Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Sok hasonló kérdés érkezett...

Sok hasonló kérdés érkezett már, de. Kiváncsi lennék, mit lehetne tenni ilyenkor, mi a segítségetek? :/ Szerintetek? :/

Figyelt kérdés
Van egy legjobb barátom, aki lány s lassan 5 éve vagyunk legjobb barátságba, mert ő is annak tart. Nagyon jól elvoltunk ketten, mindennap találkoztunk, beszéltünk, hülyéskedtünk, s nagyon is tudtunk mélyen beszélni egymással. De jött a változás. Nemrég szerelmes lett egy olyan fiúba, aki Velem írtó bunkó volt az iskolába, szidott, bemázolt stb... Nagyon nem bírtam. S Facebookos beszélgetés után összejöttek június közepén, az iskola végén. Még most is együtt vannak... Ez a lány mostanra már nem mond el nekem semmit, nem tart engem semminek...mondhatni semmirekellőnek tart... Nem érek neki semmit, csak az a másik fiú, mert ő legalább megérti őt, szereti, megbízható, kedves,vicces, aranyos, jófej stb.. Nem úgy, mint Én... Nagyon fáj, mert nagyon szeretem azt a lányt, nagyon! S lehet, de féltékeny vagyok igazából, s annyira jó lenne, ha velem lenne az a lány, s ugyanígy gondolna Rám. Mostanra már nem is akar velem találkozni, kerül, ilyesmi. Lehet tetszik. S az van, hogy a fiú nem szereti, ha a lány velem van, s zsarolgatja... Meg a lány mondta meg neki fészen, hogy tetszik, s nem-e járnak... Mit tudnék ilyenkor tenni? :/ s mindkettő, ha meglátnak bunkóskodnak velem... Igazából a fiú megváltoztatta a lányt olyanná, mint ő.. :(

2014. júl. 15. 23:51
1 2
 1/17 anonim válasza:
100%
Engedd el. Mást nem nagyon tehetsz.
2014. júl. 16. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Most egy kicsit vissza kellene vonulnod, mert a làny most minden szavát issza a srácnak. Légy mellette akkor, ha szüksége van rád vagy lehet, hogy mégsem voltál olyan jó barátja, ha most sz@rik rád.

Szerintem kicsit többet gondoltál ebbe a barátságba, mint a valóság. (Sokan ezért mondják azt, hogy fiú és lány között nincs őszinte barátság, mert az egyik fél mindig többet akar.)

2014. júl. 16. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim válasza:
100%

Beszélned kellene a lánnyal. Írd le neki, hogy neked nagyon fáj, hogy így hanyagol, s hogy gondolnia kellene arra, hogy rád eddig mindig számíthatott. Hogy nem érted, miért bunkó veled, mit tettél ellene: legalább mondja meg, hogy mi változott. De ne beszélj a fiú ellen, mert akkor el fog lökni magától! Biztosítsd róla, hogy rád mindig számíthat és támogatni fogod, hogy elmondhat neked bármit, és hogy kár lenne egy ilyen régi barátságot eldobnia. Mert szüksége lesz még egy jó barátra.

Viszont: ha ő nem gondol rád úgy, mint te rá, lehet, hogy jobb is, ha egy ideig nem vagytok sülve-főve együtt. De mindenképp mondd el neki, hogy nem akarod elveszteni a barátságát.

Az, hogy a legjobb barátodba vagy szerelmes, még akkor is necces, ha ő is szingli. Így még inkább... Légy óvatos, nehogy elrontsd az 5 éves barátságotokat ezzel.

Remélem, tudtam segíteni! :)

2014. júl. 16. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Szerintem meg épp, hogy nem kéne vele többet foglalkoznod, hagyd őt.

Egyrészt, a fiú-lány barátságokban benne van az, hogy ha az egyiknek párkapcsolata lesz, akkor egyszer csak (most a te esetedben) a lány már nem a fiú barátjával törődik, hanem a pasijával. Ez igazából természetes dolog, önmagában el kell fogadnod, annak ellenére, hogy nem ezt érdemled.

Már nem neked mondja el a dolgait és nem beszélget veled mélyen... Hát igen, természetes, ha egy csajnak van pasija, akkor nem egy másik pasival fog komoly dolgokról beszélgetni, nem te leszel már a lelkitársa... Persze vannak kivételek, de mégis ez a természetes valahol. Fiú-lány barátságnak nincs nagy jövője sohasem, nem érdemes bele nagy dolgokat látni, mert könnyen csalódsz, pl. egy ilyen eset miatt.

Igazából, ha tényleg szereted, mint barátot, akkor ezt meg kell értened, és el kell fogadnod.


De ami téged zavar, az, hogy most bunkó veled, valószínűleg a pasija miatt, aki szintén ilyen volt veled, azaz a pasija rossz irányba befolyásolta a lányt veled kapcsolatban. Ennek lehet az az oka, hogy a pasi féltékeny rád, hiszen mégis te voltál a lány legjobb barátja, ezért jól lehúzott a csaj előtt. A lánytól viszont nem szép dolog, hogy ezért bunkóskodik veled. Szerintem ez egy éretlen és dedós viselkedés, épp ezért hagyd a fenébe, tudom, 5 év barátság az hosszú idő, de pont ezért, aki egyik pillanatról a másikra ilyen dedós módon így viselkedik veled, az nem érdemli meg, hogy foglalkozz vele többet. A helyedben nem mondanék neki semmit, csak hagynám... Keress más barátokat, lépj túl rajta. Szerintem ő egy percig sem rágódott ennyit a barátságotokon, mint te (ebből is látszik, hogy nem egy igazi barát), épp ezért sem érdemes ezzel törődni.


