Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit tegyek ha a legjobb...

Mit tegyek ha a legjobb barátnőmet bántalmazzák otthon?

Figyelt kérdés
Azt kell róla tudni,hogy 19 éves és a szülei a mostoha szülei,mert kisbaba korában intézetből vették ki őt meg a testvérét.. Nem szeretik őket csak a pénz miatt vették ki őket,kiskoruk óta folyton bántalmazzák őket..mikor a barátnőm 6 éves volt,az anyja hasbaszúrta és a rendőrségen le kellett tagadnia és azt kellett hazudnia,hogy beleesett a késbe,mert az apja ott volt mellette és nem merte elmondani.. egész életében verték.. 16 évesen el akartak szökni a barátjával,de mikor megtalálták úgy megverte az apja,hogy kórházba került(pedig ő csak menekülni akart tőlük).. azóta 20 éves és van 2 iker kisfia,most 1 évesek,de az apja sajnos lelépett és egyedül neveli a fiúkat..de a szülei még most is terrorban tartják..azt akarják,hogy költözzön el,de nemtud sehova a 2 gyerek miatt,mert még kicsik és nem dolgozik.. tegnap ott voltam náluk és az apja azért verte meg,mert félórával később ért haza..a barátnőm meg megmondta neki,hogy felnőtt nő azt csinál amit akar,erre az apja adott neki egy pofont,utána lehúzta a földre a hajánál fogva és a hátát ütte ököllel a gyerekek előtt és előttem..én annyira szeretnék neki segíteni,de egyedül kevés vagyok ehez..fölkéne jelenteni,de nem meri mert akkor azért is megverik és akkor nemtud hova menni a 2 gyerekkel.. mit kéne csinálnunk?? Hogy jelentsük föl? lenne belőle valami? úgy értem ezért lecsuknák vagy mi?? Félek,hogy ha tanúskodnék bajom lenne belőle..de valahogy segíteni akarok neki..mit tegyünk? 18/L
2014. aug. 29. 12:24
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
74%
Nehezen hiszem ezt el. De tudod, amikor felnőttként is ott marad, akkor nem lehet segíteni rajta. Rég elköltözhetett volna.
2014. aug. 29. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
84%

"Azt kell róla tudni,hogy 19 éves"

" azóta 20 éves és van 2 iker kisfia"


Elég lassan írsz, ha azóta már egy év is eltelt :D



Jól van kisfiam, hétfőn kezdődik az iskola, jó lesz majd z ötödik osztály ;)

2014. aug. 29. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Csak az a gyanús hogy ilyen helyekre kijár a gyámügy, pszichológus.
2014. aug. 29. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
90%

Na odáig, hogy hasba szúrták, még sajnáltam is.. de utána egy szavadat sem hittem el. Ugyanis az orvosok akik naponta akár többször is találkoznak különféle balesetekkel egyik sem vette volna be azt a mesét, hogy a gyerek saját magát véletlenül hasba szúrta. Ha folyamatosan bántalmazták akkor annak külsérelmi nyomai lettek volna, és egy hasba szúrásos vizsgálatnál ezeket a nyomokat egy ápolónő is rögtön kiszúrta volna. Így szinte azonnal szóltak volna a gyámügyiseknek, rendőröknek, és vizsgálat indult volna. Ha másért nem akkor azért, hogy megállapítsák, öngyilkosság, szándékosság vagy baleset miatt szúrta le magát. Szóval a történeted egy nagy kamu..

Mikor kezdődik a suli??? Mert unalmasak az ilyen történetek...

2014. aug. 29. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
igen? kamu? akkor köszönöm szépen az ilyen arrogáns embereknek akiktől csak segítséget akar kérni valaki... képzeld el tényleg leszúrta,de olyanról nem hallottál még hogy ha valakinek pénze van akkor annak nem számít az orvos meg a rendőr... igen járt ki hozzá a gyámügy,de előttük sem mert mondani semmit..de bocsánat,hogy segítséget akartam valahonnan kérni...majd megoldjuk
2014. aug. 29. 12:45
 6/16 anonim ***** válasza:
88%
aha, verik, megszúrják stb. is ilyen emberek mellé szül két gyereket
2014. aug. 29. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem fogjátok megoldani. És pontosan azért nem, mert felnőtt létére sincs bátorsága tenni ellenük. Majd el jön az is, hogy az ő gyerekeit veri a nevelőapja és meg sem mer majd szólalni. Persze az is érdekes, hogy ilyen körülmények közé szült gyerekeket, hogy még jobban megnehezítse a lelépést.
2014. aug. 29. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
89%

Igen, kamu, hiába hisztizel, hogy nem az. Azért 20 évvel ezelőtt nem minden a pénz volt. Hiába voltak a szülők anyagilag toppon annyi embert nem tudtak volna lefizetni, és nehogy már azt mond nekem, hogy a kórházban ahová rohanva mennek mert hasba szúrták, előre szólt az apuka, hogy csakis DR. Kiss Tamás, és Kukucsin Marika nővér lehet a kivizsgáláson, sőt a műtőben is, mert az apuka csak őket ismeri..Azért egy kórházban több nővér, orvos van, és kizárt, hogy senki nem emelte fel a hangját. Tudod, lehet kisebb dolgoknál pénzt csúsztatni az ember zsebébe, de nem mindenki fordul el. Amiről te beszélsz az több száz ember lefizetését jelentené.. Ilyet még a leggazdagabb sem tudná megtenni, mert rosszakarója mindenkinek van.

A történeted abban is sántít, hogy állítólag kis kora óta bántalmazzák (a szexuális bántalmazást kihagytad a sztoriból, de nyilván még nem találtad ki a megfelelő történetet hozzá) akit hasba szúrnak, aki retteg, akit állandóan durván megvernek, szül 2 gyereket,abba a pokolba??? Ne ne viccelj már!!!

Na menj, foglald el magad valami mással, mert ez nagyon gyenge volt..

Csak megjegyzem: Gyámügyi hivatalban dolgoztam 15 évvel ezelőtt, és az intézetből kivett ideiglenes gyerekeket rendszeresen meglátogattuk.. Soha nem ment egyedül a gyámügyis a családhoz, mindig 3-an mentünk. A bántalmazások hamar kiszúrtuk, és egy 6 éves hasba szúrt gyereknél senki nem fordult volna el, hogy baleset volt..

Komolyan te ennyire hülyének nézed az embereket???

2014. aug. 29. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
anyaotthon, vagy mégjobb ötlet fogadd be te őket
2014. aug. 29. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:
32%

Nem a maffiáról van szó. Nem fognak tudni megbosszulni a rács mögül. Ezek csak agresszív agyatlan állatok akik félnek a saját lányuktól és a fizikai különbséget kihasználva próbálják elcsitítani. Undorító férgek akiknek a börtönben a helyük.

Vannak korábbi zavaros esetek, verésnyomok és tanúk. Egy csomó bizonyíték ami alapján el fogja ítélni őket a bíróság. Jelentsd fel őket és kérj tanúvédelmet.

A házat a lányuk fogja örökölni, nem tudják kitúrni.

2014. aug. 29. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!