Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » általánosban engem közösítette...

általánosban engem közösítettek ki, gimiben meg én nem tudok beilleszkedni. /Ilyen is lehet? /

Figyelt kérdés

Általánosban az osztályomban volt 1 lány aki már 10 évesen sminkelte magát, többször átfestette a haját és műkörmöket viselt (persze ezt nem mind 10 évesen, csak akkortól kezdte). A többiek /kivéve engem/ csodálták és imádták őt, mert mindig ő állt a központban. Majmolták, átvették az öltözködési szokásait, még a röhögését is utánozták /mint vvSeherezádét a VV5 után/. Mindenkit maga mellé állított, engam kivéve, mert én nem akartam senkinek sem minden óhaját lesni és majmolni őt, ezért szépen kiközösítettek. Ha odamentem egy 4-5 főből álló bandához h kicsit beszélgessek, máris elküldtek onnan. Tesi órán csak nekem nem volt párom, /végülis valakinek nem lehetett mert 15-en voltunk lányok(de hogy pont mindig én:(/ Szóval sosem bántottak, csak soha nem szóltak hozzám. Az orrom előtt beszélték meg pl: hogy hova mennek a hétvégén, meg kinek a születésnapi bulijára. Totál levegőnek néztek az osztálytársaim. Aztán az utolsó évben, 8. osztályban észrevették nagyon visszahúzódó lettem, nem mertem szólni nagyon, és amolyan élő céltáblának néztek. Bedobták a szemétbe a táskám, aztán mikor sírva mentem be órára, mert ami benne volt az eltört, ők csak röhögtek rajtam, a többiek meg ferde szemmel néztek rám, majd elfordultak, úgy mintha nekik semmi közük nem lenne hozzá. Kínainak csúfoltak, és amikor nem vettem tudomást a sértésről hanem próbáltam elszökni a lenéző szemektől, felpofoztak. stb...

Gimiben viszont én nem tudok beilleszkedni rendesen. Sajnos nincsenek barátaim mert, de ennek ellenére mindenkivel jóban vagyok. Szeretem az animéket, mangákat, a rock zenét, az emo bandákat (pl Black veil brides) de sajnos hozzám hasonlóval nem találkoztam az osztályban, emiatt erről a szenvedélyemről nem tudok beszélni senkivel a suliban, pláne nem otthon. Több oka van annak h nem tudtam rendesen beilleszkedni. Vannak olyan dolgok amiket az osztálytársaim folyamatosan csinálnak, ám én nem. Mivel én nem tartok velük, így hát nem is alakul ki semmilyen barátság.

1)Állandó bulizás minden hétvégén, züllés, részegség, másnaposan suliba menni. Hétfő reggel első téma: "Azt a k**va de be voltam b**va!!"

2)Állandóan csak a facebook a téma, az hogy ki mit kinek hogyan mikor hányszor és hogy írt, posztolt

3)10ezer ft parfüm, csili-vili óra, ékszerek, teló és ruhák. IMÁDNAK ezekről beszélni.

Nem tudom, én ennél azért erkölcsösebbnek gondolom magamat, és inkább maradok 4 éven keresztül magányos az osztálomban, minthogy olyan plázacica legyek mint egyesek.

Ezt gondolom, és ezt tartom helyesnek, de valahol mégis úgy fáj és ahogy most ezt írom...próbálok nem sírni.

Ha van hozzá valamilyen tanácsotok, pozitív/negatív véleményetek, vagy bármi ami eszetekbe jut nyugodtan írjátok meg! :)


