Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Van itt köztetek még hozzám...

Van itt köztetek még hozzám hasonló lelki szemetesláda?

Figyelt kérdés

Valószínűleg a természetemből kifolyólag lelki szemetesládaként fogják fel a lényem. Nem egy olyan barátnőm, ismerősöm van, aki elsődlegesen pszichológust vagy inkább egy jó hallgatóságot lát bennem, így nagyrészt minden beszélgetésünk 90% - 10% arányban zajlik, ő meséli magáról a terebélyesebb részt, nekem jut a kis százalék. Nem vagyok csendes természet, szóval nem emiatt alakulnak így a beszélgetések. Valahogy rutinja lett annak, hogy már csak tiszteletből is érdeklődtem a másik élete felől, aki aztán jó hosszasan mesélte el a vele éppen történő dolgokat, majd amikor rákérdezett a velem való helyzetre, akkor pár mondatom után megint magára kanyarította a szót. Ennek az a következménye, hogy ma már hiába történik velem nagyobb dolog (esküvő vagy éppen nászút) a beszélgetések 90%-a azzal telik, hogy elmeséli mit írt rá facebookon XY pasas. A beszélgetést aztán próbálhatom visszaterelni egy normális mederbe, mert úgyis minden mondat után magára tér vissza. Oda jutottam, hogy kerülöm az illető, azaz illetőkkel való kommunikációt, mert már elegem van mások pitiáner ügyeiből.


Van még itt köztetek ilyen lelki szemetesláda? Hogy próbáltok kimászni a szerepből?


2014. szept. 24. 10:48
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Engem is nézett lelki szemetesládának különösen egyik ismerősöm. Mikor meguntam, egyszerűen belehápogtam a telefonba, kifejezve azt hogy mennyire érdekel a hülyesége. Ha netán nem használt neki, akkor tájékoztattam hogy az asztalra rakom a telefonom kihangosítás nélkül, ezért nyugodtan mondja csak tovább zagyvaságait, mert nekem csak az akkumulátorom merül de neki a feltöltőkártyája.
2014. szept. 24. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Bennem is ezt a típust látják meg sokan. Pontosan úgy járok mindig én is ahogy azt leírtad de még vadidegenekkel kapcsolatban is. Csak úgy felém fordulnak mondjuk egy társaságban és elkezdik ecsetelni az életüket.

Néhányszor megpróbáltam feltünően unott képet vágni, ásítozni de úgy tűnik ez sem tántorítja el azt aki nagyon el akarja mondani a hülyeségeit. Nem tudom hogy lehet még udvariasan jelezni hogy nem érdekel mások terhe. Ha majd rájösz egy jó módszerre írd meg légyszi. Addig is próbálom kerülni az emberek 90%-át.

2014. szept. 24. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Azt tapasztaltam hogy jól bevált módszer az említett nem kívánatos személyek távol tartására az, ha reagálásképpen én is elkezdek arról beszélni ami engem érdekel. Valószínű azt hiszik hogy unatkozom, ezért akarják lekötni figyelmemet. De ha rájönnek hogy van saját érdeklődési köröm is, akkor kámfor módjára eltűnnek.
2014. szept. 24. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Állítólag a börtönökben érvényes az, hogy az őrök lekötik a rabok figyelmét, különben a rabok kötnék le az őrökét. Ez kissé szélsőséges hasonlat, de az életben is hasonlóan megy. Vagyis kösd le a nemkívánatos személyek figyelmét, különben ők kötik le a tiédet.
2014. szept. 24. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Jelen.

Sajnos nekem is csak úgy sikerült, hogy "leépítettem" pár barátomat.

Konkrétan most is volt egy eset. Több éves barátságot hanyagoltam, mert csak arról szóltak a beszélgetések, milyen férfi tetszik neki, milyen plátói szerelem, éjszakákat asszisztáltam, hogy leveleket, üzeneteket segítsek neki írni, stb. Közben ő "bocs, de baromira nem érdekelnek az utazásos fotóid", vagy amikor egy elég szörnyű dolog történt velem, és arról beszéltem neki, abból is saját témát kovácsolt, "látod ez a jó ebben a tragédiában, hogy rájöttem magammal kapcsolatban erre és erre". Vagy csak simán felpattant és odarohant egy másik embernek köszönni, miközben beszéltem. Most meg én vagyok a rossz arc, mert ignorálom.

Sajnos nekem is csak ez a "kerülős" módszerem van.

Próbáltad már megmondani neki, vagy utalni az érzéseidre? Mert én igen, de az sem használt.

2014. szept. 24. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Hú, annyira ismerős az a példa, amikor a saját problémámat a maga tanulsága felé próbálja fordítani! Sajnos nekem rokon is van a "páciensek" között, egyik kedves unokatestvérem. Őt leépíteni nem is szeretném, meg nem is lenne illő. Viszont a beszélgetéseket nagyon rövidre fogom már egy ideje, amikor hív, akkor éppen két percem szabad, mert ég a hús vagy valami hasonló. Így is 10 perc lesz a kettőből, de anélkül órák. És ezt teljesen komolyan mondom. Régebb apu is besegített, amikor az illető hívott két perc után kiáltott egyet a telefon mellett, hogy, "Lányom, gyere gyorsan segíts megemelni ezt a ...." :D Azóta már magam is fejlődtem, és bár nem szép dolog, kegyes füllentések bevetése már nekem is megy :P Így sértődés nincs, és látja, hogy a tizedik beszélgetés is hamarabb zárul, azaz életszakaszt váltottam és foglaltabb vagyok.
2014. szept. 24. 11:39
 7/8 anonim ***** válasza:
Édesapád jó fej! :D
2014. szept. 24. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Iskolás korom óta ez megy velem is. Akkor hetente más barátnőm volt, mert én csak arra kellettem, hogy kibeszéljenek mást, egy idő után úgy döntöttem hogy inkább egyedül leszek. Ezért zárkózottnak hittnek, mert már nem beszéltem az olyanokkal... Miközben én is szerettem beszélni, de nem hallgattak meg soha sem. Későbbiekben suli után is ez ment. Az összes eddigi barátnőm valami pszichológusnak nézett, sőt még a pasijaim is. Volt olyan exem, barátnőm, akik elmondták a bajaikat, majd rákérdeztek, hogy és veled mi a helyzet? Mikor bele kezdtem volna, vagy tovább mondták a saját dolgukat pofátlanul, vagy annyit mondtak, hogy hát akkor szia és kinyomták a telefont. Manapság a neten beszélek pár emberrel folyamatosan, akikkel kölcsönös a társalgás. Vadidegenek is betalálnak... Végig hallgatom őket és kész ennyi...
2014. szept. 24. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!