Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Van értelme erőltetni ezt a...

Van értelme erőltetni ezt a babás barátságot?

Figyelt kérdés

Van egy anyuka, akivel ritkán, de összejárunk, viszont kissé az agyamra megy, hogy mindig túl akar licitálni. Az én babám hat hónapos, az ő fia három és fél.

Tudni kell, hogy a lányom nagyon gyors iramban fejlődik, olykor kissé ijesztően gyorsban is.

AMikor beszélgetünk, és megemlítem, hogy pl. a picúr felült, egyből rálicitál azzal, hogy "Ó, az ő kicsia fia születése óta feláll!"

Persze, amikor úgy tartják, hogy hozzáér valamihez a lába, akkor kinyújtja.

Mikor próbáltam elmagyarázni neki, hogy ez reflex, megsértődött.


Így hanyagoltam a gyerek fejlődéséről szóló beszámolót, jobb a békesség elven.

De gyakorlatilag mindennel ezt csinálja... Érezteti, hogy lenéz, amiért én nem tudok szoptatni, viszont teljesen el van telve magával, amiért olyan extrahiperszuper babakocsit vettek nagyon olcsón az egyik ismerősüktől - a mi kocsink is szuper, csak annyi a különbség, hogy az övék egyedi gyártmány. Nem is ez a gond, hanem, hogy nincs hozzá mózes, csak bébihordozó, ebben tologatja a gyereket napi 6-8 órát is (mert abban is alszik napközben a pici), én viszont megemlítettem neki, hogy ez nem biztos, hjogy jó, mert nem lehet rendesen odacsatolni a vázhoz a hordozót, és alapból nagyon könnyű a váz, könnyen megbillenhet.

Megint lecseszett, hogy én biztos csak féltékeny vagyok, holott tényleg csak a jó szándék vezérelt... (Az már csak a sors fintora, hogy az egész múlt hetet kórházban töltötték, mert a kicsi természetesen kiborult horodózval együtt a földre cirka másfél métert, hála az égnek semmi komoly baja nem esett.)


Ti mit tennétek? Próbálnátok erőltetni ezt a barátságot? Nincs más barátom, illetve vannak, de nagyon messze, mert nemrég költöztünk ide. Olyan jó néha mással is beszélgetni a babámon kívül, de megőrjít a csaj!


2012. máj. 5. 18:01
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem az ilyen kérdéseket...

Most komolyan, minek erőltetni a dolgot, ha nem érzed jól magad vele? Ha nem tetszik a stílusa, nem bírod elviselni, hogy "mindenben jobb nálad" akkor miért nem hagyod a fenébe? Nem kötelező egymással jóban lenni. Majd találsz olyan barátokat (igazit, mert az ilyen nem barát) akikkel szívesen elvagy, lehet velük beszélgetni.

Szerintem hagyd a fenébe az ilyet.

2012. máj. 5. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Valójában csak azért kérdeztem meg, mert tényleg nincs más barátom, se ismerősöm itt. És így az egyik oldalról ott a magány (a férjem nagyon sokat dolgozik, alig látom), a másik oldalról meg...
2012. máj. 5. 18:24
 3/4 A kérdező kommentje:
Legyen szíves elmenni a francba az az idióta, aki áthelyezteti a kérdésem más kategóriába! Mégis hol a francban nem babás kérdés ez?!
2012. máj. 5. 19:00
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem is van egy ismerősöm aki állandóan nagyokat akar mondani, de mindig belekeveredik a hazugságaiba... nekem is az agyamra megy néha.


Ha van esetleg lehetőséged rá akkor menjetek el sétálni, vagy ha mentek a tanácsadóba, akkor esetleg tudsz ismerkedni több babás anyukával. Mondanám, hogy menjetek a játszótérre, de még nem jártok:) Olyan helyen sétáljatok, ahol esetleg több kisbabás anyuka (lehet)van (park), és hátha tudsz ismerkedni, vagy beszélgetni.


Sajnos az ilyen emberek nem nagyon tudnak megváltozni, és állandó konfliktus forrás lesz a nagyot mondás.


Üdv.

2012. máj. 5. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!