Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Barátságot tönkre tehet a pénz?

Barátságot tönkre tehet a pénz?

Figyelt kérdés
A legjobb barátnőmtől kértem még kölcsönt 4 hónapja. 15 ezer ft-ot. Megbeszéltem vele, hogy ezt ma holnap nem tudom megadni. Ő mondta nekem, hogy havi 300 nettó a bevétele, nem vágja földhöz a pénz. Pár hete, mondta, hogy nembánná ha már megadnám a pénzét, mondtam, hogy hónap vége van, majd fizukor. Most lett egy hírtelen nagy kiadásom, nem tudtam oda adni egy összegben. Ma egyfolytában írt sms-t, hogy nem érdekli, de holnapra meglegyen. Holnap az anyját küldi a munkahelyemre, és jelentet rendez. Mondtam, hogy 5000 Ft-ot tudok csak adni, a többi a köv.hónapban. Ez a dolog egyáltalán miért tartozik az anyjára. Felnőtt emberek vagyunk. Az anyja miért akarja belekeverni a főnökömet?
2014. nov. 5. 18:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Tönkre.
2014. nov. 5. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
74%
4 hónap alatt nem bírtál 15 ezer ft-ot megadni, hát szégyelld magad.
2014. nov. 5. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Nem, mert létminimum alatt élek.
2014. nov. 5. 18:47
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Véleményem szerint egyszerűen arról van szó, hogy a barátnőd elmondta az anyjának a dolgot, és valószínűleg ő meg nem nézte ezt jó szemmel... Most meg már az anyja őt cseszegeti, hogy cseszegessen téged. Az lenne a legjobb, ha leülnél vele megbeszélni, és elmondani neki azt, amit ide leírtál: hogy létminimumon élsz, hogy azon vagy, hogy visszaadd, és hogy nem szeretnéd, hogy emiatt menjen tönkre a barátságotok. Nagyjából ezeket.
2014. nov. 5. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Az anyja ma betelefonált a munkahelyemre, és kérdezte, hogy holnap mikor jöhet hozzám. Vagy vigye el neki a főnököm. (a főnökasszony a barátnőm anyjának a barátnője) Miért kell a munkahelyemet és a főnökömet belekeverni??
2014. nov. 5. 19:36
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Szimplán primitív a barátnőd anyja, de igyekezz megtárgyalni előbb azzal, akin kívül semmi köze hozzá senkinek (tehát a barátnőddel).
2014. nov. 5. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Szerintem is az anyja piszkálja a tüzet. Oké, nem kapkodtam visszaadni a kölcsönt, még nemrég kérdezte is a barátnőm, hogy segíthet, adjon még kölcsön, renden vagyok?
2014. nov. 5. 20:20
 8/13 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom miért osztotta meg ezt az anyjával több mint valószínű,hogy az anyuci adja alá a lovat.


Én adtam már kölcsön nem kevés pénzt a legjobb barátnőmnek és sose mondtam meg anyának. Sajnos volt,hogy hazudnom kellett ez miatt,de kegyes hazugság volt.

Barátnőm akkor nem dolgozott és szüksége volt összegekre.De azóta kb kétszeresen vissza adta azt pénzt.Nem összegben,hanem mindig állja az uti ktg-met amikor hozzá megyek,mindig megyünk kávézni,kajálni,vásárolni,mozizni. De már tényleg kb 2x-3x osát vissza adta így annak a pénznek amit adtam neki. Amikor van pénz nálam akkor se engedi,hogy én fizessek mindig mondja amiért kihúztam a szarból.Azóta nem sajnálja rám a pénzt.


Persze a napokban én fizettem a kajáját pont nem volt nála.


Úgy,hogy nálunk szerencsére ez a pénzes ügy jól működik.


Nyilván ehhez tényleg két olyan ember kell mint mi :D Na és mi ebben az egyben hasonlítunk a legjobban barátnőmmel :D

2014. nov. 5. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nem azért, de szerintem sántít a történet... Aki 300-at keres 15 ezerért nem fog szerintem ennyire vergődni. Neked pedig illett volna kifizetned 15 ezret 4 hónap alatt. A mai világban sajnos mindenki tartozik mindenkinek. A létminimum meg egy mentség. Keress többet. Viccen kívül, aki 65 ezer forintért elvégez egy képzést, bárkinek - BÁRKINEK- tudok olyan munkátvszerezni amivel 170 nettót lazán megkeres... Aki dolgozni akar az dolgozik.
2014. nov. 5. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszolónak: Milyen képzésre gondolsz konkrétan?
2014. nov. 5. 22:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!