Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan legyek barátságos,...

Hogyan legyek barátságos, anélkül, hogy félreértenék?

Figyelt kérdés
18 éves lány vagyok, és ha fiú osztálytársaimmal elkezdek barátkozni, akkor pár hét után kiderül, hogy tetszeni kezdtem nekik. Nem egy barátságom ment már tönkre az évek során amiatt, hogy jóban lettem egy sráccal, és végül kiderült, hogy ő szerelmes lett belém, én pedig belé ugye nem, ezen pedig megsértődött. Sok barátságban csalódtam már így. De mostanában úgy tűnik, mintha csak annyi, hogy egy tanórán mosolyogva összenézek valakivel, mikor a tanár hülyeséget mond vagy ilyesmi, elég lenne nekik arra, hogy megtetsszek nekik és akarjanak tőlem valamit... hogyan lehetnék úgy kedves és barátságos a fiúkkal, hogy semmiképpen ne lehessen félreérteni? Én nem flörtölök velük, mégis mindig félresiklik az ügy, pedig nem egy barátnőmnek vannak fiú haverjai/barátai, ahol mindenketten tudják, hogy nem lesz köztük szerelmi kapcsolat...

2014. okt. 24. 19:41
 1/3 anonim ***** válasza:
73%
Sehogy, egy fiú sohasem barátkozni akar.
2014. okt. 24. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Már az elején tisztázd belük, hogy ebből márpedig soha nem lesz semmi:D és ne légy velük túl kedves.. néha szívasd őket, hülyéskedj velük..
2014. okt. 24. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Elmondom az őszinte véleményem.

Elég naiv vagy. Ha előbb-utóbb mindenki beléd szeret, akkor nyilvánvaló tény, hogy szép vagy, akkor is ha esetleg te ezt nem így gondolod. Ez nem nagyképűség, igenis tessék úgy hozzá állni a fiúkhoz, hogy én szép vagyok, és valószínűleg elég sok mindenkinek tetszek (a fogalmazáskészséged és a helyesírásod alapján a felső 10%-ba tartozol intelligencia-színvonalban, tehát belül is értékes lehetsz).

Mivel ilyen megnyerő vagy, senki nem fog arra gondolni először, hogy csak barátkozzatok. Gondolj bele, ha valami szívdöglesztő pasi mosolyogna rád, meg kedves lenne veled, akkor mire gondolnál, mik lennének a szándékaid?

Direkt módon tudod ezt kiküszöbölni: "öreg, nem jössz be, nem fogunk összejönni, csak baráti kapcsolat". Ezután 10ből 9 nem fog veled szóba állni, mert ő kavarni akart veled.

Van egy másik, végtelenül egyszerű megoldás is: ne beszélj a fiúkkal, ne mosolyogj rájuk, ne viccelődj.

Az ok, amiért van másoknak ilyen kapcsolatuk: vagy szerencse, vagy ők nem olyan szépek.

Egy valamit fontolj meg: ez az élet működésének mozgatórugója: a szexualitás, az ösztönös vonzalom. Mindenhol ott.

Mondok egy példát. Van egy alma. Választhatsz: beleharapsz az összes fogaddal, vagy csak az egyik oldalon néhány fogaddal. Ha az egyik oldalon harapsz, akkor biztosra mész. Ha telibe harapod, lehet, hogy kitörnek a fogaid, de lehet, hogy nem, és ha nem, akkor sokkal többre mész, és jobban érzed magad. Melyiket választod?

2014. nov. 1. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!