Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan közeledjek az emberekhez?

Hogyan közeledjek az emberekhez?

Figyelt kérdés
Üdv fiúk/lányok! hogyan ismerjek meg új embereket? Nem részletezett okokból sajnos hosszú évekig szinte otthon ültem. De aztán rájöttem, hogy telik az a rohadt úgyhogy valamit kezdeni kéne. Csak az a baj, hogy az évek alatt nagyon elszoktam az emberektől és nem tudom, hogy hogyan kezdjek bele. Az a néhány ember akit ismerek azt mondja, hogy csak úgy egyszerűen menjek oda beszélgetni de nem is tudom ezt valahogy úgy érzem mintha csak úgy "letámadnám" őket
2014. máj. 27. 14:22
 1/6 anonim ***** válasza:
hát... egyik hétvégén este felé fogj egypár doboz sört és vagy két üveg bort és nézz körbe a városban keress szimpatikus társaságot akik lehetőleg piálnak menj oda hozzájuk kínáld meg őket és beszélgessetek :3
2014. máj. 27. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha az első ötletét véghez viszed szóljál, megtalálhatsz a sörökkel.:D


Bárkivel el lehet beszélgetni, csak meg kell találni a közös témát. Kezdj el pl. valamit sportolni, hoppá, azonnal adott is lesz a közös téma.

Illetve, az emberek tényleg sokkal nyitottabbak, ha isznak. Engem mondjuk kicsit irritál, hogy X buli elején, amikor mindenki színjózan, megy a klikkesedés, senki nem szól senkihez, csak miután felszabadultak a gátlások. Szóval igyááál

Meg az is jó, ha kérdezősködsz. Mindenképp érdeklődj a másik iránt, az emberek szeretnek magukról beszélni.

2014. máj. 27. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi válaszokat! Ezt az ivós dolgot próbáltam csak a gond az, hogy nálam nem működik! Hiába iszok annyit, hogy elazuljak még így sem merek odamenni senkihez sem. Illetve a közös téma sem segít. Én pl nagyon imádom a vasutat meg mindent ami ezzel kapcsolatos. Idén kétszer is voltam modellvasút kiállításon ahol adva lenne a téma de hiába mert nem mertem pl a kiállítókkal beszélgetést kezdeményezni. Illetve mint már írtam valahogy úgy érzem mintha csak úgy letámadnék valakit ha csak egyszerűen úgy odamennék. Meg valamiért az az érzésem van, hogy úgy sem szólnának vissza...
2014. máj. 27. 18:21
 4/6 anonim ***** válasza:

Te is az a fajta ember vagy aki szeretne barátkozni és csak azt várja hogy oda menjenek hozzá?

Ha te is ezt szeretnéd akkor lehet hogy mások is vágynak ilyesmire nem kell attól félni hogy letámadod, ha meg mégis hát istenem akkor majd megmondja nem dől össze a világ kényelmetlen helyzet lesz de máskor bejöhet.

De ha annyira félsz beszélgethetnél vasutakról szóló netes fórumokon esetleg aztán ott összehaverkodsz valakikkel és megbeszéltek egy találkozót egy kiállításon vagy valami és akkor már élőben is beszélgethettek. :3 Egyes voltam :3

2014. máj. 28. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Miért támadnád le őket azzal, hogy beszélgetést kezdeményezel velük? X, aki hozzászól Y-hoz az rögtön letámadás? Ne érezd így, különben ha minden beszélgetés kezdeményezéshez így állnánk hozzá, akkor megszűnne a verbális kommunikáció abszolút. Ahhoz, hogy az emberek beszéljenek egymással, valahol el kell kezdeni, nem csoda folytán lesznek az emberek egymás ismerősei. Elején persze lehet, hogy még kicsit kínos, de minden nehezen indul el. Megismered az illetőt aztán minden lazább, és ő lesz a legboldogabb, hogy anno te megtörted a csendet, és vetted a bátorságot rá, hogy megszólítsd, onnantól minden megy magától, és azért alapból emberek 99% izgul ilyen szituációkba, szóval nincs semmi gáz ami történhet.

Szerintem elsősorban kérdezz. Tulajdonképpen jelentéktelen, hogy miről, de ha mások is látják rajtad, hogy nyitsz feléjük, ők is fognak feléd. Légy érdeklődő, és kedves.

És miért ne szólnának vissza? Légy határozott, tudd, hol a helyed a világban - ez érződik az emberen, és ezek után még csak nem is mernének ignorálni.:P Kicsit süt a kisebbségi komplexus abból amit írtál. Ne érezd magad kevesebbnek senkinél, mindenki csak ember, ugyanúgy hibákkal, félelmekkel, szorongásokkal.

Szólítsd le következőleg a kiállítókat, ha nem próbálod meg, sohasem fogod tudni, és egy ellőtt lehetőség lesz. A siker 100%-át kihagyod, ha nem teszel egy próbát sem. Lehet, hogy az elején tényleg nehéz lesz megtenned az első lépést, de majd belejössz. Olyan, mint mondjuk vmi edzés. Elkezdeni nehéz, de minél többet csinál, minél több a sikerélmény, annál lazábban mennek a dolgok. Legyenek céljaid, ha még kicsik is, az elérésével növelheted az önbizalmad, és még több sikert elérhetsz a továbbiakban.

Régen, egy kicsit én is ilyen voltam, de megfogadtam, hogy változtatok ezen, aztán nyitottam az emberek felé, ez akkor még hatalmas lépés volt, aztán már minden magától jött.

Remélem tudtam ezzel segíteni. :D

2014. máj. 28. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a válaszát! Legfőképp az uccsónak!
2014. máj. 28. 18:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!