Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ugye e lent leírtak alapján...

Ugye e lent leírtak alapján nem szerettem bele a legjobb barátnőmbe?

Figyelt kérdés

Nekem előtte nem voltak mély barátságaim így nem tudom, mi is a határ szerelem és barátság között.


3 évig nagyon mély barátságban voltunk és olyan volt nekem, mintha a nővérem lenne. 10 év van közöttünk.

Ő mindig kiadta a dolgait, napi többször, sírt is nekem, minden apró részletekig tudtam az életét és fordítva is igaz volt.

Annyira szerettem, hogy egyszer az összes spórolt pénzem neki akartam adni, mert rossz volt az anyagi helyzete.


Viszont, nagyon jó érzés volt, ha megölelt vagy puszit adott. Nem szerelmileg, csak olyan volt, mintha a nővéremként tenné. Jó érzés volt mellette lenni. Jó érzés volt ha hívott és mindig alig vártam, hogy lássam és hívjam. Ha elutazott, máris hiányzott. Ezt már alapjáraton többen megszólták, de én mindig tudatában voltam, csak testvéremként szeretem.


Most viszont megharagudott rám. Rengetegszer próbáltam bocsánatot kérni, de hajthatatlan volt, sőt az utolsó alkalommal azt mondta, ez már félelmetes tőlem és nagyon szépen megkér, hagyjam békén, most már vége.


Eleinte csak feküdtem az ágyban, nem tudtam dolgozni menni... Egyszer csak szimplán gyengének éreztem magam és hevertem. Egyszer rém tört a hangos sírás és ordítottam a semmibe, hogy "Gyere vissza!". Néha meg szimpla dührohamot kaptam és dobálóztam.

Aztán erőt vettem magamon és bementem a munkahelyre, de ott 10 percenként elsírtam magam... próbáltam erős lenni, de olyan mély fájdalom volt a mellkasomban, hogy már magától jött a sírás.

Persze kollégák nagyon segítőkészek voltak és munkán kívül is jöttek és próálták elterelni a gondolataimat.


Már nem sírok, de néha még elönt a mély fájdalom és olyankor csak magamba zuhanok és merengek az elmúlt időszakon és majd beledöglök olyankor, úgy fáj.


Egyik rokonom azt mondta, hogy ilyet csak az tesz, akit a szerelme hagyott ott és több rokonom is aggódik, hogy talán beleszerettem.


Állandóan csak róla bírok beszélni, őt hozom fel témának, néha csak jókat, néha csak bosszúsakat... Ezt se tudatosan, mindig igyekszek nem róla beszélni, de nem jön össze. Azt mondják, ezt is csak a szerelmesek teszik.


Állandóan a Facebook lapját nézegetem, elmegyek a kedvenc helyeire és órákig lesem, ott van e. És összeszorul a gyomrom ha meglátom... Ha meg nem, akkor csalódott vagyok.


Nagyon sok idő eltelt a vége óta és azt mondják, már rég túl kéne lennem rajta, ha csak szimpla barátság lett volna és a fent leírtak eléggé arra tendálnak, hogy több volt mint barát.

Eléggé félek a gondolattól, hogy talán igazuk lehet, de nem tudom, hogy igazuk van e vagy nem. Én úgy érzem nem, de akkor miért viselkedek így?


Szerintetek beleszerettem?



2014. okt. 13. 23:04
 1/10 A kérdező kommentje:
(26/L)
2014. okt. 13. 23:05
 2/10 anonim ***** válasza:

Ha több lett volna mint barát, a 3 év alatt legalább egyszer lefeküdtél volna vele.

Szerintem csak szimplán nagyon jó baráti kapcsolatban voltatok.

2014. okt. 13. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

De akkor ugye arról sincs szó, hogy annyira megrémített a leszbikusság gondolata meg hogy beleszerettem, hogy inkább elnyomtam magamban ezt a gondolatot és valójában végig ott volt és, ha nem lettem volna ennyire azon, hogy a többieknek nincs igazuk, szimplán szerelmet vallottam volna neki?


Nagyon remélem, hogy nem szerettem belé és még magam elől is titkolva nem voltam belé szerelmes 3 évig.

2014. okt. 13. 23:14
 4/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nem ez a szerelem, de a barátság sem ez. Tisztelted, felnéztél rá, idealizálod és magadban keresed a hibát, nem tudom, hogy miért. Neki kellett volna sokkal érettebbnek lennie. Kialakult köztetek egy nagyon erős kapocs, olyasmi, mint az anya-lánya kapcsolat lehetne és ezt tagadta ő meg. A szüleid váltak?
2014. okt. 13. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Igen, de mindkettőtől rengeteg törődést és szeretet kaptam és törődést így nincs arról szó, hogy benne pótolnám ezt.


Erre én is gondoltam, de mindig jönnek a rokonok, hogy ez még annál is túl tez és ez vagy szerelem vagy beteges.

Ő is betegesnek tartja és azt mondja beteg vagyok. :(

2014. okt. 13. 23:35
 6/10 anonim ***** válasza:
Az, hogy mindkét szülőd kedves volt veled, az édes kevés. Szerintem egy pszichológussal tegyétek a helyére a dolgokat. Sok sikert!
2014. okt. 13. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Megnyugtattatok és segítettetek, kaptok zöld pacsit! :)


Volt pszichológus is, próbáltuk helyre tenni, de sok idő után is még ott voltam, ahol kezdtük, pedig ő mindent megtett.

2014. okt. 13. 23:53
 8/10 anonim ***** válasza:

Én is nagyon ragaszkodom a legjobb barátnőmhöz, bár azért nem ilyen szinten (és amúgy az én szüleim is elváltak és a barátnőm az idősebb 3évvel nálam).

Imádom, szeretem, nagyon szeretek vele lenni, a legjobb barátnő, akit valaha ismertem, sokszor el sem hiszem, hogy a barátnője lehetek.

Viszont ő sosem mutatja ki az érzelmeit, vagy csak nagyon ritkán és ez pl. sokszor bánt, holott tudom, hogy ő ilyen.

Életemben egyszer mondta azt, hogy szeret, úgy van vele, hogy kutya kötelességem, hogy ezt én tudjam anélkül is, hogy mondja.


Remélem, sikerül túllépned ezen a dolgon mihamarabb.

2014. okt. 14. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Hát én szerelemnek azért nem mondanám, akkor szerintem szexuálisan is elkezdted volna kívánni egy idő után. Viszont ez nem is barátság. Ha az lenne, persze megviselne a dolog, na de nem így és ilyen mértékben. Itt valami nincs rendben benned/veled (és ezt most nem rosszból írom), úgyhogy menj el pszichológushoz mindenképp, ezt orvosolni kell!
2014. okt. 14. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Nen hiszem hogy ez szerelem! Én nyáron vesztettem el a "nővéremet" iszonyúan viselkedik még most is velem. Pedig az életemet adtam volna érte ( 3 ilyen ember volt akit ennyire szerettem) máig nem dolgoztam fel hogy így bánik velem. Ha igazán szeretted akkor ez teljesen normális!
2016. jan. 16. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!