a toleranciájuktól váltak hírhedté.De írtad, hogy csak a te osztályoddal vannak gondok, szóval próbálkozhatnál az évfolyamtársaknál, félig-meddig tiszta lappal indulsz.Meg ugye nagy az az iskola, és hál' Isten nem csak a te osztályodból áll, úgyhogy keress máshonnan barátokat.A tanórákat pedig csak túléled a tieiddel.


"Az ilyen dolgaim miatt nincs barátnőm?"

Ez is közösségfüggő.Ha olyan lányokkal vagy körülvéve, mint amilyenek az osztályodba járnak, akkor a válasz igen.Keresni kell, mert a te példádból látszik, hogy nem mindig jár előnnyel a hazai pálya.Másik osztály/iskola is létezik, plusz biztosan vannak sportegyesületek, szabadidőközpontok, ... Kerekedj fel és csinálj valamit, amit élvezel.Biztosan lesznek lányok is ott, és nem utolsó szempont, hogy jól fogsz szórakozni.Sokféle lány van, csak a hozzád illő nincs a közvetlen közeledben.


"Van-e valami oldal (ismeretlenek.hu kilőve) ahol barátkozni lehet? "

Passzolom a kérdést, mert én nem használok ilyesmit.Viszont mentő ötletnek kereshetnél valamilyen fórumot olyasmivel kapcsolatban, amit szeretsz(egy sorozat, könyv, sport, akármi más), az alkalmas lehet erre is.Legalább megérne egy próbát.


"Ti milyennek találtok?"

Első olvasás után ezt nehéz megítélni.Könnyen azonosulok azzal, amit magadról írtál(cigi, alkohol, tudod, hogy mire gondolok).A hobbid engem nem nagyon érdekel, de ugye nem is az enyémről van szó, valaki más meg teljesen ellenkező véleményen van velem, tehát ez nem számít.Ami feltűnő, hogy nem vagy tömeg, és ez ma sajnos pozitívum, mert az átlag olyan, mint az osztálytársaid.Viszont vannak hozzád hasonlók, őket kell megkeresned.

Az is látszik(lehet, hogy csak számomra), hogy nem vagy elég határozott.Mintha folyton a körülmények áldozata lennél és hagyod, hogy ez így is maradjon, pedig más nem fog rajta változtatni.Erősödj meg kívül/belül, mert szükséged van rá.

És hidd el, hogy jobb 3 igaz barát, mint az összes bunkó a világon.


Másodszor pedig egy konkrét tanács:

számíts magadra és vedd kezedbe a kontrollt.Ha határozottabbá válsz, az majd javít az osztályod hozzáállásán is, és minden problémád megoldásához nagyban hozzájárul.


Sok sikert!

2014. máj. 24. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia! :)


Az első szerintem mindent elmondott. Okosabbakat én se tudnék mondani. >< Viszont az utolsóra, hogy milyennek talállak én magam, arra azért szeretnék válaszolni:


Kicsit szerencsétlen. >< De egyben szerintem aranyos is vagy, meg van humorod. :) Rendes srácnak tűnsz. Picit az áldozat szerepét töltöd be mindennapjaidban. Amit meg tudok érteni. Nekem nem ilyen durván, ilyen sokáig, de volt egy időszak amikor a saját osztályom teljesen kiutált. >< Zenei ízlés miatt, Japán, anime, manga szeretet miatt, s mert tanultam. :D

Tényleg erősödj meg egy picit! :) Bár szerintem valaki biztosan fog annyira aranyosnak, szimpatikusnak találni, hogy beléd szeressen, s te is viszonozd azt! :) Kicsit bőszavú is vagy. De ami tetszik benned, hogy nincs meg az önsajnáltatás faktora. Amit nagyon nagyra becsülök, mert ilyen szerencsétlenségekkel a hátán sokaknak kialakul. =(


Szóval lényegében nagyon helyes, kedves srácnak tartalak az írásodból első látásra! Ha egy könyvnek a karaktere lennél, biztos te lennél benne az egyik kedvenc az olvasó számára! :)


Sok sikert tényleg! Drukkolok!!! :)


13/L

2014. máj. 24. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Fish1 ***** válasza:
100%

A belső tulajdonságaidról nem írtál. Ezekkel mi a helyzet?

