Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Meddig van értelme erőltetni...

Meddig van értelme erőltetni egy barátságot?

Figyelt kérdés

24 évesek vagyunk, 16 éves korunk óta vagyunk barátnők. Nekem ő volt a legjobb a barátnőm és azt hittem, hogy én is neki.

Egyikünknek sem volt soha barátja, aztán én 1 éve összejöttem a barátommal, így kicsit kevesebbet tudtunk találkozni, de legalább heti rendszerességgel mindig szakítottam a barátnőmre időt, ráadásul ő időközben elköltözött, de ha jött a városba, mindig úgy alakítottam a dolgaimat, hogy tudjunk találkozni. Nem hanyagoltam el a barátságot, figyeltem rá.

Aztán nyáron kiment külföldre a barátnőm 3 hónapra. Az elején még írogatott e-mailt, majd egyre ritkábban, és válaszolni sem válaszolt. Történtek olyan fontos események az életemben, amiről tudott és jól esett volna, ha érdeklődik utána, de nem tette, vagy csak hetekkel később. Lenyeltem, nem haragudtam, úgy gondoltam, hogy jól érzi kint magát, örültem neki. Ha írt 2-3 hét után, válaszoltam neki 1 napon belül, de aztán megint nem jöttek válaszok és már besokalltam, így én sem válaszoltam, majd amikor hazaért, írt egy sms-t, hogy haragszom-e rá, vagy mi van. Azt mondtam, hogy nem, habár voltak dolgok, amik rosszul estek.

Találkoztunk személyesen, minden olyan volt, mint régen. Bár csinált külföldön olyan dolgokat, amikkel én nem értek egyet, de az ő dolga, nekem végül is mindegy. Amíg kint volt, írtam neki, hogy nehogy megbánjon később dolgokat, lehet, hogy ezen sértődött meg, mert mint utóbb kiderült, más barátnőivel rendszeresen levelezett.

Aztán azóta is ugyanez megy. Írok, nem válaszol, vagy ha nagy nehezen válaszol, akkor meg már nekem nincs kedvem válaszolni neki.

Gondoltam, hogy felhívom telefonon, de ahhoz sincs már kedvem.

Szerintetek hagyjam az egészet a fenébe, zárjam le, ennyi volt? Vagy beszéljem meg vele? Igazából már próbáltam, de úgy viselkedett, mintha én hülyéskednék azokkal, amiket mondtam neki.


Tudom, olyan ez a kérdés, mintha egy 6 éves írta volna ki...de akkor is rossz, hogy úgy érzem, csalódtam benne és elveszítettem a legjobbnak hitt barátnőmet.


2014. nov. 1. 00:32
 1/8 KINGMAX válasza:

Ezt szerintem neked kell tudni! Minden azon áll vagy bukik, hogy szerinted megéri-e? Nos, én a leírtak alapján azt mondnám hogy beszéld meg vele, mindig ez a legcélravezetőbb. Próbáld meg kideríteni, hogy miért nem írt vissza, vagy miért nem érdeklődik utánad. Persze benne van a pakliban hogy már elhidegültetek egymástól, de ez csak az egyik magyarázat a sok közül: lényegében millió+egy lehetőség van, miért nem válaszolt, lehet hogy vele is olyan dolgok történtek, melyek megviselték, épp ezért nem válaszolt. Derítsd ki az okát miért áll fenn a helyzet, és az alapján döntsd el, hogy akarod a dolgot vagy sem.

Hidd el, ha nem beszéled meg vele, nem érsz el mást, csak bizonytalanságot, próbálj meg mindent annak érdekében, hogy maradjatok barátnők, és ha ennek ellenére sem sikerül a dolog, akkor legalább biztos lehetsz benne, hogy nem volt ez olyan nagy barátság, ami kibírja a távolságot, és akkor nem kell miatta szomorkodni. Nézd a jó oldalát, kellemes együtt töltött időt, és hagyd meg magadnak egy jó emléket. Ha meg sikerül egyben tartani titeket, sőt még javul is a szint, akkor meg lehet újabb kellemes időt együtt tölteni, vagy kisegíteni a másikat a bajban.

Rajtad áll! ;)

2014. nov. 1. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Pl. most is, nagymamám 300 km-re lakik, 1 hete nála voltunk és éjszaka szívinfarktust kapott, nem szólt nekünk, de felébredtünk pont. Egyébként egyedül lakik egy világvégi faluban, mi évente 3-4x megyünk hozzá, tehát nagyon nagy szerencse, hogy ott voltunk. Ezt is megírtam a barátnőmnek, mert ő is volt már a nagymamámnál, visszaírt még aznap, hogy úristen, mekkora mázli, reméli jól van.

