Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Honnan tudjam, hogy valóban...

Honnan tudjam, hogy valóban megbocsátott e nekem?

Figyelt kérdés

Egy ismerősöm megsértett. Pár napja elöntött sok dolog miatt az elkeseredettség és azok által ez a dolog is borzasztóan zavarni kezdett és mindenképp a tudtára kellett adnom és mivel nem itt él, ezért nem tudunk találkozni már sokszor, ezért megírtam neki emailben.


Ő teljesen félreértette és még aznap reagált egy levélben; a lényeg, megsértettem a levelemmel.

Utána bocsánatot kértem, megbocsátott.


Viszont, gyakran mondja, hogy megbocsátott és utána hetek múlva kirobban belőle, hogy nem bocsátott meg. Volt, hogy egy téli napon mondtam neki valamit és hónapok múlva kirobbant belőle, közben nem is sértésnek szántam a mondatot.


Most nem tudom mitévő legyek; lehet kéne írnom neki egy levelet? Vagy ez már túlragozás? Lehet csak a fenekemen kéne ülnöm? Leszállni a lóról - megbotlott, eltörte a lábát, nem fel kéne fognom és nem vágtatni rajta? Tehát elszúrtam és hagyni a csudába inkább ezt a témát és menni tovább? De akkor meg csak emészti őt a harag ha nem bocsátott meg.

Ti hogy tennétek?


2014. okt. 8. 20:01
 1/1 Kincsesne ***** válasza:

Meggondolnám a következőket:

Ki nekem ez a távoli ismerős?

Miért fontos nekem? A közös múltunk élményeiért? Vagy az esetleg elképzelt közös jövőnkért?

Esetleg üzleti kapcsolatban vagyok, vagy kell vele lennem?

Vannak-e közelebb élő barátaim, rokonaim, esetleg olyan is, aki őt is ismeri, és meg lehet vele beszélnem az itt idegenek számára kitárt problémáimat?

- Ez vihetne legközelebb a belső rágódása megoldásához...

Egy biztos: érthető, ha egy akaratlan félreértés bántja az embert. Természetes, hogy békét kíván. De az is lehet, hogy olyan álmai vannak a távoli ismerőssel kapcsolatban, amelyek nem teljesülhetnek, csak felébredni érdemes belőlük. Ebbe is bele lehet nyugodni, lehet, hogy érdemes is.

Legyen nyitott közelebbi barátságokra!

2014. okt. 11. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!