Ha kiközösítenek, annak mindig oka van és ezt általában a gyengékkel teszik meg, akikről tudják, hogy úgysem szólnak vissza, hanem simán hagyják magukat.

2014. máj. 24. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Én pont valami olyasmit akartam írni, amit az utolsó elkezdett. Legyél nagyszájú! De persze csak akkor ha hozzád szólnak, vagy kötözködni akarnak veled, ne hagyd. De persze ha eddig nem így csináltál, akkor megbélyegeztek, és így szinte lehetetlen. Sajnos. Amúgy meg nagyon becsüld meg azt a 3 barátot! Kockáztass, légy jó értelembe véve erőszakos. Mit értek ezalatt: ismerkedj emberekkel, hívd el őket valahova. Ha ül az ember és sopánkodik, nem lesz előrébb. Tessék bátornak lenni, nem veszthetsz semmit. Amúgy valóban kicsit szerencsétlennek tűnsz, de ezt nem bántásból mondom. Nem tarts be mindig minden szabályt, ne hallgass mindig mindenkire, engedd el magad, és ha kinyílsz a világ előtt, akkor emberekre lelsz majd. Persze nagyon okosat nem tudok mondani, mert nem ismerlek. Azt viszont, hogy azért voltál 3as általánosban, mert összeesküdtek ellened, az hülyeség. Lehet, hogy te így érezted, de nem így volt, pláne nem akkor, ha olyan vagy, mint amilyennek leírtad magad. Én sem vagyok szép, nincs párom. De helyette próbálom más tulajdonságaimat domináltatni, és nem sírok folyamatosan amiatt, hogy nekem milyen rossz. Persze vannak rosszabb pillanatai az embernek, de mindig a jóra kell gondolni. Azt nem értem, hogy miért neked a 3 barát. Lehet, hogy te is, mint sokan mások, kevered a havert és a barátot. A barát ismérve, hogy jól ismeritek egymást, kiálltok egymásért és mellett, tudtok egymás dolgairól, rendszeresen beszéltek. Akarsz 15 barátot vagy mi? Ha történik valami, akkor fél nap mire körbetelefonálsz mindenkit, ez hülyeség. Nem értem mért sír a szád amiatt, hogy mert kiközösít az osztály. Persze, ez rossz dolog. DE. Csak 4 évig vagy velünk. Az órán úgyis jegyzetelsz, figyelsz, nem velük foglalkozol. Aztán szépen hazamész, és azokkal lehetsz akiket szeretsz, az osztálytársaid nem fontosak. Fölösleges stressz, ez nem a magánéleted része, hosszútávon nem lényeg. Mindegy, ez zárójeles rész volt. Visszakanyarodván, valószínűleg olyan vagy, hogy amikor egy emberi kapcsolat fordulóponthoz érkezik, te azt elszúrod. Nem mersz tovább nyitni, nem mered azt mondani, hogy "szimpi vagy, találkozunk legközelebb is?". Sok ember ezt teszi, és aztán csodálkozik, hogy nincs mellette senki. Mint mondtam, nincs párom, de nem vergődök úton-útfélen, hogy nincs, ugyanis tudom, hogy azért nincs, mert jelenleg nem is teszek érte sokat, hogy legyen, ilyen egyszerű. Nehéz megváltozni, és máshogy cselekedni, de ha eredményt akarsz, muszáj. Lesznek kudarcok, de lesznek sikerek is. De ne akarj görcsösen, mert nem fog sikerülni akkor. Nekem 3-4 olyan barátom van, akiért odaadnám az életem, ha kell, azt mondom. 1 fiú és 3 lány. (fiú vagyok amúgy). Bennük feltétel nélkül megbízom, amúgy általában a lányokkal jobban megértem magam, mint a fiúkkal. Egyikükkel sem úgy indult, hogy "Hello, leszünk barátok?". Látásból már ismertem mindannyiukat, aztán egy-egy közös téma, program összehozott velük, külön-külön, más térben és időben. Nyitott voltam, vállaltam magam, áldozatot hoztam, kiálltam a fordulópontokat. Voltak/vannak más emberek is, akikkel ugyanígy nem sikerült ilyen jó kapcsolatot kiépíteni, mert ők máshogy viselkedtek. Ez önmagában kudarc, de mivel mással sikerült, ezért összességben ez a viselkedéskultúra sikeres. Kicsit zsigerből jön ez, de szurkolok hátha neked is sikerülhet. A belső tulajdonságok döntőek, ha ott a hiba, lehet, nincs megoldás. Persze számít az is, hogy légy ápolt, figyelj oda magadra, sportolj! Tévedés, hogy ez csak a párkapcsolatban számít. Senki nem barátkozik egy ferde hátú, szőrös, zsíros hajú, összenőtt szemöldökű emberrel, aki ráadásul még büdös is. De hajrá, változtass az életeden, amíg nem késő!!
2014. máj. 25. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Javítás a szöveg közepénél: Azt nem értem, hogy miért kevés neked a 3 barát.
2014. máj. 25. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez olyan, mintha én magam írtam volna :)

