Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Kibéküljek a (volt) legjobb...

Kibéküljek a (volt) legjobb barátnőmmel, vagy jobb lenne itt befejezni?

Figyelt kérdés

Nagyon régóta barátok vagyunk, még az anyukáink is együtt "sétáltattak" (babakocsiban, persze) minket kisbabakorunkban.

Vidéken élünk,egymástól egy utcányira. Ő volt a legeslegjobb ember, egyet értettünk mindenben, mindig tudtunk min nevetni. Egész nyáron együtt voltunk. Tipikus legjobb barátság. Aztán bekerültünk 2 éve a gimnázium, sajnos nem egy osztályba. Ekkor nagyon megkezdett változni. Önző lett, és csak az volt a fontos ami neki jó. Mindenkit kritizált (engem is) de magát tökéletesnek látta. Egyre jobban elfajult. Egoista volt, és hiába figyelmeztettem hogy így nem marad senki mellette, erre azt válaszolta, hogy nem baj. Egyszer arról beszéltem neki, hogy szerintem tesóm szebb mint én, erre azt válaszolta, hogy "én is sokkal szebb vagyok mint te". Nem fájt volna ha nem ő mondja, másrészről egyáltalán nem szebb. Aztán nemrég volt egy olyan beszólása, hogy "én nem irigyelek a te kinézetedből semmit". 2 évig ilyeneket mondott és az önbizalmamat teljesen tönkre tette. Eddig azt hittem, hogy átlagos vagyok (sosem gondoltam magam szépnek), de egyre jobban éreztem magam csúnyának.

Attól függően, hogy milyen kedve van, úgy beszélt velem. Folyton egy idiótának éreztem magam, mert kioktatott úgy mint egy óvodást aki már az őrületbe kergette. Sokszor hallottam, hogy olyat mond mögöttem, hogy "idióta" vagy "hülye" esetleg "fogyatékos" és mikor rákérdeztem hogy 'tessék?' akkor csak legyintett. Mikor beszélgettünk akár élőben, akár facebookon, mindig csak arról kellett beszélni ami őt érdekli, ha felhoztam valamit ami engem érdekelt akkor egyszerűen elterelte a szót. Kb. a suli utolsó előtti hetében szünetben átmentem hozzájuk szünetbe a termükbe, és kedvesen próbáltam beszélgetni vele, hogy hány órája lesz, ő erre mondta hogy 4 mert nem megy tesire. Erre azt mondtam, hogy szerintem nem kéne ellógnia mert a tanárnő beírja. Erre letámadott és ordítozott velem, hogy őt eddig soha nem írta be, ne mondjak ilyeneket. Itt pattant el a cérna és azt mondtam neki : Rá van írva a homlokomra, hogy kutya? Csak mert úgy beszélsz velem mint egy kutyával.

Ő erre csak mosolygott, én pedig felálltam és kisétáltam a teremből. Azóta nem beszélünk.

Vannak más barátaim is, de ők máshol laknak, bent a városban vagy más faluban. Persze velük is találkozok de nem napi szinten mint vele. Tudom, hogy gyerekes ez az egész, de nem tudom mit tegyek. Egyre többet jut eszembe az hogy milyen jó emlékeink vannak együtt, és mennyit szórakoztunk. Őszintén szólva azt vártam, hogy majd ő bocsánatot kér, vagy legalább megkérdezi mi a bajom, és akkor megbeszéljük de még egy facebook üzenetet se írt nem hogy személyesen. Azon gondolkozok, hogy akkor majd én keresem és kibékülünk, de más barátaim azt mondták hogy ezzel csak magamat teszem szánalmassá.

Úgy tudom, hogy megbukott és iskolát is vált, szóval nehéz időket él meg, ezért nem szeretném azzal is terhelni, hogy egy szem barátnőjét is elveszítse.

16/L


2014. jún. 22. 16:04
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
velem is hasonló volt a helyzet, csak fiúk vagyunk... de ugyanez a sztori... végül nem beszéltünk többet, meg már nem is szeretnék... 2 évig tartott, mire elfelejtettem, pedig mindig csak kihasznált, nem foglalkozott velem... tegnap is láttam és úgy elsétált mellettem, mintha nem is ismerne... szánalmas az ilyen...sokszor megbocsájtottam volna neki, de már látom, hogy jobb, hogy nem tettem... közben hiányzik, eszembe jut, de inkább negatív értelemben... jobb hagyni az ilyen embert, nem kell sajnálni, megérdemli, amit kap... ő ezt adta nekem, ezek után, ha úgy alakulna, soha többé nem fogadnám a bizalmamba
2014. jún. 22. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Velem is ilyesmi volt, a barátnőm 4 éve durván megváltozott, de játszotta magát, azt hitte, nem veszem észre. De hárman voltunk barátnők, én pedig otthagytam őket és "átálltam" másik 3 lányhoz, akikkel egész jól kijöttem. A lányt két éve nem láttam, de nekem is rengetegszer jutott eszembe, hogy azelőtt milyen jó volt és mi lenne, ha most is tartanánk a kapcsolatot, de tényleg annyira megváltozott, hogy meg sem próbáltam keresni. Néhány napja találkoztunk, és örülök, hogy így tettem. Szörnyen viselkedik, de ha őt kérdeznék, valószínűleg azt mondaná, én vagyok a régimódi..:( Szerintem próbálj meg beszélni vele még egyszer, próbáljátok meg megdumálni, hogy mi történt, miért távolodtatok el egymástól, de ha ugyanúgy viselkedik és nem hajlandó emberként viselkedni veled (elnézést, csak a kutyás nagyon találó volt, szépen visszavágtál!:D), akkor hagyd. Nem a Te hibád, és így mondhatod azt is, hogy Te igenis megpróbáltad! Sok sikert hozzá!:))
2014. jún. 22. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Hát erre mondják, hogy az életben sokat csalódunk. Nekem ez volt az első.

Sajnálom, hogy veletek is megtörtént ilyen dolog :(

2014. jún. 22. 20:50
 4/4 anonim válasza:
Ne békülj ki vele. Már ha most ennyi a különbözőség, probléma, ez bizos nem tart ki egy életen át. Úgyhogy inkább ne pazarold az értékes idődet ilyen haldokló kapcsolatra, még akkor sem ha hiányozna valameddig. A közös emlékek el fognak halványulni, ha nem igazán látsz közös normális jövőt. Még nagyon fiatal vagy, rengeteg új barátod lehet, akikkel tényleg lesznek közös pontok. Meg tudod, ahol bezárul egy ajtó, kinyílik utána másik. :)
2014. jún. 24. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!