Bocsi a negatív vélemény miatt, lehet, nincs igazam, de az általad leírtak alapján én így látom.

2014. júl. 16. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim válasza:

Szia:)

En még aztsem tartom normálisnak,hogy tobbet foglalkozik a pasijával,mint veled. Hiszen egy barát mindigis barát marad,a apsi meg konnyen tovább állhat. Biztos most szerelmes,és elvakítja ot ez,de ez akkoris szemétség veled szemben. Ezt szerintem elkéne neked mondani,mert ha nem állsz vele szoba,akkor Te is lesullyednél az o szintjére,neked miért kéne bunkonak lenned,azért mert o az. Szerintem is boven belefér egy 5 éves barátságba,hogy megdumáljátok ezt az egészet,ennyivel tartozik neked.

2014. júl. 16. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

#4 vagyok.. Hát nem tudom, igazából lehet, kicsit félreérthető voltam, az 5-ös válaszoló alapján. Tehát nem azt írtam, hogy ne állj vele többet szóba, hanem azt, hogy hagyd őt. Kicsit tehát módosítom, amit írtam az előbb. Szóval tényleg ne azt csináld, hogy játszod a sértődöttet, és nem állsz szóba vele (nem erre gondoltam az előbb sem), hanem csak ne foglalkozz vele, ne próbálj beszélni vele. Persze, ha ő odamegy hozzád, köszön, akkor nem kell elzárkózni, de akkor is csak mértékkel viszonyulj hozzá.


Azért írom ezt, mert velem is volt már ilyen, hogy egy illetővel közeli viszonyban voltam, aztán valami miatt ő egy idő után nem törődött másvalaki miatt velem, erre én keresni kezdtem, hogy megbeszéljem vele a dolgot. Az egészből csak annyi jött le aztán mindenkinek, hogy én teperek a lány után, ő meg le se sz@r. Szerintem a kérdezővel is ez lenne, és ez megalázó. Ha visszamehetnék az időben, nem törődnék a lánnyal, mert ő volt az, aki megszüntette a barátságot kettőnk között, akkor miért én teperjek? Ha majd akar valamit, esetleg bocsánatot kér és kész. De az tényleg megalázó, hogy még én teszek gesztust, és azt kapom vissza, hogy az illető le se sz@r...

Mint írtam, minek tenne a kérdező a barátságért, ha a barátságot a lány szüntette meg? Tehát a kérdező a sértett fél, a lány pedig, aki megbántotta. Ezért szerintem a barátság megmentéséért először a lánynak kéne nyitni, ha a fiú kezdi el menteni a menthetőt, az inkább teperés és megalázkodás, rosszabb esetben zaklatás, mert mi van, ha a lány nem is akar többet vele barátkozni? Teljesen felesleges tehát beszélni vele, a cselekedetei bizonyítják, hogy a lány nem akar barátságot, ha bunkó a fiúval.. És mivel a lány cselekedetei bizonyítanak mindent, felesleges köröket futnál, ha beszélni próbálnál vele.


Ha igazán a barátod, majd ő belátja, hogy tévedett és bocsánatot kér, és te megbocsátasz neki, ha szeretnéd még vele a barátságot. Ennek ez a normális módja szerintem.


Igazából nem azt mondom, hogy ha meglátod, akkor fordítsd el a fejed és menj át az utca másik oldalára, mert az tényleg dedós dolog. Köszönhetsz neki, dumálhatsz vele felszínes dolgokról, mint akárki mással, akik nem a barátaid. Az a fontos, hogy tudatosítsd, hogy ő sem az. Ha ő még szeretne a barátod lenni, neki kell ezért tenni, nem pedig neked.

2014. júl. 16. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Már lassan egy fél hete nem kerestük egymást, utoljára volt egy közös programunk, s azután már nem történt semmi... Nem hívott, én sem hívtam... szóval... Sok volt ez Nekem, én tényleg megbocsáltok Neki, ha keres, vagy akármi...

Hiányzik a társasága... De nagyon fájt amikor én is ott voltam, amikor ők találkoztak, mert kaptam két oldalról is, hogy mekkora szar vagyok, meg ilyesmi...

A fiú is mondja a lánynak, hogy mennyi lány irigykedhet a lányra, mert olyan jó pasija van... Ez szánalmas... Főleg, hogy alány kezdeményezett felé...

2014. júl. 17. 11:00
 8/17 anonim ***** válasza:
Engedd el, ha akar vissza jön. Ha nem, már elengedted és jó emlékkel gondolsz vissza rá.
2014. júl. 17. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Azért nagyon, nagyon köszönöm Mindenki segítségét, hogy az időtöket fecséreltétek Rám! :)


Talán visszajön... Adja Isten...

2014. júl. 17. 17:52
 10/17 A kérdező kommentje:
2 hónapja nem beszéltünk... legutóbb a pasija mondott el minden sz*rnak.. s elküldött melegebb éghajlatra, mit képzelek magamról, hogy szekálom s megbántom a lányt..
2014. aug. 19. 15:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!