Csak annyi különbséggel, hogy nekem nincs 3 barátom.

Ezért sajnos tanácsot sem tudok adni.


15/l

2014. máj. 25. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Igen, kicsit tényleg gyenge vagyok belül is.

Köszönöm hogy segítettetek, földobtátok a napom. És megpróbálok változni is picit... :)

(A zöldek mentek természetesen! ;))

2014. máj. 28. 17:20
 8/11 anonim ***** válasza:

Miért ilyenek velem? Mert az emberek többsége szeret utálni valakit. Ne kérdezd miért, egyszerűen úgy vannak beprogramoztatva hogy mindig cseszegessenek valakit. Nekik így jó, így tűnnek "menőnek". Bár nem értem, mitől lesz valaki attól raj hogy a haverjai előtt beszólogat másoknak? Ez borzalmas. A kedvesség kihalt? És az empátia? Senkinek sem esik jól ha bántják, akár fizikailag, akár testileg.

Az ilyen dolgaim miatt nincs barátnőm? Igen. Bocs, de ez nyíltan meg kell mondanom. A csajok a nyeszlett fullcapos "swag"-okat bírják nem a kedves-aranyos srácokat. Ez igazságtalan, de a csajok sincsenek jobb helyzetben hiszen a fiúk meg a party ***-kat kedvelik. De hidd el, vannak aranyos lányok, csupán keresned kell őket. :)

Van-e valami oldal (ismeretlenek.hu kilőve) ahol barátkozni lehet? Chatrulett esetleg, bár én nem vagyok otthon ilyesmikben.

Ti milyennek találtok? Őszintén? Nagyon jó fej srácnak.:) Kedvesnek, közvetlennek, viccesnek tűnsz. Egy két mondatodon elmosolyodtam. Miért nem ismerek én ilyen srácokat?:)

Amúgy nyugalom: én is sok évig kirekesztett voltam, aztán hirtelen remek, igazi barátokra találtam, meg még 3-4 jó haverra. Lehet hogy csak nincs a közeledben olyan aki hasonlít rád, és megért, de ha mégis akad, az előbb utóbb megtalál.^^

Bátorság, és kitartás.

u.i. ha van kedved rám írhatsz. +1 barát.:)

2014. máj. 28. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

Szia! Lehet későn válaszolok, de kérem a kekszet!:D

Amúgy átérzem a helyzetedet, remélem azóta javult legalább egy kicsit. :) Amúgy itt is nagyon jól lehet ismerkedni.:)

17L

2014. júl. 8. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Kicsit sok lett az 'amúgy' a válaszomban, de nem baj. :D
2014. júl. 8. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!