2014. jún. 29. 13:42
 1/8 anonim ***** válasza:
Engem is kikozositettek általánosban :/ nem a legjobb dolog, de túllehet rajta lépni. Most viszont gimiben ahhoz képest hogy rockot es emos bandáját hallgatok sőt, ugyis nézek ki... Van egy egész kis baráti köröm :) Próbálj olyan embereket talalni akar az iskolában, akar mashol, akikben megbizol :) és elfogadnak téged :D az én osztályokban is vannak ilyen plaza...ák, akik mindenáron le akarják rombolni a jókedvemet, de nem kell veluk foglalkozni :D probald meg elfogani magad, nyilj meg az emberek előtt :) hidd el nem az a lényeg hogy mit hallgatsz, vagy hogy oltozkodsz, sem az hogy honnan jöttél, es mit szeretsz, hanem az hogy elfogadd magad, es legyen onbizalmad :)
2014. jún. 29. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Tiszta mint én. :// Csak én most megyek gimibe. És úgy döntöttem hogy a kaszás vigye el de akkor is élni akarok! 5 évig voltam depis. A csuklómat is vagdostam a végén... Színtiszta gyötrelem volt. Most 8. év végére tanultam meg mosolyogni. Önfeledten boldognak lenni.

Ha úgy gondolod én itt vagyok. Àtéltem sok dolgot amit szerintem te is átéltél. És bár a zenei ízlésem pocsék az animéket én is szeretem. Az emot pedig mint életérzést nagyra tartom. :)

2014. jún. 29. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Próbálj meg a sulin kívül ismerkedni, ahova olyanok járnak, mint te, pl. koncertek, fesztiválok, stb. De járhatnál animecon-ra.
2014. jún. 29. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Téged is azért szívatnak, mert normális vagy. :( Szomorú. Igazából fogalmam sincs hol ismerkedhetne egy ilyen ember. Hasonló voltam én is, de drukkolok neked. Maradj nyitott és légy határozott.

23l

2014. jún. 29. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Engem általnosban is osztálytársak, de amúgy meg ismert voltam egész suliban, és bírtak. Egész felső tagozatot ismertem, pedig nem kis iskola 3*30 fős osztályokkkal/évfolyam...

gimiben nem voltam vékony, nem sminkelte, volt egy b.......zi, akit idegesítette, ezért a táskámat dobáltam, törte el, vagy a tankönyveimet, füzeteimet tépte el...


önbizalmam el is vette egy életre, hiába fogytam le.

Egyetemen jó volt, és ahogy felnőttem, megszoktam, hogy féltékenyek rám ( ezt az öbizalomhiányom mellett nehezen látom be), ezért igaz baárnőt is neház találnom. Elvoltam én sulis barátok nélkül is gimiben, áltaálnosban is más osztályokban barátkoztam...nem vagyok rákényserülve senkire

2014. jún. 29. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az én helyzetem is hasonló volt: általános felső osztályaiban csúfoltak, kiröhögtek, szerencsére a 8. osztályt már másik suliban tettem le. Na, az klassz volt! A középsuliban egy ideig jól elvoltam, de aztán ott sem volt az igazi a légkör / igyekeztem jóban lenni a többiekkel, de valahogy mégis sokszor magányos voltam és ott is eléggé erős volt a széthúzás /. A sulin belül, egy másik lánnyal barátkoztam össze, hasonló sorsú volt, mint én. Évekig jó haverok voltunk, bár, felnőtt fejjel ez a barátság azóta jócskán megkopott, másfelé sodort minket az élet.

Neked is jó lenne egy másik osztályba járó emberrel haverkodni / vagy akár többel /, csak össze fog előbb-utóbb jönni, kitartás!

Elég rossz olvasni, hogy mennyi kirekesztett diák van, gyakran olvasok ilyen panaszokat, nemcsak a Gyakorin, máshol is. Mondjuk ez régen is így volt / én a 80-as-90-es években voltam diák /, de most mintha még jobban elidegenednének egymástól az emberek, felszínesek: a külsőségek számítanak, és hogy ki, milyen anyagi háttérrel bír.

2014. jún. 29. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

köszönöm a kommenteket!

(hát nem gondoltam h ennyien felfigyelnek rám... :3)

2014. jún. 30. 17:51
 8/8 A kérdező kommentje:
ja amúgy 16 éves lány :3
2014. jún. 30. 17:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!