Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit csináljak, ha választanom...

Mit csináljak, ha választanom kell?

Figyelt kérdés

Kérlek segítsetek, lelkileg elég nagy gondba vagyok.

Tudom, hogy legjobb barátból kevés van, de nekem most kb. 5 olyan ember van, akit annak tudok mondani. Feltétel nélkül megbízom bennük, ők is bennem, mindig számíthatok rájuk, és nagyon jól érzem magam velük. Nos a helyzet, hogy mellettük van egy párkapcsolatom, plusz egy nagyon jó családom akivel rendszerese megyek programokra, és már nem tudom beosztani az időm. AZ utóbbi időben rosszul vagyok, ha a találkákra gondolok.....Heti 2-3x találkozok a barátommal, 2-3x a szülőkkel, így a barátokra alig marad idő....ha meg van, akkor egynek egy nap kell, tehát nem tudom megoldani.

Ráadásul sokszor ugyanaz a nap jó nekik, mint a családomnak vagy a barátomnak. Tudom, hogy butaság, de kezdem azt érezni, hogy "kiégtem", belefáradtam, és nincs erőm felkelni és minden nap elmenni valahova...ha meg lemondom amit hetekkel előtte terveztünk, jogosan sértődnek meg...szelektálni meg nem tudok, mert mindegyikük egy nagyon értékes ember, akiket mind-mind másért szeretek. MI a megoldás?:(


2014. aug. 13. 00:33
 1/3 anonim ***** válasza:
Időnként találkozhatsz több baráttal egyszerre, pl. szervez közös biciklitúrát, menjetek strandra, énekeljetek tábortűznél, vagy ami tetszik. Az igazán jó barát egyébként megérti azt is, ha ritkábban tudtok épp találkozni (persze lehet közben telefonon, egyéb módon tudakozódni a másik felől). Lehetne ez is akár, amivel automatikusan szelektálod őket: aki megérti, így is foglalkozik veled ahelyett, hogy megsértődne, az talán érdemesebb a figyelmedre.
2014. aug. 13. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
*szervezz (bocs, késő van)
2014. aug. 13. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 yuda ***** válasza:

Ha úgy van, ahogy állítod és igaz barátok, akkor nem kérik számon rajtad, hogy velük foglalkozz. Ha mégis, akkor az inkább egoizmus a részükről.

Az igaz barát kitart jóban és rosszban, nem fog elillanni az első nehézségnél. Ha mégis, akkor mégsem barát.


Nincs olyan előírás, hogy hetente egyszer márpedig találkoznod kell egy-egy barátoddal.

A szabályok változnak. Az időbeosztás változik.

Az érdeklődési kör változik. Maga az élet változik.

Nincs ezzel gond, csak le kell kommunikálni.


Azért kínlódsz valójában, mert a múltban szeretnél élni, a régi szokások szerint, de megtartani az új életvitelt is. Ez a kettő együtt nem megy. Nem élhetsz a múlt szabályaiban és az újban egyszerre.

Nem vagy te időutazó. :D


Azt jól teszed, ha kiszámítható vagy. Kommunikáld le, kivel mikor találkozol nagyjából. Egyikkel egyik héten, másikkal másikon. Nem halt még abba senki bele, ha pl. havonta találkozol vele. Legalább történik veletek valami....

2014. aug. 13. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!