Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ti "befogadnátok" egy barátot?

Ti "befogadnátok" egy barátot?

Figyelt kérdés
Ha egy régi barátod akivel tartod a kapcsolatot elszegényedne, és neked elég jó kereseted van akkor "befogadnád" és eltartanád amíg nem lesz vele valami?

2014. okt. 31. 22:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Igen amíg nem pofátlan.

Mert ugye ő is tudja hogy te "jól keresel"

2014. okt. 31. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem.


Azt írtad, elég jó kereseted van, ennél fogva gondolom szakmai alapon megfelelő lehetsz, van némi befolyásod.


Inkább próbálnék neki munkát adni, amivel helyreállhat egzisztenciálisan.


Az valahogy számomra kellemetlenül hatna, morális szempontból, ha egy barátom tartana el, viszont egy munka, amivel én állhatok újra talpra, előnyös lenne.

2014. okt. 31. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Fiatal nőként megtettem, ezt amit irsz a barátnőmmel, ő volt az aki mindezek után X összeg csúszópénzt fogadott el, és árult el és megpróbálta a munkámat megkaparintani.Azt a munkámat amiből neki is segíteni tudtam.
2014. okt. 31. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Elszegényedne, akkor be kellene fogadni, mert nem szép dolog cserben hagyni ilyen állapotban valakit, ám azt is figyelembe kell venni, hogy kiben mi lakozik, és az utóbbit meg csak te tudod.....
2014. okt. 31. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Én biztos, mert én is voltam hasonló helyzetben, és engem is befogadott a legjobb barátom, de persze csak akkor, ha tenylegwlezdene magával valamit.
2014. okt. 31. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Igen. Egyszer megtettük ezt egy barátunkkal, annak elég csúnya vége lett (még ő sértődött meg ránk, hogy fél év után szóltunk, hogy egy kis privát szférára szükségünk van, mert nem elég, hogy egy lakásban voltunk, mindig és folyamatosan velünk volt a nappaliban vagy a konyhában is, és nem volt magánéletünk, házimunkában nem segített, bevásárolni nem vásárolt be, pénzt nem kértünk tőle, de nem is ajánlotta fel, majd ezek után előadta, hogy milyen szemetek voltunk vele, elköltözött és azóta nem nagyon áll szóba velünk). Szóval ennek ellenére megtenném újra, de világosan felállított szabályokkal az elejétől fogva. :)
2014. okt. 31. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Azt nem mondtam hogy fent áll ilyen dolog most, csak már vannak tartozásai, mert csúnyán átverték... És ha netán olyan helyzet állna elő, akkor fölkészült legyek.
2014. okt. 31. 23:37
 8/11 anonim ***** válasza:
Ha befogadod akkor még az elején tisztázzatok MINDENT.
2014. okt. 31. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ha igazi barát, akkor természetesen.
2014. nov. 1. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Kizártnak tartom, hogy azzal segítenék, ha eltartom. Elég megalázó lenne neki, ha bármit tennék helyette, hiszen nem vagyok az anyja. Ha nincs hol laknia, befogadnám egy előre megbeszélt időre, bízva abban, hogy közben keres/talál munkát.
2014. nov. 1. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!