Azóta írtam neki 3 e-mailt, hogy minden ok lett szerencsére, időben megműtötték, de semmi reakció. Ez is baromi rosszul esik, ilyenek miatt nincs kedvem felhívni őt.

2014. nov. 1. 00:44
 3/8 anonim ***** válasza:
Mindenki maga érzi meddig kell tepernie. Én addig mennék el, amíg még meg nem alázkodok. Nekem is vannak már ilyen "látszat" barátságaim, szó szerint csak ünnepekkor beszélünk, akkor megvan a 10 perces üzengetés facebookon vagy viberen és utána megint nem beszélünk hónapokig... Semmi értelme, de nem akarok én lenni az a "bunkó", aki nem válaszol semmire sem vissza.
2014. nov. 1. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 KINGMAX válasza:

De azt ne felejtsd el, hogy nem tudod mi lehet az oka. igen, lehet hogy nem figyel rád, és már nem az a valaki aki régen. De! Sok más oka lehet, hogy miért nem ír, miért nem keres. Én is, amikor elkerülök egy új helyre, vagy történik valami új az életemben, akkor egy kicsit "megszűnik" a régi.

Példának okáért: múlt szilveszterkor megismertem jelenlegi barátnőmet. Az első pár hónapban a szokásos heti 2-3 találkozó a barátaimmal elmaradt (mert mindig vele akartam lenni), és helyette havi 1-2 lett.

De azóta már vissza állt a rend, most már egyensúlyba hozom a kettőt.

A lényeg az, hogy nem feltétlen azért nem ír, mert nem érdekli hogy mi van veled, illetve a környezeteddel, hanem lehet olyan más oka, amit még el lehet nézni a másiknak. Tudom, van egy határ, de mielőtt még meghúzod azt, beszélj vele, adj neki egy esélyt hogy megmagyarázza, illetve egy második esélyt, hogy változhasson, javulhasson.

2014. nov. 1. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Igen, igazad van. Csak tudom, hogy más barátnőivel, akikekkel nem volt olyan szoros nyár előtt a barátsága, napi szinten beszél.

De akkor mindenképp beszélek vele, csak azt sem akarom, hogy megalázkodjak. De mindegy, végül is akkor sem dől össze a világ. Megpróbálok beszélni vele és legalább tudom, hogy én mindent megtettem.

Köszönöm a válaszokat! :)

2014. nov. 1. 00:59
 6/8 anonim ***** válasza:

Az a helyzet, hogy nem minden barátság tart örökké. Egyszerűen mindkettőtöknek másról szól már az élete, máshol éltek, másfelé vitt titeket az élet... Sok barátság meg tud maradni ettől függetlenül is, de úgy látszik, a tiétek nem tudott (általában ez is a sorsa a barátságoknak, amit itt leírtál).


Tudom, hogy fáj és rossz meg stb., de lásd be, ez a barátnőd soha nem lesz már olyan "legjobb barátnőd", mint régen! Ezért én a helyedben hagynám a francba. Csak feleslegesen agyalsz és idegeled magad rajta. Én a helyedben nem írnék neki többet, nem keresném.


Ugyanis mi ez már, hogy írsz neki, és ő arra sem méltat, hogy válaszoljon, csak hetek múlva? (Miközben másokkal napi szinten kommunikál). Ebből is látszik, hogy nem érdekled már úgy igazán, egyszerűen tesz rád. Akkor miért keresnéd a társaságát, miért akarnád vele megbeszélni a dolgot? EGyértelmű, hogy nem akar a barátnőd lenni, a viselkedéséből. Nem kell tehát vele beszélni semmit. A helyedben én nem keresném többet, mert mindent megtettél, és a leírásod alapján ő szakította meg a barátságot, nem te.


Én, ha ráírok egy barátomra, aki hetekig nem ír vissza, akkor nem kezdem el keresni, hogy megbeszéljem vele, hogy mi van a barátságunkkal... Ha érdeklem, keressen ő. Ha pedig nem keres, menjen a fenébe. Ennyi.

2014. nov. 1. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszi neked is a választ. A hétvégén még átgondolom a dolgot, aztán vagy lépek vagy lezárom magamban a dolgot és elfogadom, hogy kimerült a barátság.

Igazából azt se tudom, hogy olvassa az e-maileket és csak nem válaszol, hogy nem is olvassa., mert be sem lép. Bár nem tudom, melyik a jobb opció. :D

2014. nov. 1. 06:49
 8/8 anonim ***** válasza:

A barátságot nem lehet erőltetni. Most rossz neked, mert te még kötődsz hozzá, de tedd magad túl rajta.

Ez olyan mint a szerelem, attól, hogy erőlteted, és "meg akarod beszélni", még nem tér vissza. Csak magadat hozod még kellemetlenebb helyzetbe.

2014. dec. 30. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!