Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Elmondtam a színtiszta igazat...

Elmondtam a színtiszta igazat ez miért baj?

Figyelt kérdés
Én azt gondoltam, és biztosan nem vagyok ezzel egyedül ha őszinte vagyok azokhoz akik fontosak nekem, akkor ezért nem fognak megbélyegezni. Miért rosszabb ez, ha hazudtam volna???
2014. okt. 1. 21:24
 1/6 anonim ***** válasza:
Honnan a francból tudnánk ennyiből? Egyébként persze az igazság érték, de ez nem jelenti, hogy az őszinteség minden tettet szentesítene.
2014. okt. 1. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

pl ha elütöm egy haverom kutyáját, de ő nem tudja, hogy én ütöttem el akkor 2 lehetőség lehet: 1. vagy nem mondom el, és közösen gyászoljuk a kutyát, de egyszer túllépünk rajta és megmarad a barátságunk, vagy 2. elmondom, hogy én voltam akkor megutál és megszakad a barátságunk


Persze benne van, hogy bocsánatot kérek nyilván, és megmondom, hogy véletlen volt, de ettől függetlenül lehet, hogy jobban járok ha el se mondom neki, hogy én voltam.


Ez csak egy példa de kb emiatt tudnak haragudni rád, még akkor is ha az igazat mondtad :/

2014. okt. 1. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Vannak olyan dolgok, amikor jobb hazudni. De nagyon becsületre méltó, hogy te csak jót akarsz ezzel, hogy az igazat mondod.

Ritka az ilyen ember, a mai világban csak a hazugság megy, az őszinteség lassan elmarad :(

2014. okt. 1. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Természetesen vannak kegyes hazugságok az életben, aki Neked fontos azzal légy ezután is őszinte, aki nem díjazza az őszinteségés,az meg sem érdemli. Ne érezd rosszul magad emiatt!:) Tudod, vannak gerinces emberek és...
2014. okt. 1. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"Elmondtam a színtiszta igazat ez miért baj?"


Ezzel a hozzáállással nagyon hamar ki fog ba**ni a főnököd a munkahelyről.

2014. okt. 2. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én is elmondom az igazat, és leszrom, hogy tetszik-e neki, vagy sem.


A barátaim ismernek, a párom is, így fogadnak el. Nem bnkón, de közlöm a másik féllel, ha valami nem tetszik (esetleg ez vagy az bénán áll neki, fogynia-híznia kéne...).

2014. okt. 2. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!